Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a kormány tényleg bevezetné...

Ha a kormány tényleg bevezetné a kötelező drogtesztet az általános és közép iskolákban, vajon meghökkentő statisztikákat tapasztalnánk?

Figyelt kérdés
Rengetegen használják, de mégis ez afféle tabu téma, mint a leszbizés meg stb... Vajon a drogteszt sok fiatalt visszatartana attól, hogy drogot fogyasszon? Vagy egyáltalán érdeke bárkinek is visszatartani őket tőle? Hogyan lenen jobb szerintetek? Drogozzanak vagy sem?

2015. dec. 7. 22:27
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Az lenne a legjobb az a kormány nem akarnak beleavatkozni az emberek életében,és megmondani hogyan neveljék a gyerekeiket az emberek.

Nem a kommunizmusban élünk.


Az álszent kereszténydemokraták meg tűnjenek el a politikai életből és éljenek meg a híveik pénzéből.

2015. dec. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Bevallom tőlem nagyon távol áll, hogy a Fidesszel szimpatizáljak, de ezzel a felvetésükkel teljesen egyet értettem. A drogos csürhét meg kellene fegyelmezni valahogy. Ettől persze csinálnák ugyanúgy, csak kicsit nagyobb figyelmet kapna ez a jelenség országosan. Így legfeljebb a sznob nemtörődöm retek szülök is szembesülnének, hogy a gyerekeik is pont akkora sz@rok mint ők maguk.. Én speciel nem bánnám ezt.
2015. dec. 7. 23:06
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"vajon meghökkentő statisztikákat tapasztalnánk?"

Ha több mint tíz, tizen valahány éve voltál iskolás, akkor meglepőnek találnád.


"Vajon a drogteszt sok fiatalt visszatartana attól, hogy drogot fogyasszon?

Attól függ, milyen következénnyel jár.


" Hogyan lenen jobb szerintetek? Drogozzanak vagy sem?"

Nyílván az a legegészségesebb, ha semmi drog, alkohol csak szilveszterkor meg szülinapkor egy pohár, kiegyensúlyozott étrend, rendszeres sportolás, napi 8 óra alvás.

2015. dec. 8. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Már hogy vezetnék be? Ezért perelni lehetne a kormányt.
2015. dec. 8. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 cli_hlt ***** válasza:
100%

1) Az ilyen drogtesztelés elképesztően drága.


2) Tulajdonképpen csak a marihuánát lehet hosszú ideig kimutatni. Az újabb designer szerek kimutatása pedig nem megoldott. A leggyakrabban fogyasztott szerek között pedig bőven ott vannak a designer stimulánsok és kannabinoidok.


A kérdés nem az, hogy drogozzanak-e, vagy sem. Még az olyan relatíve alacsony kockázatú szer, mint a kannabisz fogyasztása is magas kockázattal jár fiatal korban. A kérdés, hogy hogyan lehet ez ilyesminek HATÉKONYAN elejét venni.


A válasz pedig a megfelelő mentálhigiénés nevelés, célzott prevenció, és ártalomcsökkentés.

2015. dec. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Drogozzanak vagy sem?"


Ma nem ez a kérdés! Aki drogozni akar, úgyis hozzájut, aki meg nem, az nem is keresi a lehetőséget! Független minden tiltástól. A szesztilalom idején is mindenki ugyanúgy vedelt, mintha nem lenne szesztilalom, csak éppen mindenféle vackot ittak az emberek, meg be voltak tojva, hogy lebuknak. Ennyi volt a különbség.


Valóban az ismeretterjesztés és a hatások, következmények megismerése és megismertetése a legfontosabb! És persze a nevelés!

2015. dec. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"A drogos csürhét meg kellene fegyelmezni valahogy."


Az alkohol és a cigi is egy drog.Mégis az állam belőlük kaszálja a legtöbb pénzt.

Gyakorlatilag az állam és a rendszer teszi ilyenné az embereket,és akkor még büntetik is őket,ha ilyenné válnak.


Én soha nem cigiztem,nem ittam,drogra meg pénzem sem lenne,de baromi álszentnek tartom ezt.


Szerinted kinek a gyereke tud hozzáférni ilyen drága dolgokhoz?

Mi értelme ennek?

Nagyon alacsonya drogfogyasztók száma,sőt a gyerekek között még kisebb.

Egy átlag gyerek max a cigit próbálja ki,mert másra nincs lehetősége.


Azért,hogy a gazdagok gyerekei ne drogozzanak,ne az emberek pénzén akarják ezt szűrni.


És az én gyerekemet meg ne kötelezzék vizeletminta adására,mintha valami bűnöző lenne.

2015. dec. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én középiskolás vagyok, és rendszeresen olvasok politikáról, értékrendem is van.

Támogatom a drogtesztet, és komoly következményekkel is járhat, pénzbírság, szabadságvesztés, évismétlés és közmunka.

Ha valaki bedrogozva öl, a fiatalok is, akkor vigyék 2 évre kemény fizikai munkára, szállásuk egy sötét kamra kemény padlóval - ezen lehet aludni, étel szárazkenyér és víz.

2015. dec. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
És még is hol olvasol a politikáról, a kurucinfón?
2015. dec. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Pont nem. De nem is 444-en és társain.
2015. dec. 10. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!