Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Oktatáspolitika: Mi a vélemény...

Oktatáspolitika: Mi a véleményetek a 2010-óta bevezetett oktatási reformokról? Sikeresek, semlegesek, vagy inkább rosszak? Szolga szolgát nevel?

Figyelt kérdés

"Szolga szolgát nevel" cikk alapján kérdezem


[link]



2015. dec. 1. 09:12
1 2
 1/12 fokhagymásfagyi válasza:
53%
Szabad Nép (Népszabadság) félóra? :) Ugyan már...
2015. dec. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%

Vélemény? Nézz körül. Nézd a sok gerinctelen, túlbuzgó, gátlástalan s.ggnyalót. Nézd a sok átvert embert. Akik még boldogoknak is képzelik magukat.

És ne alázd meg ennyire a "reform" szót. Az pozitív jelentésű. Az a folyamat, amit e szóval illettél, generációkra teszi tönkre az országot.


... Ja, és nem olvasok Népszabadságot. Minderre magamtól "jöttem rá".

2015. dec. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
6%

A tanároknak persze hogy nem tetszik, mert munkára lettek fogva és a kiskirályi státuszt is elvették tőlük.

Helyes, nagyon helyes.

2015. dec. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Most még persze örülnek a gyerekek, hogy a nehéz matek/fizika/kémia/informatika helyett csak a sok ratyi testnevelés, hittan, társadalomismeret van, de majd felnőtt korukban rádöbbennek, hogy mindezzel kitörölhetik a se...
2015. dec. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Elérte a célját és sikeresen leépítették az oktatást kambodzsai színvonalra.
2015. dec. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%

A cikk egy baromság, se füle,se farka.

Viszont tény, hogy 50 éve sz.. az oktatás. És ezt mindenki tudja, ezért próbálnak reformokat bevezetni. És egyre rosszabb lesz. És ez nem csak azzal függ össze, hogy nincs pénz, hanem egyszerűen akik ezeket a intézkedéseket hozzák a közelébe sem mennek az iskoláknak, és fogalmuk sincs, hogy mi folyik ott.

Pl. 6 évesen menjen a gyerek iskolába. Egy ennyi idős gyerek életkora szerint kb. 20 percig tud figyelni. A tüdeje annyira kicsi, hogy ahhoz, hogy el tudja látni oxigénnel az agyát, egész nap szaladgálnia kéne. Erre mit csinálnak? Jelenleg első osztályban reggel 8-tól délután 3-ig vannak tanórák! Nem napközi, hanem órarendi órák. A gyerek üljön csendben, ha nem teszi, gyógyszerezzük be, mert fogyatékos.

Amikor én voltam ennyi idős, reggel 8-tól délig voltak óráink, és utána napközi volt.

Igen, bevezették a minden napi testnevelést, a hittant. De ez nem jelenti azt, hogy a matekóra helyett, hanem azzal együtt. Így a gyerekek terhe sokszorosára nőtt.

Minden gyerekpszichológus megmondta, hogy a jelenlegi oktatás nem felel meg a gyerekek életkori sajátosságainak, mégis minden egyes intézkedés csak egyre rosszabb felé viszi el a dolgot. 4. osztályig kéne megtanulni folyékonyan írni-olvasni, de már 2. osztály elején mondatokat diktálnak nekik. Ha meg nem megy, akkor az a baj, hogy a szülők nem gyakorolnak otthon eleget a gyerekekkel! Könyörgöm, a gyerek napi 8 órát tölt az iskolában, otthon meg 3-at. ÉS ez is a szülők hibája?

De középiskolában is csak rongálnak. Az új érettségi is katasztrófa. A gyerekek nem tudnak olvasni, hát tegyük be érettségire az értő olvasást. És ezt a középiskolának kell megoldani? Nem sokkal lejjebb kezdődnek a problémák?


Az, hogy nem nevelnek önállóságra, csak engedelmességre már régi nóta. Nem most kezdődött. De ez a nemzedék valahogy nehezebben betörhető, mint mi voltunk annak idején.

2015. dec. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"A tanároknak persze hogy nem tetszik, mert munkára lettek fogva és a kiskirályi státuszt is elvették tőlük.

Helyes, nagyon helyes."


Ja, csak akkor majd ne a tanárokra mutogassatok, ha valami neveletlen kretén lesz a gyereketekből!


De amúgy látszik, hogy fogalmad sincs az egészről, mert ugyan növekedett a tanárok munkaideje, de olyankor, amikor a gyerekek más sehol sincsenek az iskolában. De ez a tipikus magyar irigység...ha nekem nem jó, akkor a másiknak se legyen az!


Némely szülőktől is el lehetne venni a kiskirályi státuszt!

2015. dec. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
A tanárok szerintem maradjanak csendben. A tanárok színvonala a béka segge alatt van ennek ellenére egész jó fizetést kapnak, és akkor hisztiznek amikor 32 órára emelik a heti benntartózkodást? Rendes munkahelyen 48 óra a heti munka és ott azt végig is kell dolgozni míg egy tanárnak egy héten jó ha van 20 órája. A többi csak ücsörgés meg piálás a tanáriban. Akinek nem tetszik menjen keressen máshol munkát ja hogy max gyári betanított segédmunkát kapnának havi 70 ezerért?
2015. dec. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Sztem azért nem kellene lenézni a tanárokat.

Biztos sok tanárra igaz amit írtok, de a többség még mindig rendes. Különben nem működne úgy ahogy az oktatási rendszer.

Azt tudom, hogy a Horthy-rendszerben Szerb Antal gimnáziumi tanár bejárta fél Európát a tanári fizetésből.

Nos volt némi megbecsülés akkor.

Nem hiába volt világszintű a középiskolai képzés, ellentétben az egyetemivel.

2015. dec. 2. 11:06
 10/12 anonim ***** válasza:

Van egy olyan érzésem, hogy azok mocskolják a tanárokat, akik életükben még 10 perc szellemi munkát nem láttak, nem próbáltak. Az iskoláról rettentő rossz emlékeik vannak, mert soha nem értették azt, amit ott próbáltak elmagyarázni nekik. Legfőképpen pedig nemcsak a tanári munkáról, de szinte bármely kicsit is komplexebb munkáról, elvégzésük feltételeiről, és hogy abban mi a minőség és mi nem, gyakorlatilag nincs ismeretük. Tudom, ezzel vérig sértettem őket, de ez nem engem minősít. És hogy ma rossz az oktatás színvonala? Persze hogy az. Aki úgy véli, jobban kéne tanítani, próbálja ki a következőt: egy tetszőleges szakmában nem engedem meg hogy képezze magát, de úgy teszünk, mintha. Aztán reggel jön hozzám rapportra. Porig alázom, mehet dolgozni, szerszámot, anyagot nem kap. Időnként arra járok, és mindenkinek lemondom, milyen pocsék munkaerő, sőt, dolgozni se hagyom. A környezetét rábeszélem, hogy átlag naponta köpje szembe. Ezután elvárom, hogy vidáman, lelkesen végezzen minőségi munkát, de én döntöm el, mi számít minőségnek. Természetesen önkényesen döntöm el. Majd fél év múlva beszélgessünk, hogy jól érzi-e magát, megbecsülik-e, képes-e kiváló munkára, és elvárom, hogy mindenre igennel feleljen. Ez esetben jogos lesz minden kritikai észrevétele, hiszen olyant tud, amit más nem. Lehetetlen körülmények között is nagyszerűt nyújtani, szellemesen, vidáman.


Amúgy oktatáspolitikáról nem beszélek, mert az itt nincs. Ami van helyette, a módszeres leépítés, mert birkákra van szükség. Olyanokra, akik akkor bégetnek, amikor vezénylik, és miután bőrüket már átadták, a vágóhídra is boldogan mennek, hiszen nem ismerik fel azt. Nemcsak a lelki szegények boldogok. A szellemi szegények is. Amíg meg nem halnak.

2015. dec. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!