Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért az egyenlőségért, miért...

Miért az egyenlőségért, miért nem inkább az egyenlő jogosultságért küzd?

Figyelt kérdés

A minden ember egyenlő az nem igaz... Mert van akinek más a bőrszíne van akinek más a szemszíne van akinek más a származása valaki jobbkezes valaki balkezes ezek mind-mind különbségek amik úgyebár olyan különbségek amiket kötelező tolerálni azaz jogilag mindenkinek ugyanazt kell adni na meg persze kötelezettségben is.

Sokan mondják azt, hogy legyen minden ember egyenlő amit ugyebár, ha megkérdezném laikusan, hogy szó szerint kell-e értelmezni erre jön a válasz, hogy igen.

A minden ember legyen egyenlő az azt jelenti, hogy bemehetek a te házadba, mert nekem is a házam akár le is lőhetlek, mert jogom van öngyilkos lenni és jogilag egyek vagyunk sőt, ha bedilizek a világon az összes ember bekerül egy óriási szanatóriumba...

Én 0%-ban vagyok rasszista, de egy romával elnézőbb a rendőrség mondjuk...

Nekem van roma haverom van feketebőrű lánybarátom meg van japán lánybarátom van arab haverom meg magyar haverjaim...

Én mindenkinek egyenlő jogokat és kötelezettségeket szeretnék adni... Engemet mondjuk egyszer megpofozott egy lány és megkérdeztem kíváncsiságból egy rendőrt, ha fájt volna az a pofon akkor tehettem volna ellene bármit is és azt mondta, hogy legfeljebb akkor, ha nyilvánosan tette volna.. Ha ez fordítva történt volna akkor máig börtönbe lennék


(ez a kérdés eléggé elvont, de az igazságról szól)



2015. nov. 3. 17:53
 1/3 kovpet ***** válasza:

Törvény előtti egyenlőségért szokás küzdeni vagy esélyegyenlőségért. Úgy simán egyenlőségért nem, legfeljebb lusta kiírni valaki a teljes szófordulatot.


A rendőr meg hülyeséget mondott, nem függ a nemtől a retorzió. Én meg megjegyzem, nem kell fájnia, ez ún tettleges becsületsértés volt így is.

2015. nov. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ha bementem volna a rendőrségre akkor sem hiszem, hogy komolyan vették volna az ügyet, de mindegy is egy múltbéli példa volt
2015. nov. 3. 18:28
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyenlőség alatt általában a törvény előtti egyenlőséget értik. A jogvédők a törvény előtte egyenlőségért küzdenek. Kivéve azokat, akik átesnek a ló másik oldalára és pont ellene harcolnak, csak a többségi társadalom kárára, de az más téma.
2015. nov. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!