Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy van ez a szegény országok...

Hogy van ez a szegény országokkal és nyugattal?

Figyelt kérdés
A liberális életszemlélet ugye mindenki egyenlő mindnkit szeretnek. Ez legalábbis a mottó. Mégis egyszer nem emelik fel a hangjukat hogy amerika miért haverkodik a szaúdi kormánnyal ahol embereket fejeznek le. Miért haverkodik izraellel ahol falakat húznak fel hogy kinntartsanak más embereket. Egyszer nem emelnek hangot hogy afrikában diktátorokat pénzelnek hogy gyémántjaikat elvegyék. Akkor most hogy is van ez? Meg az hogy a nyugat pénze ezeknek a szegény országok lakóinak munkájából származik amire annyira verik magukat. Minden termék kínai meg vietnámi. Gyakorlatilag kelet nélkül ez a nyugat összeomlik mégis lenézik őket meg fújolnak rá. Akkor van az egyenlő meg van aki egyenlőbb? Hogy van ez?
2015. okt. 24. 16:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Attól, hogy kínában van a kézi rabszolgamunka, a tervezést nem a kínaiak végzik.

Ez a mindenki egyenlő szöveg csak mese. Mindenki tudja.

2015. okt. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem kínaiak találják ki csak ha nem gyártanák le akkor nem élne ilyen színvonalon a nyugati ember mert egy hajszárító kétszázezer forint lenne egy tábla csoki tizenötezer. Erre akartam rávilágítani hogy ideje lenne abbahagyni a kelet szapulását a nyugat istenítését és tisztán látni hogy azért él jól a nyugati mert a keleti megdolgozik érte.
2015. okt. 24. 16:35
 3/13 anonim ***** válasza:
Srááác.. Mindenki egyenlő. Csak vannak egyenlőbbek!
2015. okt. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ezt magyarázom. Egyenlőbbek az egyenlőknél.
2015. okt. 24. 16:42
 5/13 anonim válasza:
Ahoz hogy ezt megértsd a liberalizmust és a kapitalizmust kell jobban szemügyre venni,(az alapelveit) és hogy ezt a 2 ideológiát a XXI.századra teljesen kifordították magukból.Mára ezt a két ideológiát(amik amúgy elválaszthatatlanok egymástól)arra használják fel ,hogy minnél nagyobb profithoz jussanak a multicégek!
2015. okt. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Tudom hogy a profit miatt van csak a képmutatás meg a mellébeszélés idegesít. Meg hogy annak ellenére ócsárolják hogy nélkülük nem élnének így. A legbosszantóbb hogy valaki elhiszi azt hogy érdekli őket hogy mezítlábas fekete gyerek mászott le a föld alá a gyémántért amit a ribi felesége kezére rak.
2015. okt. 24. 16:49
 7/13 anonim ***** válasza:

"azért él jól a nyugati mert a keleti megdolgozik érte"


A világ ennél azért egy kicsivel bonyolultabb.

2015. okt. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Tudom hogy a technológiai fejlődés nyugatról származik. Aláírom hogy ez az emberiség fejlődésében a legfontosabb lépés. Csak az zavar hogy egyenlőségről beszélnek amikor rabszolgákkal dolgoztatnak. boldogulna mindenki ahogy tud az egyenlőbb lenne. A legjobb persze az lenne ha mindenki kapna normális életet tudom ez nagyon tündérmese de az hogy a szegény országokat így kizsákmányolják megalázzák majd ócsárolják miközben az ottani dolgokat használják az nem tetszik. Nagyon rendes dolog ha valaki afrikában felépít egy korházat de sokkal jobb lenne ha iskolát is felépítene ahol kitanulhatnák az ápoló szakmát meg nem öt dollárért vennének egy tonna banánt a szerencsétlenektől.
2015. okt. 24. 16:59
 9/13 anonim válasza:
Ez ilyen ma már minden a pénzrőlszól.
2015. okt. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ilyen az ember. Szerintem te sem osztogatod el a megkeresett pénzed és a gyerekeid uzsonnapénzét az alkoholista csövesek között.
2015. okt. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!