Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mennyi borravalót adtok a...

Mennyi borravalót adtok a futárnak, ha ételt rendeltek?

Figyelt kérdés

Ma rendeltem kaját 1400 ftért, 1550 ftot fizettem, és a futár olyan bunkó lett, ahogy megszámolta a pénzt, egy szót se szólt, csak elment. Direkt hangosan utána köszöntem, de nem reagált arra sem. Akkor már biztos voltam benne, hogy kevesli a 10%os borravalót.

De mégis mi a fenét vár, mennyi borravalóhoz van szokva?

Ti mennyit szoktatok adni?


2011. szept. 29. 14:05
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
97%

Én nem adok borravalót SENKINEK !!! Nekem se ad senki !!!!

Teis kapsz fizetést amiért megdolgozol !!! Ő is kap fizetést. az meg,hogy mit gondol a futár nem fontos!!!


Sok kicsi sokra megy !!!

2011. szept. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
70%

Na akkor a helyedben felhívnám mégegyszer azt a számot, ahonnan az ebédet rendelted, és szépen elmondanám, hogy a futáruk olyan bunkó, hogy elfejelt köszönni...

10% borravaló teljesen reális, nem tudom mit várt, 1400 Ft rendelés után.

Egyébként én nem adok mindig borravalót, ha nem vagyok megelégedve a színvonallal pl. Ez csak egy elvi dolog, van aki ad, van aki nem. Én irodában dolgozok, nem kapok egy papír kitöltéséért borravalót :S

A futár pedig rendelésenként megkapja a cégtől amelyik foglalkoztatja a kis fix bérét...

Jogos a felháborodásod. MOndom, én azonnal telefonálnék a cégnek. Hát mit képzel?!

2011. szept. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Én is mindig 10%-ot adok. Lehet, hogy más miatt volt bunkó, vagy rossz napja volt.
2011. szept. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim válasza:
75%

Én tegnap nem adtam semmit, mert majdnem másfél órát vártam a kajára, és nagyon éhes voltam már. Meg mérges.

Amúgy meg nem nagyon szoktam kaját rendelni.

2011. szept. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Általában kerekítek plusz egy százas. A legtöbb nem lelkes, de most max 2000 ft-ért rendelek.
2011. szept. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Ált. nem adok, vagy kerekítek és nem kérek vissza. Eddig egyetemista voltam, most munkanélküli, majd adok neki borravalót, ha lesz keresetem. (Jó ha havi 1x rendelek pizzát, de van, hogy ritkábban, ennyi "luxus" belefér)
2011. szept. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
93%
Utolsó: mindjárt jönnek pattogni, hogy hogy lehetsz ilyen hülye :D akkor ne rendelj pizzát. Én mindig megkaptam, amikor kolis voltam és minden forint számított, hogy akkor ne rendeljek pizzát, ha nem vagyok képes borravalót adni. Csak azt nem tudom mire? Ha szállításért akarják, akkor legyen szállítási díj,a kaját kifizetem, a futárnak van fizetése.
2011. szept. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim válasza:
100%
Én egyáltalán nem is szoktam futároknak borravalót adni.
2011. szept. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Elég paraszt egy futárt fogtál ki.
2011. szept. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Én egy százast szoktam adni nekik. Van, aki megköszöni, van, aki nem. Nem szokott érdekelni, mert én sem kapok az irodai munkámért cserébe senkitől...
2011. szept. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!