Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A rasszista emberek általában...

A rasszista emberek általában "Szálasit" szokták éltetni. Ki volt ez az ember?

Figyelt kérdés

Már megfigyeltem, amikor a következőt írják:


"Éljen Szálasi!" Ami furcsa nekem, ez a név összekapcsolódott már Hitlerrel is. Régen olvastam egy interjút, amit egy rasszista fiatallal készítettek, ő azt mondta akkor, hogy neki Hitler és Szálasi a példaképe.


Restellem, de nem vagyok igazán jó a magyar történelemből, ezért kérdeznék... (hozzám inkább az ókori töri áll közelebb). Szóval egész pontosan ez a Szálasi valami olyasmi mentalitású ember volt mint Hitler? Akkor az országnak rosszat tett? Vagy hogy van ez? Miért szeretik annyira egyesek?


2015. okt. 29. 01:17
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

Már évek óta nem láttam olyat, aki Szálasit éltetné. :)

Hitler sokkalta gyakoribb, neki szerintem erősödött is a kultusza az utóbbi időkben.


Egyébként:


[link]


Lehet, hogy nem vagy jó magyar töriből, de Gugliból sem igazán. :D

2015. okt. 29. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Aránylag kevés anyag érhető el Szálasiról. Egyes források szerint örmény származású volt, katonatiszt, hamar visszavonult és politizálni kezdett. Horthy alatt börtönben is ült.


Zavarosak a gondolatai, de egyáltalán nem állt olyan közel Hitlerhez, mint sokan gondolják. Nem akarta pl. kiirtania zsidókat, dolgoztatni, foglalkoztatni akarta őket. A szomszéd népeket testvérnépeknek nevezte, valamiféle Hungária Duna - menti konföderációt akart létrehozni, aminek az élén természetesen a magyarság állt volna.


Sokáig kereste a kapcsolatot Horthyval - akit tisztelt - hogy előadhassa elképzeléseit, de a Kormányzó hallani sem akart erről, mikor végül találkoztak, kijelentette: "ha tehetném, falhoz állítanám ezt az embert".


A történet ismert, végül "nemzetvezetővé" választották, de sokáig nem uralkodhatott. Ő maga nem volt egy vérmes ember, de olyan pribékek voltak a nyilasok között, akik inkább csak a szabad fosztogatás és gyilkolás miatt csatlakoztak a hungaristákhoz.


Szerintem nem volt alapvetően rossz ember, de nem is volt "százas", egy álmodozó, nulla realitásérzékkel, arra kellett a németeknek, hogy valaki még folytassa az oldalukon a rég elveszett háborút pár hónapig.


Maga Szálasi tudta, hogy nem fog sokáig élni, afféle prófétának hitte magát.


Kevesen tudják, hogy az özvegye sokáig élt még, valamikor a rendszerváltás környékén halt meg, el lehet képzelni milyen élete lehetett a szocializmusban.

2015. okt. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Felelőtlen, erkölcstelen, szűk látókörű, szélsőjobboldali, nacionalista fantaszta-karrierista félőrült volt, akit rövid ideig (1944. október 15-től 1945. május 5-ig) felkapott a hitleri fasizmus utolsó szellentése.

Ez idő alatt a jeges Dunába lőtték a magyar értelmiség színe-javát, zsidókat, pacifistákat, művészeket, tudósokat, nőket, gyerekeket, és néhány antifasisztát is (de ők nem voltak sokan).


A hitleri nácizmus magyarországi bábja volt, sok rosszat tett, leginkább azáltal, hogy hagyta eluralkodni, sőt talán bátorította is a bűnözők tombolását.


Hogy belül milyen ember volt, mit akart volna valójában azt nehéz megmondani, mert őt is sodorták a körülmények. Miniszterelnökként és "nemzetvezetőként" mindenképpen sokak haláláért felelős, még ha nem is biztos, hogy mindig ő volt az igazi felbújtó.


Talán nem volt olyan mélyen gonosz és tudatosan elvetemült, mint Hitler, de nem állt ellen neki, hanem a végsőkig kitartott a pusztítás mellett.

2015. okt. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
3. Válaszoló! Mindenféle rasszizmus és provokáció nélkül kérdezem tőled, zsidó vagy?
2016. febr. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves 4. kérdező!


Semmiféle rasszizmust vagy provokációt nem érzek önmagában abban, hogy megkérdezted zsidó vagyok-e, habár az én vallási vagy nemzetiségi hovatartozásomnak az eredeti kérdéshez nem sok köze van.


Zsidónak lenni egy könnyen és örömmel felvállalható dolog, bár a történelemben sokszor kerültek bajba emberek nemzeti vagy vallási identitásuk miatt.


Mégis azt hiszem, úgy érzem, hogy az identitás ilyen fontos elemeire nem szokás, nem illendő rákérdezni, mint ahogy arra sem kérdezünk rá, hogy ma reggel volt-e valaki WC-n, hogy szeretkezett-e a feleségével, milyen pártra szavaz, mennyi a fizetése stb., holott nyilvánvalóan ezek sem negatív dolgok.


Legnagyobb tisztelettel vagyok az emberiségnek sok kiváló tudóst és művészt adó zsidó nép iránt, akik közé például Albert Einstein, Neumann János, Bánki Donát, Gábor Dénes, Kármán Tódor, Woody Allen, Barbra Streisand is tartozik. De ugyanakkora tisztelettel vagyok más népek kiválóságai iránt is természetesen.


Mindezeket előrebocsátva, hogy érdeklődésedet mégis maradéktalanul kielégítsem válaszolok: nem vagyok zsidó.

2016. febr. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!