Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Katonaismerősöm most jött...

Katonaismerősöm most jött haza a déli határról. Miért bánnak így a magyar haderővel? Leírás még.

Figyelt kérdés

Egy kiürített korábbi árvaházban kaptak szállást, 150-en voltak egy emeleten. Emeletenként 1 folyosói wc-vel.


Napi kétszer konzerv kaja, este meleg étel.


A főtiszteknek kellett a vasakat hordani a susnyákosból a kerítésépítéshez. Ami meg nettó megaláztatás egy tisztnek. Ugyanis ez altiszti tisztesi feladat lenne.


A környékbeli falusiak adtak fűrészt és egyéb szerszámokat a feladatok elvégzéséhez.


Sajtónak nem lehet nyilatkozni róla - mert elmondták rögtön leszerelik őket, ha valaki beszélni mer.


Nem tudom miért nem becsülik meg legalább a magyar katonaságot a politikai vezetés részéről?



2015. okt. 2. 10:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
0%

Mert miért érdemelnének többet. Most őszintén ha egyszer valaki megtámadná az országot ők mit csinálnának? Menekülnének mint a patkányok. A katonaság ma már az unatkozó gyurmagyurik napközije lett, akikre

afganisztánban is csak portás feladatokat lehetett rábízni. Az egészet meg kéne szüntetni.

2015. okt. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
78%

Ez megy már a rendszerváltás óta. Nekem nagyapám és édesapám is tiszt volt, a rendszerváltás óta a sz.rból kellett várat építeni szó szerint. Technika elavult, pénz nincs amire kellene, teherautók (KRAZ,Zil) idősebbek azokhoz képest akik ott szolgálnak...de lehetne példa az UAZ is.

Amúgy én is hallottam (mert unokatestvérem tiszthelyettes) hogy az ellátás nincs rendesen megszervezve most a határnál. De amúgy sok fiatal dédelgetett álma hogy katona legyen, csak nincs tisztában azzal hogy sem megbecsülés sem rendes juttatás nem jár nekik ezért. Aztán mikor ezt megtapasztalják akkor meg menekülnek a rendőrséghez de sokan oda sem vágynak ezek után.

2015. okt. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

HÁt nem érted, nem úgy kéne tartani őket mint a menekülteket, vagy a kutyákat?


Minden állam amennyire megbecsüli az érte dolgozó állampolgárait, annyit ér!

2015. okt. 2. 10:29
 4/22 anonim ***** válasza:
0%

#3: Szerinted érdekli az államot? Ha kicsit gondolkozol az érdeke nem az hogy fejlessze. Tudod miért? A katonai puccs miatt ami a történelemben sokszor volt már. Ettől Orbán is félne. Azért van neki a TEK külön.

Másik dolog, még a Honvédelmi Minisztérium kb. 6 ezer fős apparátussal rendelkezik, a bevethető katonák száma kb. 14 ezer, ez így nekik ideális. Ha érdekelné az államot nem így lenne.

2015. okt. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
95%
En elemntem Szentendrere az alapkikepzesre aztan megkoszontem a lehetoseget otthagytam. Poen targya az egesz.
2015. okt. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
40%

Ők katonák. Arra vannak kiképezve, hogy akár hónapokat sátrakban töltsenek, fegyvereket használjanak embereket öljenek meg, robbantsanak, harcoljanak, és meghaljanak.


Egy kis kerítésépítés nem szabad, hogy komolyabb megpróbáltatás legyen nekik.


Akinek ez nem jön be, az nem tudom mit szólna, ha Szíriában, vagy Afganisztánban kellene harcolnia!?


Nem is értem a kérdést....

2015. okt. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 szántóvető ***** válasza:
17%
"Sajtónak nem lehet nyilatkozni róla - mert elmondták rögtön leszerelik őket, ha valaki beszélni mer."-összefogás!fellógatni azt a felettest aki ilyen kijelentést tett és kész,utána lehet a sajtóhoz fordulni.ha már a katonákat is meg lehet félemlíteni és nem mernek maguk mellett kiállni akkor tényleg nagy a baj ebben az országban.
2015. okt. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
19%

Orbán és Sintér pedig azt nyilatkozták, hogy "meg vannak elégedve a honvédek és a rendőrök munkáival"...

Hát jól meg voltak elégedve, ha napi 2 konzervet löknek eléjük...

Rothadna már meg végre örökre ez a mocskos Fidesz!!!

Emberszámba sem veszi az embereket Orbán és pincsikutyái!

2015. okt. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Nemcsak a magyar haderővel bánnak így! Oroszokkal is ezt teszik. Az egyik orosz Kelet-Ukrajnában mesélte, hogy ők is alig kaptak élelmet.
2015. okt. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Jó ez azért nem Oroszo. Mondjuk az Amerikai Hadseregben híresen jó az ellátmány. De mondjuk nagypapám mesélte hogy a Horthy-hadseregnél is az volt. Na persze a Don-kanyarig és nem onnan vissza gyalog mínusz 40-ben. :-)
2015. okt. 2. 13:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!