Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg kötelezően bevezetik...

Tényleg kötelezően bevezetik az ujjlenyomatos személyi igazolványt?

Figyelt kérdés

híradóban láttam.most ez komoly? és mi van ha nem adok ujjlenyomatot?mert nem fogok.személyiségi jogaimat ez nem sérti véletlen?meg mindenki másét is?ez nálam elvi kérdés. retina vizsgálat meg nyomkövető agychip lesz a következő?

mire lehet számítani? annyiban hagyják vagy mehetek strasbourgba az emberi jogok bíróságára?


2015. szept. 29. 22:33
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
21%
Brazíliában is évek óta ilyen a személyi igazolvány,és senkinek semmi problémája,hátránya nincs belőle.
2015. szept. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
37%
Hátránya a te szemszögedből akkor van, ha törvénytelen dolgot szeretnél elkövetni, mert apró ujjlenyomat alapján is tudják ki vagy.
2015. szept. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

második: nem erről van szó nyilván.nem tervezek ilyesmit de vannak jogaim és elveim.következőnek meg nyomkövető agychip lesz?már mindent tudni akar az állam és szinte a vécére is utánam akar jönni átvitt értelemben?az ujjam nálam ugyanolyan olyan privát dolog mint például a nemi szervem:annak mutatom meg akinek akarom és akkor amikor akarom nem pedig mások kénye kedve szerint. a fejem felett rendelkeznének a testemről.és itt az elvekről van szó nem is magáról az ujjlenyomatról.mindig így kezdődik ma ujjlenyomat holnap dns minta aztán retina olvasás végén meg chip az agyamba nyomkövetésre?szóval elmehetnek a ...-ba akkor sem adok ha levágják a kezem.na jó akkor vihetik de sokra nem mennek vele.

innentől jogi kérdés:mik a lehetőségek?

2015. szept. 29. 22:42
 4/23 anonim ***** válasza:
43%

mindig az károg akinek a háza ég.

ennyi erővel azzal is mehetnél a kibszott emberi jogaiddal a bíróságra, hogy a térfigyelő kamerák milyen jogon készítenek képet rólad bármerre jársz a világban, nem?

idióta.

2015. szept. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Az ujjlenyomat megadása nem lesz kötelező. A biometrikus adat megadása megtagadható lesz.
2015. szept. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

4es idióta vagy te.a térfigyelő kamera nem privát dolog.nincs vele bajom.semmire nem használják fel és amíg azt látja hogy megyek az utcán addig nem érdekel.ha be akarna nézni a zsebembe,táskámba vagy a házamba már más fekvése lenne.

bocsánat hogy érdekel a privát élet védelme és hogy a testemen hordozott egyedi azonosítóimhoz senkinek semmi köze amíg nem követtem el semmit.vegyenek lenyomatot a bűnözőktől.

te gondolom önként jelentkeznél még rektális vizsgálatra is.egészségedre.az én testem az enyém.nehogy már te ítélkezz itt.


5ös köszi na ezt jó tudni

2015. szept. 29. 22:52
 7/23 anonim ***** válasza:
36%

"semmire nem használják fel és amíg azt látja hogy megyek az utcán addig nem érdekel"

Ugyanez a helyzet az ujjlenyomattal is. Ki szrt érdekel egyébként a tetves ujjlenyomatod? Viszont ha baj van gyorsabban megtalálhatják az elkövetőt.

2015. szept. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
27%
Nem kotelezo. Amugy utlevelhez csinalnak. Szoval ne csinaltass. Ea chip se olyan tavoli, ha kutyakban mar van...meg nehol emberben is.
2015. szept. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

"Ugyanez a helyzet az ujjlenyomattal is. Ki érdekel egyébként a tetves ujjlenyomatod? Viszont ha baj van gyorsabban megtalálhatják az elkövetőt"


láttál már térfigyelő kamerát? egy darab homályos folt a képe.alig látni.és semmilyen privát adat nincs rajta.idővel törlik.

azon se akadok ki ha te meglátsz az utcán.vagy napi ezer másik ember.

viszont ez főként elvi kérdés mint írtam.az ujjlenyomat már privát dolog.számomra olyan a különbség a két dolog közt mint az arcom és a nemi szervem közt.az arcom nem rejtem el de attól a brácsát nem csapom ki minden jött ment idegennek mert ő épp azt kéri.

ha nem kötelező akkor tárgytalan a dolog.ne vitatkozzunk tovább.


"Amugy utlevelhez csinalnak. Szoval ne csinaltass. Ea chip se olyan tavoli, ha kutyakban mar van"


kérdezek egyet:és ha lecsiszolom az ujjam vagy fel sértem a hámréteget?akkor nem adnak útlevelet vagy terrorizmus vádjával agyon lőnek?kész vicc ez már.

a chipek következő funkciója meg az ember irányítása lesz.mint a robotok.betáplálod mit akarsz ő meg csinálja.hát kösz én nem kérek belőle.ez ma még hihetetlennek tűnik de ki tudja.ez is alkalmazható lenne a rablók ellen.beazonosítják aztán bemérik a helyzetét és a chip segítségével mozgásképtelenné teszik kimennek és beviszik.aki egyszer beadja a derekát...

2015. szept. 29. 23:11
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Azért az emberbe ültethető nyomkövető (pláne embert befolyásoló) chip még igen messze van. Nem véletlen, hogy a házi őrizetben lévő emberek nyomkövetője is akkora mint egy krumpli amibe 36 óránként cserélni kell az elemet, ráadásul a közvetlen közelben (házon belül) egy vevőegységnek is kell lennie az elemtakarékosság végett.


A kutyák és az orvosi chipeket ne keverjük ide. Mind a kettő RFID technológia. Kis távolságból (nagy teljesítmény mellet is max. 1 méter) olvasható és minimális adatot tud csak eltárolni. (egy kulturáltabb jegyzet már nem férne rá) Sok helyen a krónikus betegek külön kérik az ilyet, mert a mentősnek/orvosnak nem kell papírok közt vagy számítógépben turkálnia. A készüléket elhúzza a keze felett és készülék már is kiírja a gyógyszerallergiát, vércsoportot, kórelőzményt, stb.


Illetve van egy külföldi ismerősöm, aki saját magának ültetett be egy ilyen chipet egy hozzáférési kóddal. Csak akkor tud hozzáférni a számítógépéhez, ha az érzékelő felett elhúzza a tenyerét.


Akinek meg nem tetszik ha esetleg egy ilyen chip kötelező lesz, az igen könnyen ki tudja iktatni különböző módszerekkel akár házilag is.

2015. szept. 30. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!