Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik átengednék a migránsokat...

Akik átengednék a migránsokat regisztráció nélkül- nem féltek, hogy Orbánnak mégis igaza lesz?

Figyelt kérdés
Ti nem féltek, hogy Orbánnak igaza lesz és még annyi migráns fog érkezni a többiek sikerén felbuzdulva, hogy összeomlik Európa?
2015. szept. 4. 08:49
 1/10 anonim ***** válasza:
67%

Nézd, az tény, hogy a menekültválság egy óriási probléma, és kiderült az is, hogy az EU ezt egyáltalán nem tudja kezelni. Ez a része politika.


Az is tény, hogy az ide érkező embereket törvényt betartva regisztrálni kell.


De azt soha senki nem mondta, hogy egy hatalom ne lehetne egyszerre törvényes és emberséges. A kormány összes eddigi menekültellenes intézkedésének egyetlen lényege van: mesterségesen kreál sokkal nagyobb bajt abból, ami már éppen elég nagy baj, azért, hogy indokolni tudja saját, rettegésalapú ideológiájából sarjadt belpolitikai üzeneteit, leszüretelje a sikeres gyűlöletkeltés gyümölcsét, aztán széttárja a kezét, és az Európai Uniót tegye felelőssé a saját nettó szemétkedéséért.


A kormány nem tesz mást, mint pánikot és gyűlöletet szít, majd embertelen és értelmetlen cselekvésekkel kiprovokálja magának az önigazolást. Ez nagyon jól jön egy olyan kormánynak, akiknél nagyon érne már a leváltás a sok botrányuk miatt. És tényleg, ha belegondolunk, a menekült-téma kirobbanása előtt szinte minden héten kiderült valami stikli. Azóta meg? Semmi, hisz ez mindennél fontosabb. Ráadásul ha Viktor majd tetszeleghet a haza hős védelmezője szerepében, az a következő választásokra is megerősíti a pozícióját.


A politika az egy dolog, hagyjuk a politikusokra. De az emberségesség mindenkinek a feladata kellene, hogy legyen.

2015. szept. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ezek sem ide jöttek, a skizofrén Orbán fogta itt őket, hogy gerjeszthesse a balhét, amelyet meg akar lovagolni.
2015. szept. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Márpedig 81%-nak igaza van. Ez a balhé korabban kezdődött Orbán részéről. Nemzeti konzultációs hecc, plakát hecc, nyúlugrató kerítés hecc. Összeveszni egesz Európával hecc. Ebben erzi jol magat Orbán. Ez motiválja. Minél nagyobb zűr annál jobb neki. Aljas egy ember.
2015. szept. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szerintem Európa nagyon veszélyes játékot játszik. Semmi bajom a menekültek befogadásával. Az viszont komoly probléma, hogy ellenőrizetlenül bárki jöhet, mehet az Unio területén aki csak akar, papírok nélkül, BÁRKI!!! Ilyen a világon sehol nincs, főleg nem egy fejlettnek mondott társadalomban. Ez beláthatatlan következményeket vonhat maga után, ha nem szabunk neki korlátokat, nem tudunk bevezetni egy mindenki számára elfogadható rendszert.
2015. szept. 4. 10:32
 5/10 anonim ***** válasza:

Alapvetően igazad van, az egész EU megbukott most válságkezelésből.


De a védelmükre annyit felhoznék, hogy kell regisztrálni a menekülteket, abban az országban, ahol az EU területére belépnek. Éppen ez a konfliktus forrása, a menekültek inkább széttépik a papírjaikat, csak ne itt regisztrálják őket. Ugyanis ha továbbmennek Németországba (a regisztráció után ugyebár már mehetnének), és ott valami miatt úgy döntenek, hogy nem telepedhetnek le, akkor bizony oda lesznek visszaküldve, ahol regisztrálták őket, esetünkben Magyarországra. Ezt meg ők nagyon nem akarják, mellesleg a kormányunk sem.


Úgyhogy nem akar az EU nyilvántartásba vétel nélkül fűt-fát beengedni, de tény, hogy az erre kidolgozott rendelet működésképtelen. És hiába él ez a rendelet már 2013 óta, a válság csak most harapózott el annyira, hogy lássák, ez a gyakorlatban káoszhoz vezet.

2015. szept. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Sajnos vannak emberek akik semmit nem értenek az EU működéséből (példa az 1-es - 3-as válaszoló)és törvényeiből. Ezért a saját ostobaságait "fúják"



Magyarországnak be kell tartani a Dublini 3-as megállapodást.

Vannak akik számára ez nem világos - sajnos!

2015. szept. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
1-es válaszoló vagyok, arra azért kíváncsi lennék, melyik pontja a válaszomnak utal arra, hogy szerintem a Dublin III. rendeletet nem kell betartani?
2015. szept. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Katona Rozi meghúználak.
2015. szept. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Engem is zavart, hogy nem értem pontosan, milyen szabályok vonatkoznak Magyarországra. Ezért megpróbáltam utánanézni a Dublini Rendeleteknek. A következőt szűrtem le (javítsatok ki pls, ha tévedek):

- Magyarországnak kötelessége regisztrálni a nálunk az EU területére lépő menedékkérőket

- A menedékkérők kérelmét abban az országban kell lefolytatni, ahol az EU területére léptek (tehát nálunk)

- Ha a menedék igényük jogos, akkor itt (Mo) kell nekik legalább 3 éves letelepedési engedélyt adni, vállalhatnak munkát, tanulhatnak (a gyerekek), eü ellátást kell számukra biztosítani

- Ha nem jogos, akkor ki kell toloncolni őket oda, ahonnan jöttek (Szerbia)

- Ha itt nem regisztrál, hanem Németországban "kapják el" először, akkor ott fogják elbírálni a kérelmét, és ott kap majd menedéket (az nem tudom, hogy akinek jogos a menedék igénye, az átmehet-e másik Schengeni országba. A tippem az, hogy nem.)

- Van egy központi ujjlenyomat adatbázis, abba bekerül minden regisztrált

- Ha már itt regisztrálták, de átszökik Németországba, akkor visszaküldik ide, és itt kell a menekült státuszt elbírálni (ezt változtatná meg a kvótarendszer gondolom)


Na most mindebből én arra következtetek, hogy Mo-ra nagyon keményen rá lett szólva, hogy ne engedje át a menekülteket regisztráció nélkül. Ezért épülhetett a kerítés is.

Az viszont Mo érdeke, hogy ne könnyítse meg a már regisztrált menedékkérők dolgát túlságosan, mert (ők valószínűleg ezt nem fogják fel) ide lesznek visszatoloncolva Németországból.

Magyarán, ha elterjed a menekültek közt, hogy nem érdemes Mo-ra jönni, mert elkapják őket, és itt lesznek regisztrálva, akkor talán más útvonalat választanak majd.

Én így raktam össze a történetet. Lehet, hogy tévedek.

2015. szept. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Magyarországnak be kell tartani a Dublini 3-as megállapodást.

Vannak akik számára ez nem világos - sajnos!"


Nézd, szerintem meg nem kellene ennyire rettegni az EU-tól, meg a szabályaiktól. Görögország naponta csinál hülyét az összes EU-s intézményből - mindenféle következmény nélkül.


Nem mi generáltuk ezt a menekültválságot, nincsenek eszközeink annak feltartóztatására, az egyetlen, az ország érdekeit, valamint humanitárius szempontokat egyszerre leginkább figyelembe vevő megoldás, ha egyszerűen megmutatjuk nekik a kijárati ajtót (a görögök is ezt teszik), melyik vonat megy Bécs felé és viszlát. Merkelék majd foglalkoznak velük.

2015. szept. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!