Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem alapítunk mi,...

Miért nem alapítunk mi, normális emberek/civilek egy mozgalmat, ami elsöpri a Fideszt és a többi haszonleső pártot?

Figyelt kérdés

Mondjuk most el lehetne kezdeni egy honlappal, ahol híveket és támogatókat gyűjtünk tavaszig, akkor pedig beindítanánk a tüntetéseket.


Ért valaki a honlapkészítéshez?


2015. okt. 18. 12:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Volt már rá ezer próbálkozás, mind elbukott. Ez a demokrácia átka, sokkal több a hülye, őket viszont érvekkel sosem fogod meggyőzni. Nekik jelszavak kellenek amit skandálhatnak. Egy normális pártnak ilyenje nincs.
2015. okt. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
melyik az a többi haszonleső párt?
2015. okt. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, amiről te beszélsz, az alapvetően a demokrácia lényege lenne.


Bárki alapíthat pártot, indulhat választáson és megnyerheti azt. Majd kormányt alakíthat és bizonyíthatja a rátermettségét.

ELVILEG.


A gyakorlatban viszont ehhez súlyos milliárdok kellenek.

Médiabirodalom és médiamarketing, országos ismertség, mindenhol jelöltállítás, több ezres önkéntes segítőtábor, káderhálózat kialakítás. Ja, és az elmaradhatatlan külföldi partnerkapcsolatok a legbefolyásosabb körökkel.

Jó külföldi sajtó elérése.


Ez ma így működik.

Ezek a játékszabályok.

Ha érvényesülni akarsz a gyakorlatban, be kell tagozódnod a rendszerbe.


Ha az elveidet követed, az 5%-os küszöböt megugorhatod, hallathatod a hangodat, de ennél többre ne számíts.


Sajnos ez van. Maffiarendszer. A lapokat leosztották és nagyon nem szeretik, ha valaki beleköp a levesükbe.

2015. okt. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
Mi értelme lenne, ugyis az lenne hogy ennek a mozgalomnak par ember a főnöke lenne akik ugyanugy nyulnák le a pénzt mint a mai pártok Te is Én is lenyúlnám ne álszentkedjünk már... Ki ne nyulna le milliókat milliárdokat tegye fel a kezét.
2015. okt. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Pontosan igaza van a 4-es válaszolónak. Te most normális embernek tartod magad, mert nincs rá lehetőséged, hogy lopj. De ha ott lenne melletted a lóvé és te döntenél mire költsük, fejlesszük az egészségügyet? minek? jó az ami van a parasztnak. fejlesszük a közutakat, hogy ne legyenek balkáni kátyúsak? minek? jó az ami van. és így tovább


Az lenne a vége, hogy magadnak nyúlnád le a pénzt és a lojális haverjaidnak.

2015. okt. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ti el nem tudjátok képzelni, hogy milyen ember vagyok.

Nem tűrném el a lopást és én sem lopnék. Bőven elég lenne nekem az az életszínvonal, amit évi kb. 5 millió forintból megvalósíthatok, ami szerintem egy politikus esetében nem sok.

Már pár munkahelyről ki lettem csapva, mert nem tűrtem el az igazságtalanságot. Ilyesmire nagyon érzékeny vagyok és szigorúan betartatom saját magammal is.


Szóval nem kell a pesszimista, lehangoló rizsa arról, hogy mi nem megy és miért nem menne, hanem meg kell próbálni jól csinálni és ha már elindulsz az úton, akkor nem szabad letérni, meggyőződéssel, fanatizmussal és áhítatossággal előre kell törni.


"Volt már rá ezer próbálkozás, mind elbukott. Ez a demokrácia átka, sokkal több a hülye, őket viszont érvekkel sosem fogod meggyőzni. Nekik jelszavak kellenek amit skandálhatnak. Egy normális pártnak ilyenje nincs."


Na, ha azokra a liberális (MILLA - 2011) és komcsi (Kiss Soma Ábrahám és társai - 2014) bohócokra gondolsz, akikre én, akkor őket inkább hanyagoljuk a témát illetően. Mi másként csinálnánk a dolgot.


"melyik az a többi haszonleső párt?"


Mindegyik! MSZP és csatlósai, Jobbik tuti az. Amelyik meg nem, az inaktív és cselekvésképtelen kis nyomi, mint az LMP és a kisebbek.


#3


Értem, hogy mire gondolsz, ezeket meg is lehet szerezni idővel. Támogatók lesznek, pár milliárdot tuti le tudnánk akasztani, ha valami mogul fantáziát látna bennünk.


Gondolj csak bele, hogy tavaly novemberben és decemberben a tüntetők adományokból csinálták meg a rendezvényeket. Erre mi is képesek lennénk, egészen addig, míg valaki fel nem figyel ránk és érdemesnek nem talál a támogatásra.

2015. okt. 18. 13:06
 7/10 anonim ***** válasza:
Látod ezzel van a probléma te igazság párti vagy de sokkal többen nem azok kifúrnának szépen és menne a dőzsölés az emberek kosemmizése meg a lopás.
2015. okt. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ha eléggé erőszakos vagy, akkor nem tudnak kitúrni. :)
2015. okt. 18. 13:39
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Két oka van. Az egyik, hogy egy ilyen új mozgalomhoz rengeteg pénzt és energiát kell befektetni, amire az emberek csak akkor hajlandók, ha már teljesen reménytelen és kilátástalan a helyzet, és nincs vesztenivalójuk, mint pl. az 50-es években. A másik, ami ezzel összefügg, hogy akik a legelszántabbak lehetnének ezen a téren, a fiatalok és a tehetséges emberek, a helyett hogy itthon folytatnának reménytelennek tűnő, súlyos küzdelmet, elhagyják az országot. A sok millió nyomorgónak meg se képessége, se lehetősége nincs hogy lázadjon.
2015. okt. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A világ tele van világmegváltó prófétákkal. A temetőkben zsúfolásig pihennek a nélkülözhetetlen emberek. Én meg itt állok nyolcvanöt ezres nyugdíjjal.Kevés az, ha elsöpörjük az aktuális Isteneket.
2015. okt. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!