Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Láttam a híradóban, hogy egy...

Láttam a híradóban, hogy egy új program keretében a romák felsőfokú tanulmányait támogatják. Ez nem minősül rasszizmusnak ebben az egyenlő Európai Unióban?

Figyelt kérdés

Miért nem kapok támogatást? Mert magyar vagyok, erre hivatkozva elutasítanak, faji alapon.


Ha a magyarokat támogatnák, és valakit elutasítanának azért, mert roma, akkor már itt lenne az egész európai uniós jogvédelem, ombudsmann, ENSZ stb, rasszizmus miatt.


2015. nov. 2. 20:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
65%
Kicsit az indulataid vonatkoztasd el. Neked és mindenkinek érdeke hogy több tanult roma legyen, ez által nem olyan szinten lenne mint eddig a roma társadalom. Sokan a szegénységből nem tudnak kitörni...de persze ez magyarok közt is így van de ők a származásuk miatt még inkább kirekesztettek...ezt gondold végig először.
2015. nov. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
35%
Fölösleges híradót nézned. Úgyse érted.
2015. nov. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
71%
Most őszintén, nem lenne jobb, ha több iskolázott cigány lenne?
2015. nov. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Ne aggódj ezen ahányan felsőfokot akarnak tanulni közülük annak anyagi vonzatába nem fog bele roppanni a gazdaságunk.
2015. nov. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

De miért nem a szegény sorban lévő fiatalokat támogatják, a faji alapon történő megkülönböztetés ilyen legális az Eu-ban?

Bezzeg, ha egy tökfaluban valaki ki meri írni egy általa szervezett buli plakátjára, hogy "cigányok a buliba nem jöhetnek", azt máris elhordja a libsi média mindennek.


De ha támogatás szól kimondottan romáknak, akkor semmi baj a megkülönböztetéssel, állnak sorban a pénzért.

2015. nov. 2. 20:28
 6/18 tetro ***** válasza:
64%

Az a baj kérdező, hogy össze mosol különböző szociológia fogalmakat, amikről amúgy nincs is tudomásod.

Etnikai alapú hátrányos megkülönböztetés előbb utóbb mindenképp szegregációhoz vezet, az pedig a társadalom egy rétegének a peremre sodródását. Ha ebben a rétegben a társadalmi mobilitás a nullához konvergál, akkor a problémát generációkon át konzerváljuk. Ha pedig mint jelen esetben a szelekció etnikai alapon működik, akkor a folyamat többszörösen is öngerjesztő. Ez pedig egyetlen egy normális társadalomnak se lehet érdeke. Nem azért, mert a libsik a cigányok valagát nyalják, vagy valami ilyesmi értelmes mantra, hanem mert mindenkinek hátránya származik ebből. Neked is, csak nem fogod fel.

Támogatni a társadalmi mobilitást egy ennyire szegregálódott kisebbségnél pedig nem, nem rasszizmus. Éppen, hogy annak ellenkezője, hiszen a társadalmi szakadékot próbálja éppen betemetni.

2015. nov. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 tetro ***** válasza:
53%

20.28

jajj :D már mielőtt leírtad tudtam, hogy elkezdesz libsizni :D

tudod ha a rasszizmus jelen van a társadalomban (mint a te discos példádban), akkor a rasszizmus felszámolására hozott intézkedések nem rasszisták. ehhez csak logikusan kellene gondolkodnod egy kicsit. két libsizés között.

2015. nov. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
52%

Mivel nincs nyilvántartás arról, hogy ki cigány, így neked is van lehetőséged pályázni a programban.


Egyébként melyik híradóban láttad pont most? Már csak mert ilyen programok mindig is voltak, így eléggé mű a felháborodásod.

2015. nov. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

utolsó:

Majd akkor pályázok ilyen programra, és meglátjuk, miért utasítottak el, de tuti nem érdekelné senkit, ha mondjuk azért, mert magyar vagyok.


A hírtv-n, de tök mindegy, tudom, hogy vannak, csak most gondlotam ebbe bele.


másik válaszoló:

"tudod ha a rasszizmus jelen van a társadalomban (mint a te discos példádban), akkor a rasszizmus felszámolására hozott intézkedések nem rasszisták"


ez nem a rasszizmus felszámolása, hiszen alapból etnikai alapon különböztet meg, nem vagyoni alapon


ha negatívan nem lehet megkülönböztetni magánszemélyként, akkor pozitívan se lehessen, főleg ne az államnak, ez itt a kettős mérce, vannak egyenlőbbek, és még egyenlőbbek :D

2015. nov. 2. 21:27
 10/18 tetro ***** válasza:
44%

21.27

szóval szerinted ha valaki börtönbe zárunk, mert évekig bezárva tartott a pincéjébe egy másik embert, akkor az kettős mérce?

amúgy elolvastad amit írtam?

2015. nov. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!