Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van, hogy a politikusok...

Miért van, hogy a politikusok civilben teljesen mások?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy a tv2-n megy Friderikusznak egy műsora amiben 24 órát tölt ismert emberekkel. Eddig két olyat láttam, hogy politikussal volt. Egyszer Gyurcsány Ferenccel ma pedig Deutsch Tamással. Eltekintve attól, hogy melyik pártról mi a véleményem, egy teljesen más képem alakult ki róluk. Gyurcsány egy elég megosztó személyiség, de magánemberként nem hinném, hogy a fél országnak kellene utálnia. Egy humoros, érett ember benyomását keltette. Deutsch Tamást is sokan támadják, viszont róla sem ez jön le ha magánemberként nézzük. Egy intelligens, sikeres, 50 éves ember.

Miért van, hogy alapjába véve normális, okos emberek olyan döntéseket hoznak, támogatnak ami miatt tömegek utálják meg őket?



2015. nov. 22. 22:51
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Mert más a politika, és más a józan ész.
2015. nov. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Deutsch nem nagyon van az aktív belpolitikai személyek között ( nem miniszter, vagy államtitkár)


Gyurcsány beszédeket tudott tartani mindig is, a Friderikuszos szereplése szerintem inkább azokhoz hasonlított( a szavak, logikai felépítés is hasonló volt)

2015. nov. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen Deutsch európai parlamenti képviselő, szóval a kérdésre Gyurcsány lehet jobb példa. Gyurcsány a belpolitikának sokkal aktívabb résztvevője volt (ha csak a miniszterelnöki idejét nézzük is) így sokkal nagyobb utálatot kapott/kap. Ezek az emberek miért nem tudják összefésülni a normális gondolkodásukat a politikai döntéseikkel? Miért van az, hogy Gyurcsány Ferenc aki egy okos, tanult, akár szimpatikusnak is mondható ember, képes volt olyan döntéseket hozni amik miatt tömegek utálták meg, és vonultak ellene utcára? Megéri ez nekik? Persze lehet mondani, hogy nagyon sok pénzt kereshetnek de szerintem nem éri meg. Főleg az ilyen embereknek. Úgy gondolom, hogy nekik megvan ahhoz az eszük, hogy politizálás nélkül is képesek lettek volna akár vállalkozni akár magas pozícióban dolgozni valahol és megteremteni egy kellemes egzisztenciát. Most pedig (nyilván nincs olyan ember akit mindenki szeret) sokkal kevesebb ember utálná őket. Nem is lennének ismert személyek, ami valljuk be nem biztos, hogy olyan kellemes.
2015. nov. 23. 00:52
 4/6 anonim válasza:
51%
Szerinted az, hogy egy nagy tévétársaság műsorában szerepel főműsoridőben, az a civil életét mutatja? Akkor nagyon együgyű lehetsz XD A civil életéről a felesége, bejárónője tudna mesélni. A kamerák előtt nem civilek. Hanem szerepet játszanak.
2015. nov. 23. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nyilván nem olyanok mint teljesen civilben kamerák nélkül, de teljesen máshogy viselkednek 24 órát eltöltve Friderikusszal mint egy 10 perces parlamenti beszédben. (Ha pedig már személyeskedsz nem tudom melyikünk lehet az együgyü, de nem én írok XD-ket.)
2015. nov. 23. 06:26
 6/6 anonim ***** válasza:

Nyilván megcsinált, megkomponált mindkét szereplés, de a Fridis kötetlenebb, ezért közelebb áll a valós énhez.


Bár én "dajcstomival" csak egy lakossági fórumon találkoztam sok-sok évvel ezelőtt, tehát hivatalos minőségben, egy volt sajtós tanárom összefutott "orbánvikivel", aki éppen bevásárolni volt. Ő erősen liberálisnak vallotta magát, mégis meg volt lepődve, hogy - az ő szavaival élve - Orbán milyen közvetlen személyiség, és kellemesen eltársalogtak néhány percig. Azt mondta a végén, hogy sajnálja, hogy a neki nem tetsző oldalt képviseli.


Távol álljon tőlem, hogy bárkit reklámozzak, meg nem is az én véleményem ez, viszont ráerősít a kérdező felvetésére, hogy civilben mennyire más lehet egy politikus. A politika ma már sajnos marketing, gondosan felépített maszlag, egyfajta szerep, amit "színészek" (azaz politikusok) játszanak el.

2015. nov. 25. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!