Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Te személy szerint - ha...

Te személy szerint - ha mélyen önmagadba nézel - beengednéd a bevándorló migránsokat a röszkei vagy más határállomáson? Más : Aluljárókban szoktál adni bármit is ( pénzt, élelemet, ruhát) a nincsteleneknek, rászorulóknak rendszeresen? Igen vagy nem

Figyelt kérdés

2015. szept. 15. 21:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Ha tényleges menekült és nem gazdasági menekült akkor igen, amúgy nem szoktam aluljárokba adni semmit, mert Egerbe nincsenek, amúgy azoknak akikről tudom, vagy legalább érezni, hogy nem bűzlik az alkoholtól, azoknak szoktam adni rendszeresen.
2015. szept. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
54%

minek engedném be őket?

hogy utána nyugatról jöjjön az oltás tovább, hogy a magyarok nem teljesítik a Schengeni kötelességeiket?

amúgy én személy szerint sem engedném be őket.

mivel nem menekültek hanem bevándorlók, és kb olyanok mint a mi cigányaink, a segélykére utaznak..

3 országban is életveszély mentesen tartózkodnak, mégis az EU zsíros eltartására pályáznak.

remélem ott maradnak még egy jó ideig Röszkénél, mondjuk úgy addig még be nem jönnek a fagyok :)

aluljáróban nem járok, de csöviknek szoktam aprót adni akik a lámpáknál "árulják" a fedél nélkül-t.

és az erdélyi magyaroknak egy kis faluba az itteni Református tiszteletesen keresztül tartós kaját, meg játékokat ilyesmiket szoktam küldeni.

aki mellesleg saját pénzből viszi el az adományokat, és csinál képeket mindig.

érdekes az ott élő szegény magyarok örülnek mindennek amit kapnak, nem úgy mint a migránsok akik az adomány több 10 ezer forintos sátrakat, meg 5-10 ezer forintos vadonat új hálózsákokat ezer számra dobálják el, mert tudják hogy úgyis kapnak majd másikat, hiszen nekik ez jár, erre joguk van :)

2015. szept. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
60%

igen, szoktam adni koldusoknak, hajléktalanoknak, (akkor is, ha tudom, hogy elissza) és szociális szervezeteknek is. A kárpátaljai ferences missziónak minden évben felajánlom az egy százalékomat, és Böjte Csaba részére is szoktam átutalni.

Mert ezek magyar emberek, akkor is, ha például történetesen cigányok, vagy mondjuk nem magyar állampolgárok.

Idegennek már csak feltételekkel adnék.

Európa ellenségeinek meg csak mérget.

2015. szept. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
24%

Igen tovább engedném, nem kínoznám őket azért hogy kerülő úton, ugyanúgy megtalálják az irányt. Eddig csak pénzt osztottam ki 2700 euro körüli összeget próbáltam elosztani megfelelő arányban, hogy a nekem szimpatikus családok vegyenek belőle amit szeretnének, soha nem fogom elfelejteni amikor egy kisfiút megszólítottam angolul elmondtam neki hogy ez ami a kezemben van mind az övé lehet, ha ad egy puszit és megölel, miután ez megtörtént, a kezébe beleraktam a pénzt és össze szorítottam a kezeimmel a markát, majd elszaladt.

Vállalkozásom van, tehát ez nem egyszeri alkalom volt, igyekszem segíteni nekik valamilyen úton módon pénzzel, mert mással nem nagyon tudok, illetve az igényeiket sem ismerem.

2015. szept. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Koplárovics Béci ***** válasza:
39%

"Te személy szerint - ha mélyen önmagadba nézel - beengednéd a bevándorló migránsokat a röszkei vagy más határállomáson?"


Ha a törvényeinket betartva szeretnének jönni, akkor igen. Persze kérdés még a mennyiség is, és a szándékuk.


"Aluljárókban szoktál adni bármit is ( pénzt, élelemet, ruhát) a nincsteleneknek, rászorulóknak rendszeresen?"


Volt már rá példa régebben. Azóta nem csinálom, amióta egy kéregetőnek vettem kaját a nyugati-téri akkor még talán Kaiserben, és amikor odaadtam (volna) neki, elküldött a francba, hogy a zsömlével meg a szalámival mit csináljon (az alkoholizmust nem vagyok hajlandó támogatni)... A kinőtt, nem használt, ruháimat meg rendszeresen oda szoktam adni a falumban lévő szegényebb családoknak (többnyire, de nem kizárólag cigány családok).

2015. szept. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
54%

Személy szerint egy tesztnek vetném alá a migránsokat.


A teszt az lenne, hogy kapna egy szelet kenyeret, jó vastag disznó szalonnával és kolbásszal és azt kellene megennie. Feltétlen az értésére adnám, hogy disznóból van az amit meg kell ennie. Mert itt nálunk ez a szokás. Ez lenne az úgynevezett szalonna teszt!


Ha hajlandó lenne megenni, akkor elgondolkodnék, hogy átengedjem-e a határon.


Ha ezt a kis apróságot nem lenne hajlandó elfogadni, akkor hogyan várhatnánk tőle, hogy betartsa a szokásainkat, törvényeinket? Ha valaki annyira fanatikus, hogy "istentől" való "félelmében" nem hajlandó disznóhúst enni, akkor hogyan feltételezzem, hogy később nem fog tovább fanatizálódni rossz irányban?


Aluljáró téma:

Itt nincsenek aluljárók. De ha a bevásárló központnál odajön hozzám egy rászoruló, akkor szívesen, gondolkodás nélkül adok neki élelmet. Már többször volt rá példa. Ha viszont az élelmet elutasítja, akkor nem is annyira rászoruló...

2015. szept. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
54%

Nem engedném be őket, és az aluljáróban tarhálóknak sem szoktam adni.

Rengeteg adót fizetek. Mi a f***om kéne még?

2015. szept. 16. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
83%

Nem engedném be őket, mert egyszerűen túl sokan vannak. Ez kb olyan helyzet, mint mikor a Titanic c. film végén mondta a tiszt, hogy nem megy oda a mentőcsónakkal a fuldoklók közé, mert felborítanák a csónakot, és akkor mindenki meghal. Nem tud az ország ennyi iskolázatlan, nincstelen emberről gondoskodni (ráadásul később hívnák maguk után a még kint maradt családtagokat is). A kultúrájuk pedig nagyon különböző, sőt, az iszlám kifejezetten ellenséges a nem muszlimokkal szemben, ami tovább nehezítené az integrációt.

Egyébként ezt (muszlimok integrációját) már próbálták Franciaországban, meg lehet nézni milyen eredménnyel.


Aluljáróban nem adok a kéregetőknek, mert eleve idegesít, hogy ott vannak. Naponta 4-5 kéregető mellett biztosan elmegyek. Mindnek adjak? Nem engedhetem meg. Azon felül ne belőlem akarjon megélni. Ha adnék neki, az olyan lenne, mintha fizetnék azért, hogy másnap is ott várjon rám. Én pont hogy inkább az ellenkezőjét szeretném: hogy ne legyen ott.

Van egy srác, még az egyetem felé vezető úton szokott volt kéregetni (meglehetősen agresszív, visszataszító stílusban). Nem rég láttam, még mindig kéregetésből tartja fent magát. Életerős fiatal ember. Én azóta megcsináltam egy diplomát, lehúztam 10 évet a melóban, ő pedig még mindig kéregetésből él.

2015. szept. 16. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
69%

A főigazgató az ENSZ kimutatására hivatkozva azt mondta: döntő többségében "új telepesek" érkeznek: 70 százalékban fiatal férfiak, akik nem hajlandóak regisztrálni, a törvényeket elfogadni, a legkisebb ellenállásra agresszívvé válnak, semmi mást nem akarnak, mint Németországba menni.

Schmidt Mária kiemelte: nem tudni, ki küldte ezeket az embereket és milyen feladattal. Jelenleg viszont azt látni, hogy minden, amit Európa felépített a második világháború után közös erőfeszítéssel, "az porlad szét a szemünk előtt"

2015. szept. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
48%
Sajnálom mindkettőt, de adni nem nagyon szoktam, mert nekem se nagyon van. :(
2015. szept. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!