Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen ma magyar közmunkásnak...

Milyen ma magyar közmunkásnak lenni 2015-be?

Figyelt kérdés

Ugyanolyan munka ez is, mint a sima munka. Dolgoznak az emberek szerződéssel és bért kapnak érte. Megoszlanak a vélemények róla, a legtöbb ember szidja, aki benne van viszont örül neki és sok a jelentkező erre is, ez némileg ellentmondásos, ezért érdekelne, akik közmunkások, hogyan látják ezt a világot?


Nincsen egységes vélemény erről. Blogon azt olvasni, hogy a munkát ellógják és piálnak helyette, máshol ennek ellenkezőjét olvasni. Barátom, aki bölcsészként végzett az ELTE-n és utcát sepert egy ideig, nagyon útálta ezt a munkát. Elmondása szerint 8 általános, mosdatlan, rossz szagú iszákosokkal dolgozott egész nap, akik mindenből kilopták a fémet. Így is kaptak 50 illetve ma már 66 ezret. Ezentúl lébecolták a munkát is és állandóan cigiztek meg ittak, úgyhogy amikor másodszorra kellett volna bemenni vissza utasította. Most a Zepterben dolgozik és nyugdíjasoknak ad el lámpát, edénykészletet és légterápiát.


Mi az igazság a közmunkáról ? Ugye jobb dolgozni, hiszen 66 ezret lehet így kapni és jóval nyugisabb ez a meló, mint a versenyszférában mégis sokan szidják, miért? Mi a véleményetek erről?


2015. nov. 13. 18:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%

Na vajon miért szidják, bakker?? Hát azért, mert ahogy az elején írtad, "ugyanolyan munka, mint a többi", mégis kevesebbet fizetnek érte! Versenyszférában is vannak lógós állások és szar melók is, ahol ugyan úgy kihajtják a beled, mint ha közmunkás lennél, csak ott valamivel magasabb a bér.Ha a közmunkás is megdolgozik, miért kap kevesebbet? Hát azért, mert a politikus hordának már ingyen kell a rabszolga.

Az igazságtalan közmunkarendszert csírájában kellett volna elfojtani! A közmunkának csak a kárörvendők örülnek és azok az agyatlan birka barmok, akiknek elég annyi fizetés, ami a semminél több.Akinek ennyi az igénye, azt nem tudom sajnálni, az nem is érdemel többet, a baj csak az, hogy ezekkel együtt szívnak a normálisabbak is, akik nem találnak állást és közmunkára kényszerülnek.

Én is voltam, fiatal nő létemre háromféle végzettséggel, közmunkás.Igaz, nem utcát seperni, hála Istennek.De undorító volt a hozzáállás a közmunkásokhoz mindenhol.És kikérem magamnak a normálisabb közmunkások nevében is, nem vagyok koszos, iszákos, naplopó, távol áll tőlem! Ha meglátnál el sem hinnéd, hogy én is megjártam a közmunka poklát is!

Na a Zepteres munka az aztán "nagyon tisztességes"....

Ha meg azt nézzük, 66.000 Ft közmunkabérből ugyan úgy éhen lehet halni, mint 22.800 Ft segélyből.Szóval tényleg a hülyének is megéri! Csak azért vállalják legtöbben, mert ha nem mennének közrabszolgának, akkor még azt a kis kenyérre, hideg vízre valót is elvennék tőle.Undorító ami ebben az országban megy, úgy ahogy van!

Ha naplopókat akarsz látni, nézegethetsz szép képeket a neten arról is, ahogyan képviselőink békésen alszanak a kényelmes parlamentben, nem 66.000 Ft-ért.

2015. nov. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Semmi jó nincs benne. Max. annyit lehet az előnyére írni, hogy a semmitől több.

Viszont a közmunkabér jóval alacsonyabb, mint a minimálbér, tehát míg valaki takarítóként dolgozik egy cégnél alkalmazásban, neki mondjuk 8 órában kb. 70.000 Ft a nettó bére, addig ugyanazért a munkáért egy közmunkás csak kb. 50.000 Ft-ot kap.

Számítani nem igazán számít, hogy milyen végzettsége van, ugyanis egy egyetemet végzett személyt is ugyanúgy kiküldenek utcát seperni, ha mást nem tudnak felajánlani.

Sakkban van tartva az ember, mert ha nem vállalja a felajánlott munkát (ami lehet mínusz 10 fokban egész nap 8 órában kint melózni, vagy éppen nyáron 40 fokos melegben védőital nélkül kint dolgozni), akkor megvonnak tőle minden támogatást, amit addig kapott.

És igaz, hogy vannak emberek, akik becsületesen dolgoznak, viszont nagyon sokan ellógják az egész napot, isznak, ücsörögnek és társai és az utóbbiak is ugyanúgy megkapják a bérüket, mint azok, akik dolgoznak. És nyugi, itt a lógós embereket nem igazán szokták elküldeni, ami kitolás a többi, becsületesen munkáját elvégző emberrel szemben.

Illetve a közmunka csak foglalkoztatást, vagyis lehet, hogy csak 1 hónap, lehet csak 5 hónap, amivel miért is van kisegítve az ember? Ettől nem válik rendes munkakeresővé, nem tervezhet semmit az életben igazán.

Szóval sajnos az egyetlen előnye szerintem, hogy valóban több annál, mintha csak 22.800 Ft-ot kapna, vagy semmit. De más előnye sajnos nincs.

Nyilván van olyan, hogy közmunkásként jó munkakörbe kerül, mert mondjuk bekerül irodára dolgozni, viszont ugyanúgy tízezrekkel kevesebbet fog ugyanazért a munkáért kapni, mint aki ugyanezt rendes alkalmazottként végzi, pedig a munka ugyanaz, vagy ugyanannyi.

2015. nov. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
34%
Most már a felsőfokú végzettségűeket nem kötelezhetik közmunkára! Fa sza! Ugyan milyen alapon?? Nekik miért nem kötelező megdolgozni a segélyért?! Már unalmas, hogy rájuk mindig más szabály vonatkozik! Bár lassan diplomát szerezni is csak arra lesz jó, hogy legalább a közmunka megaláztatásait megússza az ember.
2015. nov. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

2015-be?

Egyenesen bele?

2015. nov. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Eddig 3 helyen voltam közmunkában, mindhárom irodai volt. Nem közvetítettek ki, nem kaptam előtte segélyt se, még én fizettem a havi közel 7000-et tb-re, magam kértem közmunkára, gondoltam addig is csinálok valamit, míg valahol rendes állásba fel nem vesznek, meg csak több ez a 66ezer a mínusz 7e-nél. Az első helyen ugyanannyi és ugyanazt a munkát végeztem, mint a közalkalmazott kolléganők, csak fele annyi fizetésért és kevesebb szabiért, de ennek ellenére ott jó volt dolgozni, sajnos átalakulások voltak, így átkerültem egy másik helyre. A második hely, az elég pokol volt, bunkó kolléganők mellé kerültem, akik munkát kérésemre nem igen adtak, viszont résen kellett lenni, mert próbáltak szívatni itt-ott, a vége felé nem egyszer összevitatkoztunk, alig vártam, hogy lejárjon a szerződésem. Utána jött a harmadik hely, ahol szinte mindenki közmunkás szerződéssel dolgozott,így nagyon jól kijöttünk egymással, a munka terén felemás volt a helyzet, volt, aki el volt halmozva munkával, más kérésre sem kapott vagy csak nagyon ritkán valami kis feladatot.
2015. nov. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"még én fizettem a havi közel 7000-et tb-re, "

Akkor ezt vissza tudod igényelni, ugyanis ha közmunkában dolgozol, akkor levonják a tb járulékot, tehát arra az időre neked nem kellett volna magad után fizetni!:)

2015. nov. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Előtte fizettem, nem a közmunka alatt.
2015. nov. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Csak úgy jött ki, mintha az alatt is fizetted volna.:)
2015. nov. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A Fidesz szerint simán jó. A valóság más.

[link]


Ez nem egyedi és elszigetelt eset, ráadásul az is gyakran megesik, hogy valakinek felmondanak, és végül közmunkásként veszik fel sokkal kevesebb pénzért, jogért.

Elgondolkodtató, hogy régen a budapesti utcaseprők a FKF főállású és biztos alkalmazottai voltak, majd mindnek felmondtak, és potom pénzért végeztetik el ezt a munkát közmunkásokkal. Így borul a munkaerőpiac, de nem csak az, de ebbe most nem mennék bele, mert tényleg sokáig tartana, de lehet gondolkodni, hogy milyen hatással van pl. a kereskedelemre a minimálbér helyetti kb. 47E Ft.

2015. nov. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nagy xar.
2015. nov. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!