Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért jön manapság szinte...

Miért jön manapság szinte minden elnyomó és kirekesztő gondolat a "liberális" oldalról/emberektől? Miért hívjuk liberalizmusnak azt aminek semmi köze hozzá?

Figyelt kérdés

2015. szept. 9. 08:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem hívjuk annak - sok hülye ember hívja annak, akinek a leghaloványabb tippje sincs, mi az a liberalizmus.
2015. szept. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem onnan jön, csak azok, akik e gondolatokat szülik, ezt szeretnék láttatni. És jó sokan vannak, akik szeretik és elhiszik a meséket (még nem nőttek fel).
2015. szept. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
28%
A neoliberalizmus lényege az, hogy melyik lesz a végén majd az az egy nemzet aki a többin uralkodik; azokon a birkákon akik behódoltak a liberalizmusnak.
2015. szept. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 tetro ***** válasza:
82%
Kérdező, mondj egy ilyen elnyomó gondolatot ami a liberális emberektől jön szerinted, kíváncsi vagyok te is arra gondolsz-e amire én.
2015. szept. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 ceri ***** válasza:
38%

Mert ez a címke egy időben pozitívnak számított. (Mindenesetre haladónak, szemben a konzervatívval.) Közben az idő halad, a valódi tartalom pedig átalakult -mint ahogy minden változik. A mai liberalizmusnak ugyanúgy nincs konkrét jelentése, mint pl. a házasságnak. Mára lényegében azt jelenti a gyakorlatban, hogy mindent szabad amit én akarok. Amit meg más akar, mond, az kirekesztő stb stb blabalabla.

És hogy miért jön arról az oldalról minden rossz?

Pontosan azért amit hirdet és amit képvisel. Egoista, individualizmus. Az idegeneket istenítik -addig amíg megmaradnak idegennek. A saját népüket pedig megtagadják, nem vállalnak velük közösséget. A kisebbségeket -különösen a devianciát- imádják, az átlagost, normálist viszont nem becsülik.

Szóval valójában egy értékrend nélküli antiszociális idióta banda. Tele vannak ellentmondásokkal. A másság az eszményük. Ami más az minden szép. Szépek az idegenek, a kakiszeksz, a melegek, stb. És semmi sem szép és jó ami élteti a világot. Az átlagos normális emberrel semmi szolidaritást nem éreznek. Álszentek a végtelenségig. Szabadságot papolnak, de -amint azt sok esetben hangoztatták- a falvakból élhetetlen embertelen falanszterekbe kényszerítenék az embereket, akik nekik csak rabszolgát jelentenek. Vagy szolidaritásról papolnak, de leépítenék az állam ezen feladatait.

Nem is folytatom, mert olyan álszent és ugyanakkor gyökér banda, hogy nincsenek is rá megfelelő szavak.

Ne csodálkozz te sem kérdező! - ezek ilyenek. Nincs ezzel mit tenni, csak kerülni kell őket, mint a fertőt, átlépni rajtuk, mint a hányáson. Persze csak ha hagyják. Ha nem-, akkor takarítani kell- sajnos.

2015. szept. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ceri, akkor neked is:


[link]


Ez a liberalizmus. Amit te leírtál, az nem liberalizmus. Nem olyan bonyolult ez :)

2015. szept. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Sir Butcher


Ceri a mai "liberálisokról" beszélt, nem a liberalizmus jelentéséről. Lásd: "Közben az idő halad, a valódi tartalom pedig átalakult"

2015. szept. 9. 18:48
 8/11 anonim ***** válasza:

A mai liberálisok is ugyanezeket az elveket követik. A wikipédián lévő leírás fedi a liberalizmus elveit.


Aki az általa leírt elveket követi, az nem liberális. Ennyi.

2015. szept. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kár hogy nem érted. Arról van szó, hogy aki ma liberálisnak mondja magát (pl.: index.hu, feministák, kisebbségi jogvédők, bal oldali pártok ... stb.) valójában homlok egyenest szembe mennek a definícióval. Lehet, hogy a definíció szerint nem liberálisok, de ez valamiért senkit nem érdekel, őket hívják ma liberálisoknak. Épp erről szólt a kérdés. Magyarországon simán meghoznak kirekesztő, soviniszta, piac ellenes, szólás szabadság ellenes törvényeket a liberalizmus zászlaja alatt.


De ez megy az egész világban:

https://www.youtube.com/watch?v=9vVohGWhMWs

https://www.youtube.com/watch?v=OIfgD6_hofI

https://www.youtube.com/watch?v=1oqyrflOQFc

2015. szept. 9. 19:41
 10/11 anonim ***** válasza:
90%

Jó, én meg az angol királynő vagyok, szóval mostantól őfelsége megszólítást követelek, mert azt mondtam :D


A liberalizmus nevében, pláne nálunk (ahol orbán kijelentette, hogy illiberális államot építenek) nem hoznak kirekesztő és elnyomó törvényeket.


Lévén a liberalizmus nem erről szól. A kommunizmus nevében hirdethetem, hogy mindenki adjon mindent a gazdagoknak, de akkor nem vagyok kommunista, ha verem a mellemet, hogy kommunista vagyok, akkor sem :)


Liberalista az, aki az egyéni szabadságjogokért küzd - de ehhez hozzátartozik az, hogy a szabadság addig tart, amíg az másokat nem sért. Ez a liberalizmus. Aki eltiporja, és nem akarja betartani az emberi jogokat, valaki kedvéért korlátozza mások szabadságát (nem a társadalom, és az egyén biztonságáért) az nem a liberalizmus elveit követi. Akkor sem, ha valaki szerint ő azt teszi. Mint ahogy én sem leszek az angol királynő azért, mert kijelentem, hogy az vagyok.

2015. szept. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!