Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértetek velem, hogy...

Egyetértetek velem, hogy Magyarországon a 70 év felettiektől, meg kéne vonni a pártokra vonatkozó szavazati jogot?

Figyelt kérdés

Most nem bántani akarom a nyugdíjasokat, mert ha megérem akkor én is leszek nyugdíjas egyszer.

Van pár ismerősöm, ahol öregek is laknak a környezetükben bőséggel, és azt figyeltem meg, hogy ők abszolút befolyásolhatóak minden szempontból.

Könnyen meg lehet őket venni pár szép szóval, és ilyen apró "lekenyerezési" kampány fogásokkal, mint egy gagyi kínai ébresztő óra és hasonlók.

Anno 2010-ben ilyen és hasonlókkal próbálta őket az Mszp-s képviselő rávenni, hogy szavazzanak a baloldalra, mert a baloldaltól kaptak egy 200ft-os szart, természetesen a saját leadózott pénzükből...

Meg sok nyugdíjas abszolút tájékozatlan, max amit este az RTL vagy hasonló médiumokban látnak, aminek a tartalma kb 10%-ban fedi a valóságot, az alapján hoznak döntéseket, hogy melyik pártra fognak szavazni.

De mondom, tényleg nem bántani akarom őket, de van egy bizonyos kor ami felett már abszolút nem beszámítható a politikai nézete egy embernek.

Magyarán fingja nincs semmiről, és csak azért voksol x pártra mert ők fűt fát ígérnek, de semmit nem tudnak arról a háttérben mit és hogyan tevékenykednek, mert csakis egy médián, a tv-n keresztül informálódnak többségben.

És mint tudjuk nálunk a nyugdíjasok a legaktívabb szavazók.

Lehet etikátlan dolog lenne egy ilyen döntést hozni, de könyörgöm ne olyan emberek szabják már meg a fiatalság életét, akiknek szinte semmi beleszólásuk nincsen az ország ügyeihez.

Egy 70 év feletti ember már nem tervez jövőt, nem fog dolgozni, nem szül gyereket, nem vesz részt aktívan egy társadalomban, és az alapján ítéli meg, hogy kire szavaz - idézem egy saját tapasztalatom "hát de olyan jólfésült ez az ember, azért szavazok rá"

Ezért kéne elvenni a szavazati jogot ezektől az emberektől.

És sajnos a fiatalok még mindig csak kis részben szavaznak nálunk, a mérvadó réteg a manipulálható és befolyásolható nyugdíjasok szavazótábora.



2015. szept. 27. 19:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%

Természetesen nem értek egyet, ez nem feltétlenül korfüggő, valószínűleg rengeteg 70 feletti van, aki fiatalokat megszégyenítő módon tájékozódik az eseményekről.


Azonban valamiféle előzetes vizsgához vagy hasonlóhoz kötném a szavazati jogot.


Pl. van a családban idős hölgy, aki teli szájjal szidja Orbán Viktort, mert elvette az ő nyugdíját - 2004 (!) - ben. Nem lehet meggyőzni.


Olyan 10 éve egy lap közvélemény kutatást végzett, ki, mennyire ismeri a kormány összetételét. Ez olyan 2005 körül volt, a válaszadók nem kis része úgy tudta, a Fidesz és Orbán kormánypárti erő...


Valamikor 2005 - 2006 körül Bush elnök hazánkban járt, útlezárások, hasonlók, napokig erről volt szó a médiában. Egy lap felmérést végzett, az utca embere körében, örülnek - e a látogatásnak vagy sem, kedvelik - e Bush - t vagy épp ellenzik a politikáját, ilyesmi. Komoly százalékra rúgott azok száma, akik nem hallottak a látogatásról...


És ezek szavaznak.

2015. szept. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%

Én eleve azt engedném szavazni, aki adózik (vagy aktív tanulói jogviszonnyal rendelkezik).


Úgy az igazságos szerintem ha az dönt arról hogy mit csinálnak az adókkal, akik potenciális adófizetők...

2015. szept. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
7%
Én el is altatnám azokat, akik már nem tudják magukat ellátni.
2015. szept. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
61%

Egész életüket végigadózták! Azok a fiatalok, akik eddig az államon csak élősködtek, mondjuk 25 éves korukig az egyetemen tanulnak milyen alapon szavaznak akkor, amikor egyetlen forintot sem fizettek még be az államkasszába?!

Az idősek közül, aki gyámság alatt van, amúgy sem szavazhat. Sok idősnek viszont nagy a rálátása a politikai összefüggésekre.

2015. szept. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
67%
Persze. Anyádét már megvontad?
2015. szept. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
6%
Meg kell vonni, minden baloldalitól a szavazati jogot, mert befolyásólhatóak a politikai beállítottság miatt !
2015. szept. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
88%

Nem, én IQ szinthez és kötelező teszthez kötném.

Egyébként sok 70 év feletti embert ismerek, akik fényévekkel felelősebben gondolkodnak, tájékozottabbak, műveltebbek és céltudatosabbak, mint a mai 20-30 évesek nagy többsége.

Mondjuk nem meglepő módon egyik sem az otthon ülő, 12-én a postást, mint megváltót váró nyugdíjas, hanem mai napig aktív emberek: van köztük vállalkozó, mezőgazdasági vállalkozó, orvos, jogász, stb...

2015. szept. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
73%

Szívem szerint tőled megvonnám. De még ezt sem teszem, mert a problémák ilyen fajta megoldása csak még nagyobb problémákhoz vezet. De ezt neked nem fogom kifejteni, mert reménytelennek tartom, hogy sikerülhet.

Mindenesetre sürgős és nagy mennyiségű tanulást javasolnék, hogy megértsd a körülötted zajló dolgokat.

2015. szept. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Tudtam, hogy majd jönnek a jólmegondók, akik csakis olyan időseket ismernek, akik fényévekkel túlszárnyalják a jelenlegi jobban tájékozódott fiatal aktív résztvevőket a társadalomban.

Kivételek mindig lesznek, mind a két oldalról, felesleges egy-egy példával dobálózni, mert az nem fedi a valóságot.

Nyilván nem az értelmiségi rétegről van szó, hisz ez a réteg a nyugdíjasok körében elenyésző, már csak azért is mert a Kádár rendszer alatt a felsőoktatás nem volt támogatott, mivel a rendszer nem akarta, hogy "okoskodó" túl intelligens emberek töltsék meg a társadalmat.

Inkább a jó magyar kétkezi munkás réteget támogatták, őket lehetett megvezetni, befolyásolni, az egyszerű elméjük miatt.

És ez a réteg a jelenlegi nyugdíjas korosztály.

Értem amúgy az itt felsorolt érveket, de akkor is ha csak egy kicsit is félre tennétek az elfogultságot, és jobban belegondolnátok, hogy egy olyan szavazókör dönt a ti életetekről, akik egy teljesen más rendszerben nőttek és szocializálódtak fel, ők azok akik a szavazatukkal majd megmondják miképp éljetek 4 évig.

És most ne is a fővárosi idős korosztályt vegyük példának, hanem a vidéki egyszerű embereket, akik tényleg 70 évesen már nulla résztvevői a társadalomnak, mégis arra fognak voksolni választáskor, aki egy szelet csoki helyett 2 szelet csokit ad nekik, csak szavazzanak rá...

Még egyszer elmondom, hogy nem akarom a nyugdíjasokat bántani, de a legtöbb akkor is nagyon tájékozatlan, és nem arra fog szavazni, aki tényleg az országot képviselné, hanem arra aki a két csokit adja neki, és mert olyan szimpatikus miniszter elnök lenne belőle...

Remélem a lényeg átjön ebből.

2015. szept. 27. 20:24
 10/19 anonim ***** válasza:
Nagyon sok emberről el lehet ugyanezt mondain, hogy megvezethető. Amúgy mögöttük meg ott van az élet tapasztalat. Amúgy nem értem, hogy egy fiatal, miért nem lehet megvezetni, szerintem a szavazók nagy része nem olvassa el a választási programokat. Amúgy ugyanúgy lekenyerezésnek lehet nevezni a rezsicsökkentést is.
2015. szept. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!