Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azok közül hány százalék jár...

Azok közül hány százalék jár rendszeresen templomba és él krisztusi életet, akik folyamat keresztény Európáról papolnak?

Figyelt kérdés
Gondolom jó sokan.
2015. nov. 24. 20:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Miért kell a kettőnek együtt járni? Engem megkereszteltek konfirmáltam is ha házasodom templomi esküvő is lesz mert ez a hagyomány. De nem feltétlenül kell fanatikus templomba járónak lennem hogy a keresztény vallást mondjam magaménak.
2015. nov. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
38%

Miért, milyen is Európa?Iszlám vagy hindu?

Templom van minden településen vagy mecset?

A temetések 98 százalékát pap végzi vagy imám?


Akkor mitől nem keresztény Európa?

2015. nov. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%
Elég szomorú,hogy a XXI. században a vallás még tényező lehet az emberek életében!
2015. nov. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
2-es, azért, mert a legtöbb helyen nem államvallás. Ennyi.
2015. nov. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

"Engem megkereszteltek konfirmáltam is ha házasodom templomi esküvő is lesz mert ez a hagyomány."


Én sosem értettem,hogy nem vallásos emberek minek kereszteltetik meg a gyereket vagy minek kell templomi esküvő,ha nem vallásosak.

Hagyomány?

Hát nem tudom,értelmes emberek nem mások által kreált hagyományok,hanem a saját világnézetei szerint élik az életüket.


Ha XY beleugrik a kútba esete....

2015. nov. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Akik keresztény Európáról beszélnek, a keresztény kultúrájú kontinensről beszélnek, melybe a muzulmánok jelentős hányada képtelen assziminálódni, párhuzamos társadalmat hoznak létre, ami csak ellentétet szül...

A keresztény Európa fogalma röviden azt jelenti, hogy a kontinens őslakosainak pl. evidens normál esetben, hogy nem ölik meg, vagy bántják a másikat, mert a szüleink (jobb helyeken persze) kiskorunktól ezt sulykolják belénk, hogy ne bántsd a másikat, stb... Ez a muzulmán kultúrkörben nincs meg, mert nem ment végbe a vallásosság és a humanizmus több évszázados, egymást fejlesztő folyamata, az ő társadalmukban nem evidens, hogy tisztelni kell a másik életét, amikor a saját magukét sem tisztelik (lásd öngyilkos merénylők), európai ember nem robbantja fel magát se vallási, se más ok folytán, mert megbecsüli a saját és mások életét (az életből kiábrándult emberek sem visznek magukkal 20 másik ártatlant a túlvilágra öngyilkossági kísérleteik során), ez a két kultúra nem összeegyeztethető, csak erőszakot szül, amire többek nekem nincs szükségem, nélkülük is elég sok problémával kell megküzdenünk...

2015. nov. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Már a kérdés is egy szégyen! :(
2015. nov. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Elmagyaráznád, hogy mi a ...... a krisztusi élet?
2015. nov. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Hát tény, hogy gyakorlati szempontból nézve Európa már nagyon régen szekuláris-ateista, és a vallás legfeljebb már csak "hagyomány", ahogy az első is írta. Hagyomány, amit néhányan még tisztelünk, megkereszteljük a gyereket, mert a nagymama szeretné, konfirmálunk, mert remek alkalom, hogy összejöjjön a család, lesz templomi esküvő, mert az egy szép és látványos ceremónia, a temetésen is jól mutat a sok szép virág... De egyrészt lelkileg ma már csak nagyon kevesen élik meg a vallást, annak igazi mélységeiben, másrészt meg az emberek, és főleg a fiatalok nagy része ma már a vallás alapjaival sincs tisztában. Kevesen tudják elmondani a legalapvetőbb imádságokat, nem ismernek templomi énekeket, és a vallásos műveltségük -- bibliai személyek, történetek, példázatok ismerete, jelképek jelentése, hogy a mise/istentisztelet milyen mozzanatokból áll, melyiknek mi az eredete, jelentése; keresztény művészetek ismerete, hitéleti fogalmak ismerete és egyebek -- a nulla felé konvergál. És ez nem az én véleményem, hanem tanár kollégáim tapasztalatain és felmérésein alapul, viszont nem is csoda, hiszen a felnövekvő fiatalok ezekkel a dolgokkal nem találkoznak. Max ha a családi háttér olyan (ami ritka), illetve ha valamilyen belső indíttatásból fontosak ezek a dolgok valakinek, és utánamegy.

A keresztény ünnepekből is mi maradt mára? A munkaszüneti nap, meg a mértéktelen fogyasztás kb.

Ez egy tárgyilagos felsorolás akart lenni, szándékom szerint nem tartalmaz értékítéletet, csak a száraz tényeket.

2015. nov. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

"Miért kell a kettőnek együtt járni? Engem megkereszteltek konfirmáltam is ha házasodom templomi esküvő is lesz mert ez a hagyomány. De nem feltétlenül kell fanatikus templomba járónak lennem hogy a keresztény vallást mondjam magaménak."


Azért, mert ez teljes odaadást igényel.

Persze, ha te divatból csinálod...

2015. nov. 24. 23:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!