Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A nagy magyar kreativitás...

A nagy magyar kreativitás milyen összefüggésben áll a hatalmas korrupcióval?

Figyelt kérdés
Állítólag a magyarok iszonyat találékonyak és cselesek. Gondolom, a kiskapukat is könnyebb így megtalálni a törvények között.
2015. okt. 16. 05:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen.
2015. okt. 16. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kétféle nép van ilyen téren. A törvénytisztelő és a törvénykerülő. A tisztelő társadalmak megvetik az ügyeskedést és nyílt lapokkal játszanak, míg a kerülő kultúrákban büszkeség dörzsölt gazembernek lenni.
2015. okt. 16. 06:21
 3/5 anonim ***** válasza:
44%

A nagy magyar kreativitás igazából ki is merül a kiskapuk megtalálásában és kihasználásában szerintem. Ezzel szemben a finnek pl. még akkor is feljelentik a másikat, ha az piroson megy át.


(Egyébként szerintem az nem kiskapu, hogy nem fizetünk áfát a haszon után és fiktív számlákkal próbáljuk a nyereséget levinni számunkra elfogadható szintre pl.)

2015. okt. 16. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez történelmi szükségszerűség, ami Közép-Európára fokozattan jellemző.

A Rákosi-korszakban gyakorlatilag éhen haltak volna az emberek, ha nem "ügyeskednek".


A gazdag országokban könnyen gavallérkodnak, ők megengedhetik maguknak; milliós fizetés után néhány ezer forintnyi adónövelés meg se kottyan, de egy hatvanezer forintból élő magyarnak létkérdés pár ezer forint is.

Az arányokat tessék nézni.


Szerintem cseréljünk egy évre. Mi élünk olyan anyagi szinten, mint a németek, franciák, britek, skandinávok, ők pedig a közép-európai nívón.

Kíváncsi lennék, az adózási morál hogyan változna.


Azt se feledjük, hogy virágoznak az adóparadicsomok, a hűdenagyontörvénytisztelő nyugatiak ott jegyzik be a cégeiket.


A nagypolitikát tekintve ugyanolyan korruptak, mint a magyar politikusok.

2015. okt. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bizony cselesek. Mint a németek, franciák, meg a többi. A különbség talán az, hogy ott másképp kezdték. Volt rá lehetőségük. És nemcsak a szocializmusra gondolok. Sokkal távolabbra is képes vagyok gondolni. Meg más dolgokra is, mint össznépesség, gazdaságszervezés, feudalizmus 1848-ig, és hasonlók. Van jó pár.
2015. okt. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!