Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sok helyen olvastam, hogy már...

Sok helyen olvastam, hogy már nem jó németül tanulni mert nem lesz jövője hosszútávon a tudásnak. Ebben politika is benne van. Igaz ez?

Figyelt kérdés

Egyrészt, mert ugye 5 év múlva már egész biztos, hogy legalább polgárháború lesz ott a migránsválság miatt. Emiatt tönkre fog menni a gazdaságuk, nem kell már majd a kelet-Európai munkaerő stb. Még azt is hallottam, hogy az EU is meg fog szűnni pár éven belül, meg még sok mindent mondanak, még olyat is hallottam, hogy a magyarokat is haza fogják toloncolni.. de ezt már annyira nem hiszem.

Másrészt, (ez már nem politikai), hanem, hogy a németek úgyis tudnak angolul, mert itt olyan az oktatás rendszer, hogy egy tini is perfektül tud.


Milyen nyelvet lenne érdemes tanulni az angol mellett, ami hosszútávon is piacképes nyelvtudás lesz?


2015. szept. 29. 12:16
 1/10 anonim ***** válasza:

kínai(mandaron, vagy kantoni)

indiai

spanyol

és arab

ezek most amikkel ha közép vagy inkább felsőfokú nyelvvizsgád van, azonnal kapnának utánad a multik, mint munkavállaló.

2015. szept. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
mandaron*mandarin
2015. szept. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hülyeség. Németül Európában tudni kell!! Németül beszél Ausztria is és Svájc 2/3-a. Engem szeptemberben interjúvoltak az amerikai JandJ cégnél. Azért nem kaptam meg a munkát mert nem beszélek elég jól németül. Ahhoz a munkakörhöz a francia es angol tudásom nem volt elég. Németet kértek.
2015. szept. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
jó kis hülyeség terjesztős riogatós ostoba kérdés.
2015. szept. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"...még olyat is hallottam, hogy a magyarokat is haza fogják toloncolni.. de ezt már annyira nem hiszem."


Miért? A többit elhitted? Szomorú!


Németül mindig is érdemes lesz tanulni! Még amellett is, hogy az angol egyre elterjedtebb! Illetve pont azért lesz érdemes, hiszen angolul mindenki fog tudni, már nem azt fogják kérdezni, hogy tudsz-e angolul, hanem azt, hogy azon kívül mit tudsz.


Azért kíváncsi lennék arra a "Sok helyen"-re, ahol ezt a hülyeséget olvastad.

2015. szept. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Andizsuzsi ***** válasza:
29%

"a németek úgyis tudnak angolul, mert itt olyan az oktatás rendszer, hogy egy tini is perfektül tud. "


nem tud

2015. szept. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"hogy a németek úgyis tudnak angolul, mert itt olyan az oktatás rendszer, hogy egy tini is perfektül tud."


Francokat tud. Talán Skandinávia vagy Hollandia az, ahol tényleg szinte mindenki tud valamennyire angolul, de azok sem mind "perfektül."


Németül közel 100 millióan beszélnek Európában, érdemes megtanulni, bár szerintem elég nehéz jól beszélni ezt a nyelvet, legalábbis nekem nehezen megy, az angol sokkal könnyebb.


A magyarokat nem fogják hazatoloncolni, mert jó és olcsó munkaerő, és európai, nem valami közel - keleti beduin. Azt azért tudd, hogy az átlag mezei, utcai német ember közel sem ért egyet azzal amit ez az NDK - s némber véghezvisz, és közel sem annyira menekültbarát mint a média beállítja. A magyarokat általában kedvelik, főleg most.

2015. szept. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 kovpet ***** válasza:

Ismered az idevágó viccet?

"Az optimista németül tanul. A pesszimista oroszul. A realista meg lőni."

2015. szept. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Némettel csak Ausztriában, Németországban és Kelet-Svájcban boldogulsz.


Spanyollal már egy egész földrészen és Spanyolországban,

Az angol meg lett a világnyelv

2015. szept. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Spanyolt hiába beszélnek sok országban, ha szinte mindegyikben romokban a gazdaság. Kell a német, mert ahogyan írták, nem csak Németországban beszélik + ha németül tudsz, a skandináv nyelveket is könnyebb utána megtanulni
2016. szept. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!