Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért is lenne elszállt...

Miért is lenne elszállt bérigénye a magyar friss diplomásoknak?

Figyelt kérdés

[link]



160 ezer forint egyáltalán nem reális.Ennyit egy műszakvezető keres, aki jobb esetben érettségivel rendelkezik.


Személy szerint, én sem mennék el nettó 200 ezer alatt dolgozni.

Kezdőkét céges autót , külön irodát hasonlókat nem várok el.De, a nettó 200 az alap.


A 160 ezret nem értem

Mégis, hogyan?


Nézzük a jobb vidéki városokat, mondjuk Győr, Sopron, Mosonmagyaróvár, Budapestről meg ne is beszéljünk...

Egy nem mad max környéken levő kicsi lakás 70-80 ezer forint körül van.Aztán 30 ezer a rezsi.


El is ment a fizuból 100 ezer - 110 ezer.Aztán még kell étkezni, ruházkodni, autót fenntartani és félretenni sem árt.



2015. okt. 14. 16:45
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
20%

# 10


Ez nem a megtermelt pénzen múlik. Ha csak azon múlna, akkor a gyári munkás is hazavinne havonta milliókat, mert csupán 1 nap alatt előállít több millió forintnyi értéket. (és akkor ebben hol a haszon a tulajnak?)


Ez azon múlik, hogy mennyire van hiány a munkádból.


Nehéz felfogni?

2015. okt. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
46%
#11 Attól, hogy valakinek nincs hiány a munkájából, még érdemelhet többet, mint amennyit keres. Egyébként meg ha azon múlik, hogy mekkora a munkaerőhiány egy területen, akkor pl. az egészségügyi dolgozók miért keresnek annyit, amennyit?
2015. okt. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
0%

# 12

Azért, amiért munkaerőhiány miatt nem fognak neked több pénzt adni, ha a munkádat nem tartják annyira hasznosnak, hogy adjanak.

Inkább megküzdenek a munkaerőhiánnyal. Az nem érdeke senkinek, hogy többen dolgozzanak az egészségügyben, nem termel pénzt.


Lehet, hogy nehéz elfogadni, de az élet bizony ilyen kis igazságtalan. Ideje felnőni.

2015. okt. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

#13


"Az nem érdeke senkinek, hogy többen dolgozzanak az egészségügyben, nem termel pénzt. "

A beteg emberek sem termelnek pénzt, ami elmaradt haszon, ami ráfordításként értelmezhető.


"Lehet, hogy nehéz elfogadni, de az élet bizony ilyen kis igazságtalan. Ideje felnőni"


A magyar 70 éve elavultnak számító vállalatvezetési sajátosságok nem éppen a "fogadd el, hogy igazságtalan" kategóriát képviselik.


"Igényeid lehetnek, de amíg a munkád nem ér többet, mint 120, addig nem fogsz többet kapni 120-nál.

Ez ilyen egyszerű."


Még ha a "mennyit ér a munkád" kérdést fel is tudnák mérni többen, a cégtulajok/vezetők sokkal jobban állnánk, de jelenleg akkor sem fizetnek többet, ha ez később a cégük működésképtelenségéhez, és csődjéhez vezet.

2015. okt. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

Magyarországon még mindig feudalizmus van.

A földesúr ad annyit a jobbágynak, amiből el tud vegetálni a következő fizetésig, cserébe robotoljon neki keményen, különben még azt a keveset is megvonja tőle. Neki meg kell a segge alá az AUDI A7-es, mert csak attól boldog.


De hát ez kell, ezt szeretik a magyarok, ahogy látszik is.

2015. okt. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

Szerintem nem reális még nagyon a 200 ezer nettó sem. Bár ha valaki még nagyon pályakezdő, akkor talán oké.


Kiindulva a magyar árakból és abból, hogy mennyibe kerül egy albérletet fenntartani, szerintem lassan elvárható lenne, hogy minden bér (a diplomásoké és a szakmunkásoké is) emelkedni kezdjen.


Mellesleg a röhej az, hogy Győrben nekem anno gyakornokként akartak adni 120 ezer nettót + 40 ezer juttatást úgy, hogy egy egyszerű tüzépen kellett volna építőanyagot eladnom. Aztán eljöttem vidékre, itt költségvetéseket írok, épületeket tervezek (nem csak családi házakat) és kimegyek a kivitelezésbe és kiszúrják a szemem 180 ezerrel. Úgy, hogy egy adott terv amit összedobok 2-3 nap alatt a főnökömnek 360 ezret ér.


Valahogy úgy érzem, hogy nem kapok annyi fizetést, mint amennyit a munkám ér. Persze nem fél milliókat szeretnék (itthon úgysem fogok annyit kapni), de azért egy 220-240 nettónak örülnék. Bár, tök mindegy, mert előbb-utóbb le kell nekem is lépnem nyugatra, mert előrébb lépni az életben itthon nem lehet. Kint meg 1400 euró a "minimálbér" a szakmámban... 60 km-rel odébb.


Aztán lehet sírni, hogy nincs munkaerő (mert már minden szektorban érezhető a kivándorlás, nem csak az egészségügyben és a vendéglátásban).

2015. okt. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

Nem mucsaröcsögei kamu főiskolán kell elvégezni a gyökér képzőt, és akkor reális követelés lesz, csomó fősulis diplomával annyit nem ér az ember tudásban, mint egy szakmával.. -.-

Nekem személy szerint 300 ezer nettó volt a kezdő fizetésem, és most 400 ezer nettót keresek. 300 ezer alatt el sem vállalnék munkát, nem tartom magas bérigénynek, tekintve, hogy értelmes szakot végeztem, és hatalmas kereslet van arra, amihez értek. Ha valakit zavar, hogy én ennyit keresek, akkor hajrá lehet megpróbálni megcsinálni egy ELTE TTK-s szak msc-jét..

2015. okt. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom, hogy amíg Budapesttől 250Km-re lehet a McDonald's-ban takarítással 1200EUR-t keresni, addig egy 160.000Ft-os fizetés nem lesz versenyképes itt.


Persze lehet ezzel vitatkozni, de inkább azt kellene belátni, hogy a munkaerőpiac hála a sokat szidott globalizációnak és az EU-nak, már nem ér véget az országhatáron.

Vége annak az időnek, amikor a cégek olcsó munkabérekkel tudtak nagy profitot elérni. Aki ezt nem látja be az hamarosan komoly munkaerőgondokkal fog küzdeni.

2015. okt. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

Gazdag vagyok és jóképű, havi 600 ezret keresek.

Hajrá Fidesz!

Köszönöm, hogy elolvastátok.

2015. okt. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
19: Szívesen. :)
2015. okt. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!