Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az miért van, hogy a Kádár-kor...

Az miért van, hogy a Kádár-korszakban termelékenyebb volt a gazdaság, mint a napjainkban a piacgazdaságban?

Figyelt kérdés

Mifelénk érezhetően összeomlott a gazdaság a 2000-es évek közepétől. A '90-es években még megvolt a régi gazdaság, gazdagság. Napjainkra a termelés nullára esett le a térségben, a hazai és külföldi piaci kapcsolatok (Szovjetunió-Oroszország, Lengyelország, Horvátország, s a többi) nullára redukálódtak, tombol a szegénység, sehol nem találni munkát. Régen minden más volt. (Nem egyszer mondták már nekem idősebb lakosok a kádár-kori gazdaságról, hogy ha lezárták volna a határokat, akkor a saját zsírunkban főttünk volna meg, olyan sokat termeltek.)


Mi történhetett ami miatt a 2000-es évek óta csak szegénység a jussa az embereknek? Mi történhetett, ami miatt a nemzetközi piaci kapcsolatok megszűntek? Minek kellett egyáltalán felrúgni a régi kapcsolatokat?


Régen is volt szegénység, de az ehhez képest élhető volt.


Érdekelne, a Kádár-korban mit csináltak jól az emberek, hogy a vidéki gazdaság (ipar, mezőgazdaság) virágzott? Legalábbis mifelénk virágkorát élte a vidék Kádárék alatt.



2015. nov. 7. 12:03
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
31%

"Mesterségesen volt fenntartva , egy állásra öt ember volt."


Miért hazudsz?

2015. nov. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
85%

várom azoknak az ellenérveit a #3 válaszommal kapcsolatban, akik lepontoztak, miben nem értenek egyet?

nincs bajom a lepontozással, sőt igazából leszarom azt a pontozós rendszert, mert tudom hogy néhány Kádárista mély fájdalmában nyomja a piros kezeket, biztos kielégüléssel tölti el, vagy nem tudom..

mind1, a lényeg az, hogy ha már vettem a fáradtságot, leírtam a véleményem, és kimásoltam néhány részletet egy nyilvános netes enciklopédiából, akkor elvárnám, hogy a piros kezek mellé cáfolatok és érvek is érkezzenek :)

talán a 8 általánossal rendelkező emberkék, ha megerőltetik magukat valamit tudnak cáfolatként mondani?

vagy ez nagy elvárás? :)

2015. nov. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ne törődj velük az előtted szóló engem is le hazugozott. Sikerült felidegesítenem egy volt pártitkárt vagy simán csak besúgó volt. Hát az ő számukra nyilván tényleg termékenyebb volt az az időszak anyagilag.
2015. nov. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
60-as, ha gondolod, felpontozhatom a 3-asválaszt, így adhatok némi kompenzációt :)
2015. nov. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

'Ne törődj velük az előtted szóló engem is le hazugozott. Sikerült felidegesítenem egy volt pártitkárt vagy simán csak besúgó volt. Hát az ő számukra nyilván tényleg termékenyebb volt az az időszak anyagilag.'


Ha lelkileg függeni akarunk az államtól, keresztbe tenni a másiknak puszta rosszindulatból/pártbeli rokonszenv elnyeréséért, akkor a kádári időszak ideális választás.

2015. nov. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

A helyzet az, hogy a teljesítmény csak töredéke volt a mainak. Lásd: [link] Viszont az a rendszer lenini proletárdiktatúra volt (népi demokrácia) ezért az elosztási viszonyokban tudták érvényesíteni a mindenki munkája szerint elvet. Az elosztás úgy működött, hogy az emberhez méltó életet mindenkinek biztosították. Még abból a kevés GDP-ből is. Ez a mai rendszerben egyébként sem lehetséges, mert a napszámra és multi cégekre épített gazdaságot csak úgy lehet fenntartani, ahogy az most megy - pontosabban még ennél is durvább és aljasabb módszerekkel. Meg fogod látni!

A Rákosi- és Kádár-féle rendszerhez ma már csak Észak-Korea és Kuba hasonlítható - nem véletlenül gyalázzák őket szünet nélkül. 1989 előtt még minket is így gyaláztak: [link]


Sajnos, már nincs miért gyalázniuk. Hiszen a nyolcvanas években a Németh Miklós, Boross Péter, az Orbán-klán, meg hasonló alakok átalakultak kommunistából polgárrá. Aztán pedig felállítottak itt egy "polgári demokráciát" - más szóval a burzsoázia diktatúráját - egy osztálytársadalmat. [link] Itt aztán a polgáré minden: tulajdonlás, rang, dicsőség, osztalék, menedzserfizetés, hivatal, szakértés, pályázatnyerés, munkahelyteremtés, stb. Aki pedig nem polgár, annak kuss! Ha pedig nem kussolsz, majd a Betyársereg megkussoltat. A munkás fizetése annyi, hogy abból másnap is legyen ereje munkába állni. Ennél több azért nem lehet, mert az már súlyosan korlátozná a polgári szabadságjogokat. Ilyenkor jön a kommunistázás.


Ezt hívják úgy, hogy színtiszta demokrácia. Majd megtanulod!

2015. nov. 13. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!