Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Pontosan milyen jogszabályok...

Pontosan milyen jogszabályok vonatkoznak most az (megalapozott) önvédelmi céllal tartani kívánt lőfegyverekre és/vagy gázpisztolyokra?

Figyelt kérdés

Eddig azt olvastam, hogy esélytelen, hogy önvédelemre hivatkozva megadják bárkinek a fegyvertartási engedélyt. Nos, én a déli határoknál élek, néhány kilométerre tőle, ráadásul egy kis falu legeslegszélén (ha kilépsz a házból, szemben az erdő van). Plusz, kb. 15-20 km-re van innen a helyi cigánymaffia, akik egyébként nem kicsit terrorizálják a környéket (mindeközben persze a rendőrség tehetetlen, és kutyás rendőrök (és más civill magyarok) simán végignézték legutóbb, ahogy 50 vascsövekkel/macsétával felfegyverzett cigány félholtra ver egy magyart a falunapon /ennek persze nem volt hírértéke a kereskedelmi csatornákon/).


Két célból lenne fegyverre szükségem:

- Önvédelem

- Sportlövészet / céllövészet (ehhez nyilván hozzátartozik, hogy alapból is vonzódom a fegyverekhez és mindig is érdekeltek, ezért ha lenne, miért ne gyakorolhatnám a használatát ilyen keretek között?).


Az "igazi férfiak az öklükkel harcolnak" kijelentés tökéletes bäromság rengeteg okból, szóval erre kérem ne hivatkozzon senki. Az ökölharc egy sportág, nem önvédelem. Ha megtámadnak nem sportolni akarok, hanem túlélni/megvédeni a szeretteimet bármi áron.


+1: Milyen szabályozások vonatkoznak a gázpisztolyokra?


Büntetett előéletem nincsen, 18 elmúltam.



2015. szept. 15. 09:27
 1/4 anonim ***** válasza:
53%
Nem Texas-ban vagy. Ha fegyverrel le mersz lőni egy bevándorlót, mégha az a kisgyerekedet nyúzza vadászkéssel éppen, akkor is minimum egy élet börtön vár rád, azon kívül tele lesz a világsajtó, hogy Magyarországon egy szegény menekültet lelőtt egy szélsőjobboldali rasszista, és még az ország hírneve is romlana.
2015. szept. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ami azt illeti, a kisgyerekemért vállalnám amit leírtál. Ennek ellenére van / lenne még számos más faktor is, viszont a tendencia amire utalsz, tudom, hogy sajnos valós.
2015. szept. 15. 10:33
 3/4 Páncsics Tibor válasza:

Ha éles fegyvert akarsz szerintem felejtsd el az önvédelmi maroklőfegyvereket egyszer én is megpróbáltam és nem jött össze.Gondolom azt már tudod hogy ha ki is adnak neked egy engedélyt akkor ahhoz jó indok kell és a menekült sztoridat nem fogják elfogadni.Én azt mondtam hogy mivel a környékünkön sok a cigány és bizony ők is sokszor verekednek a környéken, mindig kés van náluk, általában be vannak rúgva és én simán kinézem hogy betörnének egy emberhez, így hozzám is és ez végett szeretném megvédeni a saját magam testi épségét valamint a családomét is.Ez igaz volt de még ebben az indokban is hibát találtak.Azt mondták hogy mivel csak kés van náluk és semmi jele annak hogy éles fegyverük is lenne akkor úgysem lőhetném le őket az önvédelmi törvényben leírt arányosság elve miatt.

De mivel úgy is szereted a fegyvereket így javaslom próbáld meg de szerintem nem adják meg, úgyis találnak valami hibát.


Viszont ha mégsem akarsz ezzel bajlódni én javaslom a vadászvizsgát mivel azzal lehet talán a leggyorsabban éles fegyverhez jutni, de az is egy jó 3-4 hónap.És persze ezzel az engedéllyel csak a bizonyos sörétes puskák és golyós puskák vehetők meg, persze széfben töltetlenül szétszerelve lőszertől külön.Szóval önvédelemre ez nem sokat ér sajnos,ezért ezt én sem végeztem el.


Sportlövőként igaz hogy lehet maroklőfegyvered,de én azt sem ajánlom mivel ezt is széfben kell tartani szétszerelve töltetlenül lőszertől külön.

A céllövészet amit te is írtál az evvel megoldódik de ez hosszadalmas és ez sem oldja meg az önvédelmet.


A vadászathoz és sportlövészethez szükséges dolgok itt találhatók:


[link]


A gáz-riasztó fegyverek nem sok sz*rt érnek kb 4-6 méterre hatásosak.Nem mondom hogy teljesen hasztalanok, de hogy az életemet nem bíznám rá az biztos.

Amúgy 18 éven felül bárki vehet, de ha magadnál akarod tartani akkor be kell menned a rendőrségre és kérni egy viselési engedélyt egy kisebb összegért azt gond nélkül megadják.

2015. szept. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tibor te ezt honnan szedted hogy szétszerelve kell tárolni?! Ez bullshit. Falhoz vagy talajhoz rögzített, számottevő külső behatásnak ellenálló anyagból készült, biztonsági zárral ellátott szekrényben, töltetlenül, lőszertől elzárva kell tárolni. Szó sincs itt szétszerelésről. Van még egy plusz is!

A R.42. § (3) bekezdés alapján a lőfegyver és a hozzá tartozó lőszer a tartásukra jogosult

személy folyamatos jelenléte esetén elzárás illetve elkülönítés nélkül is tárolható. Vagyis éjszaka ott lehet nálad a pisztoly az éjjeli szekrényben, töltött tárral mellette. (csak egy példa, ha sportlövő vagy és van maroklőfegyvered) Vagy például nézed a tv-t, esetleg gépezel, ott lehet melletted a fegyver lőszerrel együtt.

2015. okt. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!