Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem engedik elmenni a...

Miért nem engedik elmenni a migránsokat?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom, most azért mégis történt valami, de a múltba (elég közelmúltba) visszanézve, összvissz arra lennék kiváncsi, hogy mi annak az oka, hogy nem engedik a migránsoknak hogy elhagyják az országot? Valamilyen politikai dolog van mögötte? Mert komolyan nem értem, ők is el akarnak menni, már több ország is mondta, hogy szívesen befogadnák őket, mégis itt tartjuk őket, amikor látszik, hogy a helyzet ami miattuk fennáll tarthatatlan.


A kérdés nem provokáció és vita miatt íródott, tényleg mint laikus kérdezem, mert nem vagyok mélyen benn a politikában, de ez a téma érdekel, és próbálom megérteni



2015. szept. 5. 01:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Jelenleg buszok százai szállítják őket a határhoz! Váratlan fordulat számomra, mivel a hét elején még lezártak mindent a Keletiben, hogy ne szálljanak fel a vonatokra ..
2015. szept. 5. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Alapvetően ott van a Schengeni-egyezmény, amelyet elvileg be kéne tartani. Ez a (jobbára) EUs országok általi külső határok védelmére irányul. Az, hogy az egész rendszer éppen most omlott össze a szemünk előtt, elég brutális. Azzal azért vigyázni kell, hogy több ország is befogadná őket. Ha megnézed, azoknak az országoknak a lakói is lázadoznak, hogy nem akarnak migránsokat, főleg azért nem, mert sajnos a nagy részük már nem is igazán a háború miatt menekül, szimplán megélhetési bevándorlók. És sokan félnek, hogy ezek az erejük teljében lévő fiatal férfiak elözönlik az országukat. Mi lesz még itt, amikor a többi 2 millió megtudja, hogy sikerült nekik? Ők is elindulnak majd. Rengeteg feszültség lesz még ebből. Az, hogy egy ország vezetője kinyilatkoztatja, hogy persze, befogadjuk őket, mind szép és jó. De hogyan tartanak majd el milliókat, amikor a legtöbb ország a saját hajléktalanjairól, nélkülözőiről nem tud megfelelően gondoskodni. Azzal nem tudom mennyire vagy tisztában, hogy milyen követelőzőek, elképesztő dolgokat láttam. Angliában éltem, nemrég jöttem vissza Magyarországra, és szociális munkásként testközelből megtapasztaltam a helyzetet. Elég csak belegondolni, hogy ezek az emberek miért nem a gazdag arab országokba mennek, ahol a kultúra, vallás stb hasonló az övékhez... Nem, nekik a gazdag Ny-Európai országok kellenek. Te ha mondjuk egy fiatal férfi lennél, és tényleg "csak" a háború elöl menekülnél, akkor hátrahagynád a családodat és mennél minél messzebb? Én biztos, hogy ha rá is lennék kényszerítve, hogy ott hagyjam őkt, akkor is megállnék az 1. biztonságos országban ahová belépek (számukra Törökország) és bevárnám őket. Nem pedig első dolgom lenne egy minél gazdagabb NY-Euri országba menni és rögtön segélyért folyamodni, lázadozni, követelőzni. Hálás lennék, hogy van aki egyáltalán segít.

Mikor még Londonban éltem önkénteskedtem egy hajléktalanokat segítő szervezetnél. Míg az angol bácsi, aki régen az országáért harcolt, ott éhezett mellettem, addig a "menekülteket" szállodákban helyezték el, napi 3x meleg ételt kaptak és heti 35 font költőpénzt. (58-60 ezer Ft egy hónapra)

Szociális munkásként voltam Budapesten is segíteni, bár elsősorban a kisgyermekeknek. Amikor azt láttam, hogy a "szegény, megkeseredett menekült" eldobja a kapott szendvicset, mert ő mást akar enni, azt hittem nekimegyek...Ezt csinálják, miközben a magyar hajléktalant nem engedik az aluljáróba, addig ők elfoglalhatják mindenféle következmény nélkül, annak ellenére, hogy ott van a nekik felállított tranzitzóna, nem hajlandóak használni.

Párom angol, ő azon a vonaton ült, amit a Csalagútnál (Franciao. és az Egyesült Királyság között) megrohamoztak a migránsok. Képzelheted, hogy Franciaországban mekkora veszélyben voltak...semekkorában, csak az ellátás kellett nekik, amit Anglia ad.

Nagyon szomorú helyzet. És igazából teljesen mindegy, ha Németország be is fogadja őket esetleg, 2 millió embert nem tudnak majd eltartani. A német korményfő könnyen beszél a kényelmes kis irodájából, míg a mezei halandó a lelkét kigürizi, hogy eltartson mindenkit, aki oda özönlik, a nyelvet nem tudja stb.

Ha egy EUs országba befogadják, szabadon utazhat. Hatalmas probléma lesz nem csak a pénz miatt, hanem a vallásuk miatt is. Az ISIS most szépen röhög a markába.

Csak a gyerekeket sajnálom. Szomorú helyzet.

2015. szept. 5. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem engedik őket tovább /vagyis most már elengedték őket/ mert nincsenek regisztrálva.

A szabad mozgás az EU-n belül csak az EU-s állampolgárok joga.

Ők unión kívüliek sőt illegális határátlépők, sokan papírok, okmányok nélkül. Béke időben is csak vízummal jöhettek volna.

Tehát regisztrálniuk kell és meg kell várniuk, míg hivatalos papírokat kapnak, amivel legalizálják az ittlétüket és ezzel közlekedhetnek.

Amíg ez nincs meg addig itt kellene maradniuk nem mehetnek tovább másik országba.

Az EU-s vezetők folyton csapkodják az asztalt, hogy regisztráljuk őket, mint EU határ ország.

Csakhogy ők nem akarnak regisztrálni így illegális minőségben vannak itt.

Viszont ekkora embertömeg sok szabályt felül ír, most olvastam, hogy akik elindultak a keletitől az Osztrákok beengedték őket tehát már megint hülyét csináltak az egész szabályzatból. Remélem valamennyire érthető volt.

2015. szept. 5. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
47%
Természetesen érthető, de a kérdést még százszor fel fogom tenni.
2015. szept. 5. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekiindulnak gyalog is. Leáll M1 - es, de őket nem érdekli, Menyjünk németbe.
2015. szept. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!