Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik baloldaliak, elmondanák...

Akik baloldaliak, elmondanák hogy miért jobb a baloldal a FIDESZ-nél, és miért szavaznának rájuk 2018-ban?

Figyelt kérdés

Érdekelne, mert ebben a topikban ahogy látom sok a baloldali, és szeretném tudni miért lenne jobb az ország ha ők lennének kormányon.

Stadionok és Felcsúti kisvasút most ha lehet ne kerüljön szóba, lerágott kutyacsont, mint a baloldal Balatonöszödön beismert hazudozása a hamis kampányról.



2015. szept. 19. 19:20
 1/8 A kérdező kommentje:

Annyira tudtam, hogy egy baloldali sem mer majd válaszolni, hisz egyetlen értelmes érvük sincsen, csak folyamatosan szapulnak, és ujjal mutogatnak.

Most itt lett volna a lehetőség, hogy kifejtsék az álláspontunkat, meggyőzzenek arról miért jobb a baloldal mint a jelenlegi kormány.

De szokás szerint nagy a csend, ha valami érdemleges érvekről kellene pár mondatot leírni :)

2015. szept. 19. 20:36
 2/8 anonim ***** válasza:

Ne haragudj hogy nem figyelem percenként a kérdéseket :D


Először is tisztázzuk hogy mit értünk baloldal alatt, mert nekem se vállalhatóak az MSZP-közeli pártok, hiszen már "bizonyítottak". A Fidesz ugyanezen az alapon kizárva. Oké, ez nem konkrét érv, de hadd ne kelljen felsorolnom az áldásos tevékenységeiket, mindenki tisztában van velük.


Szóval részemről olyan párt jöhet szóba, aki még nem kormányzott, akik még ártatlanok egyelőre.

2015. szept. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én írok.

Szval :)

A fidesz bevezette az egykulcsos adót, elvette az adójóváírást. Ezek számomra nem voltak kedvezőek. Ill senkinek sem, aki nem keres sok milliókat évente. Ez a demokrácia. Egyenlőség az egyenlőségben. Azaz az én havi bruttó 200ezremből lenonnak adóba x%-t. Marad valamennyi. Míg aki annyit keres havonta mint én évente, az a mondjuk bruttó 2 milliójából marad nagyon sok. Ez nekem és gondolom az ország nagy részének nem jó. Én azt sszeretném, h az én kis pénzemből kis százalékot. A gazdagoktól sok százalékot vonjanak. Ez kiegyenlítettebb országot, kevesebb "szegényt" jelentene. Míg az állami bevétel nem változna.

Most lehet h hülyén hangzik, de a pénz sokat jelent. Emellett Orbán személye is döntő, nekem iszonyatosan ellenszemves.

De egy dolgot nagyon kiválóan tesz. Elhiteti a szegényekkel, h szavazz rám, jobb lesz! Ők pedig megteszik, hisznek neki. A gazdagabbak,általában tanultabbak, pedig tudják, átlátnak a szitán. Ők tudják, kiszámolják melyk jobb nekik. Ezt ugye már leírtam. Ergó ők is rá szavaznak. Meg is vam a 2/3. :)

Aki pedig nem keres átlagon felül, de utána néz, mi is lesz jó neki. Azok szavaznak a bal oldalra. De ugye ott is több párt van, és elveszik egymás elől a voksokat.

2015. szept. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Baloldali vagyok, de ha a baloldal nem áll le azzal, amit most csinál, lehet hogy átpártolok.


A Fidesznek alapvetően a retorikája nem tetszik, mindig az EU, a multik, a bankok, a Nyugat, stb a hibás, de a magyar vezetőség és társadalom soha. Ez a fajta hiánya az önkritikának, ami zavar.

(nem mintha a baloldal nem esne át a ló túlsó oldalára időként)


Meg - tudom, hogy közhely - de mégis csak kevesebbet lopnak.

2015. szept. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egy olyan kérdezőre ennél 1 órát hagy a kérdése megválaszolására, illetve aki szerint több tízmilliárd ellopott közpénz lerágott csont, fölösleges ennél többet áldozni.
2015. szept. 20. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

76 perc után rögtön rávágni, hogy nincs érv, és te lehetőséget adtál, hogy meggyőzzenek... Nos, ez kettős hazugság. A meggyőzés lehetőségének nyitottságra is szükség van, de te eleve rögtön ítélsz. Így nem megy.


Amúgy megfordítanám a dolgot: mondj egy érvet, amiért érdemes jobboldalinak lenni.

Ha ezt nem tudja egy jobboldali sem 11:05-ig teljesíteni, akkor nincs is ilyen érv. :D (Szarkazmus)

2015. szept. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Sulek Péter ***** válasza:

Én baloldali vagyok és sajnos nagyon szétesett a baloldal elég gyenge, de nem értek egyet a Fidesz vezetéssel a migráns ügyet jól csinálták most 18-ig azt fogják húzni meg terítéken tartani. Meg személy szerint nekem Orbán Viktor nem szimpatikus Kósa és Lázás Rogán sem, a vezetőségben lévő embereket nem bántom,de én nem szimpatizálok velük,nekem unszimpatikusak :) Az információs forrásuk nagyon jó, de a tevékenysége nem annyira szerintem ha még 4 évet kapnak az nagy baj, azért fogok a baloldalra szavazni,mert ők talán gyengítik a Fidesz uralmát, hosszú távon nem lesz jó, és tudom lerágott csont ,de szerintem a Fidesz vezetése elég korrupt szerintem , remélem nem kapnak 2/3-ot újra. Már így is azt gondolják mindent megtehetnek

Egy baloldali szavazó :)

2016. jan. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Sulek Péter ***** válasza:
Szerintem az egynyelvű egy gondolkodású ország gyenge és esendő,azért kell a baloldalra szavazni, hogy legyen alternatíva legyen a Fidesznek ellenfele. Legyen erős ellenzék. Nem rossz amit a baloldal csinál, de nem is jobb a Fidesznél :)
2016. jan. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!