Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit tett Göncz Árpád, amivel...

Mit tett Göncz Árpád, amivel kiváltotta sokak ellenszenvét?

Figyelt kérdés
A rendszerváltás idején kisgyerek voltam, később pedig bármilyen témában felmerült a neve, mindig úgy beszéltek róla a környezetemben, és a médiumokban, mint népszerű, kedves emberről. Aztán talán egy rádióműsorban hallottam, hogy kritizálják, de konkrétumról nem volt szó, amikor meghalt, egy tévéhíradóban még azt is mutatták, hogy valamikor a kilencvenes évek elején kifütyülték egy beszéde alatt. A neten sem találtam semmi információt erről, csak arra sikerült rájönnöm, hogy baloldali kötődésű volt, és főleg a jobbos érzelműek körében volt népszerűtlen, amilyen amúgy én is vagyok, éppen ezért szeretném tudni, mivel váltott ki ellenszenvet maga iránt, és a közéletből vajon miért nem értesülhettem én erről. Engem nagyon meglepett, hogy van, aki nem kedvelte, az meg főleg, hogy ennyien vannak.
2015. nov. 2. 21:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
27%

Igenis tiszteletre méltó köztársasági elnök volt, rengetegen tisztelték, kedvelték külföldön is! Mindezeken túl rendkívül művelt ember volt, író, műfordító. Nem is igazán talált rajta fogást a jobboldal sem, csak gyenge próbálkozások vannak, hozzátartozóin keresztül...szégyen

Szánalmas a 7-es válaszoló hülyeségei!

2015. nov. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
79%

Mert ugynok volt, aki jelentgette es feldobalta a bajtarsait '56 utan. Ezert kerult ki elve.


Mint iro es mufordito, elismeresre melto, kar hogy nem maradt a kaptafanal....

2015. nov. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat. Azt hiszem, megint a régi téma: egy ember, aki tehetségénél, és elhivatottságánál fogva megérdemelné tiszteletünket ha... ...ha nem vált volna olyan ember, és nemzetellenes ideológia szolgálójává, mint a liberalizmus, és ezen állásfoglalása nem nyomta volna rá a bélyegét a tetteire. Sajnálom.
2015. nov. 5. 21:03
 14/16 anonim ***** válasza:

"ha nem vált volna olyan ember, és nemzetellenes ideológia szolgálójává, mint a liberalizmus,"


A 90-es évek liberalizmusában tevékenykedett, amit nem övezett akkora ellenszenv, mint ma. Azért is tisztelet érdemli, mert maximálisan el tudott ettől vonatkoztatni, bár SZDSZ-es volt, de köztársasági elnökként maximálisan pártatlan és független tudott maradni.

2015. nov. 6. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
41%

Göncz Árpád egy igaz ember volt. Egy liberális demokrata, aki mélyen megvetette a nacionalizmust, harcolt a fasizmus ellen, kiált a kis emberek jogaiért, a szabad véleménynyilvánításért, a korrupció és ostobaság ellen.

Egy volt közülünk, aki a rendszerváltásért harcolt, majd a rendszerváltás után egy szabad, békés, toleráns, liberális, szolidáris, demokratikus Magyarországért. Igaz 56-os forradalmár volt, akinek egész élete a diktatúrák elleni küzdelemmel telt.


Azóta a forradalom lángját eltávolították a Kossuth térről, azóta újra vasfüggönyöket építünk határainkra, azóta a fasiszták újra bent ülnek a parlamentben, azóta szitokszó lett a liberalizmus, azóta újra uram-bátyám maffiák, nacionalista, sőt felcsútista elit uralkodik az országban, azóta keleti diktatúrák a mintaképeink a nyugati világ és Európa helyett. Azóta megteheti valaki, hogy közpénzből stadiont és kisvasutat építtet a falujában és nem kergetik el a hatalom közeléből, nem tiltják el a közügyektől. Azóta ha alkotmányellenes jogszabályt akar valaki elfogadtatni, akkor nem közösítik ki az úriemberek asztaltársaságából, hanem az alkotmányt módosítják.


Azt hiszem világos, miért volt kellemetlen valakinek megjelenni Göncz Árpád temetésén és miért lett volna még kellemetlenebb nem megjelenni. Világos, miért látta jobbnak hátul megállni.

2015. nov. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
#13: "Mert ugynok volt,..." Erről van bizonyítékod?! Oszd meg velünk! Fogadok nem lesz...
2015. nov. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!