Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik védik a menekülteket mit...

Akik védik a menekülteket mit tudnak a kultúrájukról, szokásaikról, az iszlámról?

Figyelt kérdés
Mivel a nagy többség, hithű muszlim. Mennyire ismeritek a Koránt, ami minden muszlim legfontosabb könyve?
2015. szept. 10. 18:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
64%
Az iszlám/arab kultúra ismerete nem egyenlő a Korán ismeretével.Annyira pedig szerintem minden józanul gondolkodó ember ismeri,hogy tudja,a hithű muszlim nem egyenlő az IS terroristáival.
2015. szept. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
36%

Ez most olyan kérdés, hogy ha én védek egy Amerikait, mit tudok a Függetlenségi háborújukról.

Nem azért kell védeni mert muszlim, én például nem hiszek semmilyen vallásban, tehát magát az embert veszem figyelembe, ha sajnálom akkor adok nekik pénzt.

2015. szept. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
79%
Szociológiai tanulmányok mondják hogy komoly problémák forrása lesz a jövőben ha Európa nagy tömegben fogadja be őket. Ha munkaerőre van szükségünk akkor az ukránok, oroszok, vagy balkániak között kell válogatni.
2015. szept. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
35%

En külfldön élek és itt volt egy darabig egy kurd barátnöm, majd egy török(muszlim), de aztán sajna elköltöztem 200km-re és nem tartottuk a kapcsolatot. De a kurd szuper teát tudott fözni, én meg szülinapi tortát segítettem neki sütni. A muszlim meg hihetetlen süteményekkel várt minket kávéra, és ott láthattuk a haját is.


Sokat nem. De emberiségböl segítek nekik, mert egy iszonyat évek vannak mögöttük és most ide jöttek segítségért, én pedig segítek nekik.

Ami nagyon fontos, ha én ugyan ebben a helyzetben lennék, nekem is jól esne ha a világban valaki segítene rajtam.


Amit te teszel másokkal azt várd el, hogy veled is megtegyék. Ès ne attól várd a segítséget akinek segítettél, mert a sors mással fog megjutalmazni.

2015. szept. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
57%

Kérdező, a kérdés abszolút indokolt!


Szerintem nagyon hiányos, felemás ismeretekkel rendelkeznek, és valóságértékelésük és a biztonsággal kapcsolatos felfogásuk is felemás, torz. Olyanokat tartanak egyenrangú embernek pc-ségből és tévesen értelmezett humanitásból, akikről nem tudja, hogy ez a felfogás kölcsönös-e. Fel sem merül bennük, hogy van esély rá, hogy olyanokkal állnak szemben, akik az ő emberbarátságból fakadó segítőkészségüket időlegesen kihasználják, majd kultúrájuk, vallásuk kizárólagossága által vezettetve viszonosság, és békés együttélés helyett az életükre törnek. Nem arról van szó, hogy ne legyenek segítőkészek, de legalább számoljanak a valóságos kockázatokkal - segítsenek ésszel! Gondolom a vad oroszlánt sem simogatják, hogy megadják neki ugyanazokat a jogokat mint amiket házi macskájuk élvez.

2015. szept. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
54%

Jártam többször is Törökországban, Jordániában, Egyiptomban. Egyiptomban van egy barátom is, akinél megszoktunk szállni a családdal, ha megyünk nyaralni (ez összesen eddig 3 alkalom volt).

Minden muszlim országban ahol eddig voltam/voltunk, nagyon kedvesek voltak velem/velünk. Isteni kajákat főznek, szeretnek teázni, kávézni, és qrva sokat dohányoznak :D Soha nem volt velük bajom, Isztambulban pl. a mecsetekben bemehetsz kérdezni az imámtól, lehet velük beszélgetni, vallásról, bármiről. Ők jó emberek. Vallásosak, naponta 5x imádkoznak, ha éppen nem tudnak, akkor este bepótolják a napközben kihagyottat.

Nekem, és a családomnak személy szerint sosem volt konfliktusom velük. Az itthoni török döneresekkel is jól megtalálom a közös hangot, elég csak néhány szót törökül mondani nekik, és máris mosolyognak rád.

És amit tapasztaltam (hangsúlyozom, személyes tapasztalat): nagyon tiszták, mivel alapból mosakszanak minden ima előtt, minden nap 5x megmossák a kezüket, lábukat, fülük mögött, arcukat.

Nyugodtan szavazzatok le. A véleményemet és a tapasztalataimat mondtam el.

2015. szept. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
84%

"Ha munkaerőre van szükségünk akkor az ukránok, oroszok, vagy balkániak között kell válogatni."


De nincs. Magyarországon nem azét van mindenhol munkaerőhiány, mert nincs arra képzett szakember, hanem mert a fidesz annyit ellop, hogy a munkáltató képtelen a parasztot megfizetni.

2015. szept. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

#4


volt egy arab barátnőd?


És még a haját is megmutatta? Ez Igen!!! :DDDDDD

2015. szept. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Andizsuzsi ***** válasza:
36%

Megfordítom a kérdést.

Akik utálják a menekülteket, azok mennyit tudnak a kultúrájukról? Nézd meg a válaszokat itt a gyakorin. Hányan gondolják, hogy Szíria Afrikában van, hogy az Iszlám Állam egy ország, hogy a muszlimok talpig lefüggönyözve feketében járnak, stb.

2015. szept. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
A kérdés tulajdonképpen azért érdekel mert mindenki írja, hogy a menekülteket be kell fogadni. De ha pl. Egy nő kiírja hogy arab a párja egyből írják, hogy más kultúra, vallás. Akkor hogy is van ez a szemelyes elfogadás tarskent vagy barátként az elfogadás jegyében?
2015. szept. 10. 21:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!