Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják sokan, hogy...

Miért mondják sokan, hogy itthon nem lehet megélni, mikor az átlagfizetés nagyon magas?

Figyelt kérdés

Jönnek ezzel a 47 ezres dumával. Hol már? Hivatalos statisztikák vannak.


2012-es adat:


[link]


2015-ös adat:


[link]


Ne mondjátok már, hogy abból a több százezer forintból nem lehet megélni...


2015. nov. 27. 12:08
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
86%
Brutto, ez atlag lehet hogy 90 ember keres 100kt a tobbi 10 10000kt akkor az atlag 1090k
2015. nov. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
//Teló
2015. nov. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
59%
Ne etesd a trollt.
2015. nov. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Meg az adók is nagyon magasak :D
2015. nov. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
35%

A szorgalmas emberek simán meg tudnak élni. A lusta emberek meg sem itthon, sem máshol nem fognak megélni és mindig panaszkodni fognak.

Túl nagyok az igények és túl keveset tesznek érte. Én ezt tapasztalom. Mindenki csodaszép lakást akar, autót, nyaralást, rongyrázást, de ha megkérdezem, miért nem tanulsz valami jobb szakmát, arra már húzza a száját, ááá, nincs rá idő (a sok tévénézés és csavargás miatt), miért nem vállalsz plussz munkát, arra meg az a válasz, hogy fáradt.... A csoda magától biztos, hogy nem jön el.

Én egy tök egyszerű családból származom, lakótelepen nőttem fel, mégis elkezdtem 18 évesen dolgozni, mellette ezerrel tanultam, a helyiek röhögtek rajtam, amikor még Szilveszter éjjel is a könyveimet bújtam ők meg ezerrel buliztak, mégis, ők a mai napig az anyukájukkal élnek, én meg a párommal, aki ugyanolyan szorgalmas, mint én, most vettünk egy csodaszép családi házat. Szépítgetjük a saját erőnkből, fizetjük a hitelt és azon dolgozunk, hogy minél előbb a mién lehessen. Igaz, hogy nincs 100 ezer forintos mobilom, mert nincs rá igényem, sem tömérdek ékszerem meg márkás ruháim, de igényesen járunk és adunk magunkra, csak nekünk fontosabb a saját otthon, mint egy menő autó pl.

2015. nov. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
84%
2015 néztem ,valószinű ,hogy bruttó átlag bérek. a 300000ft amiből kézbe 185000 ft lehet,ami jó is ,ha azt megkapják de az átlag számolgatás nem egy reális érték.az elit megkapja a nagyon magas bért a csoró akár 40-60000 ft-al is kijön az átlag bruttó 300ezer.
2015. nov. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
88%
Demagóg kérdés, akinek van jól fizető állása vagy vállalkozása, az meg tud élni nyilván, de ők vannak kevesebben, 4-5 millióan nem tudnak normális anyagi kerettel lenni.
2015. nov. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
97%

Ha egyik héten fosok, a másikon meg szorulásom van, akkor a két hét átlaga az, hogy teljesen jól működik az emésztésem.


Ennyit az átlagfizetésekről is.

2015. nov. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
87%

Magas az atlagfizetes? Angliaban 6.7 font a minimalber, olyan 1000 fontot megkeresel egy honapban ha heti 5 nap, 8 orat dolgozol (valamivel kevesebbet, de nem sokkal).


Ebbol rendesen meg tudsz elni, rendesen tudsz vasarolni, kajat venni. Magyarorsazagon mennyi is? Az atlagbert nem mindenki kapja am...

2015. nov. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Angliában a lakhatás horrorisztikusan magas. Felemészti szinte az egész fizetésed. Meg tudsz élni, de soha el nem jársz szórakozni meg sehova. És örök életedben csak egy bevándorló maradsz, egy alsóbb rendű valaki, akivel élete végéig éreztetni fogják, hogy ő itt csak vendég.
2015. nov. 27. 12:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!