Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vajon ezzel már elkezdődik...

Vajon ezzel már elkezdődik egy folyamat, hogy megoldják az informatikushiányt? Vagy vajon nem lenne jobb egy kisebb hiány, hogy verseny legyen a cégek között az alkalmazottakért?

Figyelt kérdés
[link]
2015. szept. 12. 14:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Nagyon erősen kétlem, hogy egy bölcsész el tudná sajátítani mérnöki szinten az informatikát. Nem igazán informatikus hiány van, excell manókból sok van, amihez semmi ész nem kell. Mérnök informatikus, programtervező és gazdasági informatikus hiány van. Ezek a szakmák kő kemények és egy élet kell, hogy valaki rendesen elsajátítsa.
2015. szept. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Még azt se mondanám, hogy ezekben a szakmákban hiány lenne, inkább a képzést kellene gyökeresen megreformálni. Mérnök informatikusként végeztem néhány évvel ezelőtt, programozóként dolgozom. A munkám során semmit, de szó szerint SEMMIT nem hasznosítottam abból, amit az egyetemen tanultam. Ebből következik az is, hogy mindent, amire a munkához szükségem volt, magamtól kellett megtanulnom, mert azt nem tanítják.

Végül is érthető: amivel foglalkozni szeretnél, az valószínűleg érdekel, épp ezért könnyen tanulod. Amit könnyen tanulsz, abból nem fogsz megbukni, márpedig az egyetem érdeke az, hogy megbukj, mert akkor tovább jársz oda, tovább fizeted a tandíjat.

2015. szept. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen, főleg most, hogy Orbánék szétverik az egyetemeket, tényleg meg lesz oldva az informatikushiány.
2015. szept. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
41%

#2


Ha mérnök infót végeztél egy program kódoló vagy az azt jelenti, hogy nem sikerült rendesen kitanulnod a szakmád, a program kódoló az nem egy mérnöki munka, tehát a képzettségednél alacsonyabb szinten dolgozol. Egyébként tényleg nem mindent tudsz hasznosítani amit az egyetemen tanítanak de az azért erős túlzás, hogy semmit. A hiba benned lehet.

2015. szept. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
#4 Szoftverfejlesztő vagyok. Lehet, hogy egyetemtől is függ, de mi programozást kb. hello world szinten tanultunk. Bezzeg vízesésmodellel, elektronikával meg valószínűségszámítással orrvérzésig nyúztak minket.
2015. szept. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát Magyarországon nem nagyon lehet mérnökinformatikusként elhelyezkedni, hiszen nem itt megy nagyüzemeben ez az iparág, de az már közelebb áll mint a bölcsész:D


Én programozóként végeztem és most dolgozom is, egyébként egyet is értek meg nem is, a főiskola elmagyarázza az alapokat, szakra nagyjából specifikus de csak egy-két tantárgy.

Pl. matekosokkal is volt rengeteg óránk, meg nekik is volt infós órájuk is.


De ezek nagyon alap dolgok, architektúra, számítógép működése, számrendszerek, ami később ha valódi tudásod lesz arra jó alap, de amúgy szakmába semmi csak segít megérteni a későbbi működéseket.

Nem véletlen, hogy minden álláshirdetés végén ott van, hogy 1-2 év munkatapasztalattal, a juniorokat annyira nem szeretik, mert tanítani/tanulnia kell még.


És ahogy már írták is ez egy szenvedély, szeretni kell mert rengeteget kell vele foglalkozni és tanulni önerőből otthon, ezenkívül folyamatosan fejlődik, naprakész tudás kell. Szerintem nem úgy megy, hogy na akkor átképzem magam, szal szerintem kevés ember fog így elhelyezkedni, és valódi értékes tudást kiharcolni magának. A suli elmagyarázza, hogy mit, honnan és hogyan tanulj, meg egy nagyon felületes alaptudást ad, de még juniornak is kevés az a tudás.

2015. szept. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
34%
Ha informatikushiány lenne, akkor kompetenciateszt alapján keresnének, hogy ki tud programozni. Ezzel szemben azt csinálják, hogy legyen papír, legyen 5 év tapasztalat, ismeretség, és ha a "hello world" se megy, az meg a francot se érdekli. A hírek a nagy-nagy munkaerőhiányról politikai érdekeket szolgálnak, semmi valóságalapjuk nincs.
2015. szept. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Úgy általában lenne szükség egy hatékony másoddiplomás átképző rendszerre.


Tehát akinek mérnöki diplomája van annak meg kéne teremteni más mérnöki területek felé az átképzést 2-2,5 év alatt. És ez többnyire lehetséges is lenne.

2015. szept. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

" Ha informatikushiány lenne, akkor kompetenciateszt alapján keresnének, hogy ki tud programozni. Ezzel szemben azt csinálják, hogy legyen papír, legyen 5 év tapasztalat, ismeretség, és ha a "hello world" se megy, az meg a francot se érdekli. A hírek a nagy-nagy munkaerőhiányról politikai érdekeket szolgálnak, semmi valóságalapjuk nincs."


DE van nagy hiány. Pl nálunk is rengeteg embert keresnek, de hiába. (pedig a cég fő profilja enm is a szoftverfejlesztés) ÉS nem ez az egyetlen ilyen cég.

Bár elég megnézni az álláshirdetéseket. Igazából aki nem tud elhelyezkedni akkor ott már benne vannak a bajok. Sokan már egyetem alatt dolgoznak.

ÉS a diploma megléte amolyan szűrő. BEszélgettem rokonommal aki felvételiztetett már és mondta, hogy a diploma igazából csak arra kell, hogy ne mindenki jelentkezzen aki tud egy hello wordot csinálni.

2015. szept. 13. 12:48
 10/10 anonim ***** válasza:
Van sok álláshirdetés, és van sok diplomás informatikus. A probléma ott kezdődik, hogy olyan informatikusokat keresnek, akik értenek is valamihez az említett vízesésmodellen kívül. Ilyenből már jóval kevesebb van.
2015. szept. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!