Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hiszi sok magyar azt,...

Miért hiszi sok magyar azt, hogy nyugaton a Kánaán várja őket ha kimennek dolgozni?

Figyelt kérdés

Ismerem az UrbanLegend-eket, hogy mások a fizetések ott, és utcaseprőként is A6-os Audival járnak kint a magyarok stb.

De nekem pont van 3 egymástól teljesen független ismerősöm, akik nyugaton dolgoznak, és ez a leginkább -kocsmai beszélgetésekkor hallható nyugati habzsi-dőzsi, abszolút nem igaz rájuk.

Van egy pár, a férfi gyári munkás, a nő pedig takarító.

nem élnek rosszul, de egy forintot nem tudnak félre tenni, annyi hogy nem kell idegeskedniük a kaja miatt, meg egy középkategóriás kocsit is fent tudnak tartani.

De ennyi, nyaralás vagy hasonlók nem férnek már bele.

Van két építőipari munkás, hegesztő és egy gipszkartonozó.

A hegesztő kb minden pénzét ami van haza küldi a családnak, annyit hagy csak ami kajára kell, viszont a család itthon szintén nem tud egy fillért sem félre rakni, utolsó forintig elmegy az összes nekik.

A gipszkartonos magyar cégen keresztül van kint, papíron 8 órát dolgozik, igazából meg reggeltől estig, kb 14-15 órákat naponta, vasárnap kivételével.

Ő havi 50 ezer forintot tud félre tenni, a többi elmegy kajára meg a mindennapokra, meg az asszonynak amit hazaküld.


Tehát most komolyan, megéri ezért kimenni, hogy gyűjtöm a pénzt 10 évig, szarrá hajtom magam az évek alatt, aztán hazajövök és veszek belőle pl. egy kocsit...?

Ezért igazából sok értelme nincs egy idegen országban megrohadni a pénzért, nem túl autentikus jövőkép ha jobban megnézzük.



2015. okt. 12. 18:29
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
79%
Szerinted idehaza jobbak a lehetőségek?
2015. okt. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
81%

Azért jobban mögé kell látni, nagybátyámék is kint élnek és azért nem bírnak rendesen spórolni, mert képtelenek leülni és átbeszélni a kiadásokat. Azt számoltuk, ha közös kassza lenne és nem szórnák el a pénz minden vacakra, akkor alsó hangon egy 500 eurót eltudnának tenni.

Unokatesóm több, mint 1 milliót spórolt össze másfél év alatt.

Nekem apám kint dolgozott még a kilencvenes évek elején és közepén összesen 3,5 félévet gyári munkásként. Ez idő alatt nem csak visszafizették az akkori hitelt, hanem eltettek annyi pénz, hogy kétszer vettek autót egyszer házat, külön hitel nélkül.

2015. okt. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
83%
Nem a kánaán miatt mennek ki, hanem az itthoni kétségbeesés elől, a jövőkép nélküliség miatt. Elkezdenek 80-100-ért dolgozni, eltelik 10 év és pontosan látják hogy a semmibe vezet az út. Akkor már az ismeretlen is jobb , mint a biztos lecsúszás, és szegénység.
2015. okt. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
83%
Második választ kiegészítve, nagybátyám kipufogókat gyárt, nagynéném takarító és mégis 3-szor többet keresnek, mint a diplomás szüleim itthon. Az, hogy két éve magyarázzuk nekik, hogy kéne beosztani a pénzt, de nem tudják az már nem mi problémánk.
2015. okt. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
89%
Építészként az otthoni átlag havi 300-400 helyett itt ( Dánia ) 35-38.000 koronát keresek, ez olyan 5000-5500 euro... megérte kijönni? Meg.
2015. okt. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Természetesen nem jobbak.

De az sem megoldás, hogy valaki a fiatalságát végig dolgozza azért, hogy utána a gyümölcséből majd vegyen egy felső közép kategóriás kocsit, és elmondhassa ha haza jött az utcabelieknek, hogy látjátok én megtehetem hogy A6-os Audiban üljek, mert én lehúztam 10 évet németben, igaz majdnem bele szakadtam, de az már jelentéktelen.

Én csak arra próbálok ezzel utalni, hogy az idő hamar elmegy, úgy ahogy a fiatalság is, és igazából nem hiszem hogy ez lenne az az igazi jövőkép..

Mellesleg a jó szakembereket itthon is megfizetik, mert én is dolgoztam fémipari szakemberként (szerkezet lakatos), és 5 évvel ezelőtt is simán haza vittem havonta a 270-300 ezret.

Én azt veszem észre, hogy legtöbben a könnyű pénz miatt mennek csak, mert ha lenne egy épkézláb szakmájuk, akkor itthon is megtudnának belőle simán élni.

Nem csak ezek a büfé szakra képzett fiatalok, (nem bántani akarom őket)

Volt olyan ismerősöm, aki közgáz diplomával szórólapot osztott, Ausztriában.

Hetente vitték őket kocsival osztrákba, kirakták őket aztán lehetett estig szóró lapozni a városokban...

Biztosan ezért tanultak főiskolán évekig.

2015. okt. 12. 18:44
 7/31 A kérdező kommentje:

Persze #5, a te esetedben megérte, nyilván.

De én az átlag embereket mondom, mert nem mindenki lesz építész...

2015. okt. 12. 18:48
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Fiatalként van kalandvágy is, én 21 évesen nem csak a pénz miatt akarok ki menni hanem, mert teljesen más az élet. Megismerni az ottani szokásokat, munkamódszert. Voltam már kint nyáron és ámuldoztam és ott akartam maradni.
2015. okt. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
85%

Ez valóban nem a legszebb kilátás, de nézzük meg mi lenne itthon: dolgozhatnának magyar cégnek, 4 órára bejelentve 12x6 órát dolgozva, 100-ast kézbe kapva, túlóra az akkor van, amikor a főnök mondja, fizetve meg sosem. A pénzükből max egy 300000+ km-es suzuki swiftet vehetnek, lakásról meg nem is érdemes gondolkodniuk, nyaralni legfeljebb a gyerek nyaral az erzsébet táborban.


Nyugaton még az alap fizetésből is simán lehet félrerakni, csak a magyarok jó része nem képes beosztani a pénzét és 10-e után már két héttel le van égve, akármennyit kap kézhez.

2015. okt. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
68%
Aki itthon nem tud megélni az kint sem fog. Ennek nem a lehetőségek hiánya az ok hanem a semmirekellőség. Sokan azt hiszik hogy attól mert átlépik a nyugati határt varázsütésre minden megváltozik a semmirekellőkből szorgos munkások lesznek de ez nem így van. Ha össze is jön neki a munka nem bírják, meg nem tudnak spórolni mert szórják a pénzt. Ez ilyen. Én itthon is megtaláltam a módját a megélhetésnek meg kint is. Annyi a különbség hogy kint nyugodtabb az élet, meg többet lehet félrerakni.
2015. okt. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!