Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyesek miért érvelnek ilyen...

Egyesek miért érvelnek ilyen gyenge érvvel azért, hogy "nincs is szegénység ma Magyarországon? "

Figyelt kérdés

A jómódú emberek azzal jönnek,hogy nincs is szegénység,mert sok embernek van autója,a plázák dugig vannak,és az éttermek is.Meg minden embernek "lapos" tv-je van.


Attól,még hogy 100 ember elmegy egy étterembe vacsorázni heti 2-szer,attól még a 100 emberre jut 10000 akik SOHA nem mennek étterembe.

Attól,mert egy parkolóban van 10 nyugati autó,attól még 100 másik embernek autója sincs.

Attól,mert az ember egy redvás "lapos" tv-t hitel vesznek meg,mivel már régi tv-t nem is gyártanak,attól még szegénység van.

Pont ez mutatja,hogy vannak,akik még egy retkes porszívót is részletre vesznek.


Komolyan ennyire ostobák vagy csak hülyének akarják nézni az embereket?

Ők a rendszer nyerteseit látják,akik élvezik az életet,és ebből vonnak le aránybeli következtetést a társadalom egészére.


2015. dec. 8. 12:59
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
54%

igazad van, sajnos jelenleg ilyen ostobák az emberek.

Magyarország egy szánalmas getto lett, kb 15 százalék ék jól, nekik megvan mindenük. A többi szinte nyomorog, etűnta középréteg.

En azt mondom ebből elég, hajrá Jobbik.

2015. dec. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
"Komolyan ennyire ostobák vagy csak hülyének akarják nézni az embereket? " - Is-is.
2015. dec. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
0%

Kicsit mindkét végletnek igaza van valahol. Eltűnőben a középréteg, a gazdagok még gazdagabbak, a szegények még szegényebbek.

Mondhatjuk, hogy sok a szegény, mert látszik az életkörülményeiken, csökken a fogyasztás, stb. De mondhatjuk azt is, hogy sok a gazdag az autók, a tv-k, stb miatt. Igazából mindkettő igaz.


"és ebből vonnak le aránybeli következtetést a társadalom egészére."


Igen, de ezt a hibát Te is elköveted Kedves Kérdező! Csak a másik oldaláról a dolognak!

2015. dec. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

Mert az átlag keresetek alapján Magyarországon nem szabadna szegénységnek lennie.

Azonban, aki anno matekórákon nem csak falloszokat rajzolt a padra, hanem oda is figyelt néha az tudja, hogy egy X átlag kijöhet többféle módon. Javítsatok ki, ha tévedek, de azt hiszem a magyar átlagfizetés olyan 200-250 ropi környékén van. Ez egy szép összeg, már majdnem nyugat-európai színvonal. Viszont azt is érdemes tudni, hogy a magyar fizetések között rohadt nagy szakadék van, értem ezalatt, hogy egyesek milliókat tesznek zsebre havonta, míg mások alig százezret, viszont ha ezeket átlagoljuk, akkor kijön egy szép szám, ami alapján Magyarország nem számít szegénynek. Ez olyan, mint amikor az osztályban csak 220 centis kosarasok meg 120 centis törpék vannak és átlagmagasságra az jön ki, hogy az átlagmagasság 170 centi, ami egy hétköznapi szám, viszont a valóságot nem adja vissza. Egy ilyen átlag csak akkor mérvadó, ha aránylag kicsi a szórás a számok között, na most itthon a fizetések térén nem ez van.

Azok a demagóg félemberek, akik szerint Magyarország jobban teljesít azt hiszik, hogy a 250.000 forintos átlagfizetés annak az indikátora, hogy itthon jólét van és hülye az, aki ennek nem hisz. Ezek az emberek nyilván a piacon vették az érettségijüket, mert aki olyan minimális matematikai tudással se rendelkezik, hogy ugyanazon számokat más és más számok átlagolásával is ki tudja számolni nyilván megbukott matekból. Szerintük a legrosszabban keresők is alig vannak az átlagfizetés alatt, mert abból indulnak ki, hogy a fizetések közötti differencia kicsi, na az ilyen embereket úgy ahogy vannak zavarnám vissza az általános iskolába, mert ennyire képzetlen embereknek nincs helye a döntéshozatali szerv megválasztásában.

2015. dec. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
0%

Ühm, simán meg lehet élni. 24 éves vagyok, 4 éve dolgozok, kezdetben 70 ezer forint környékén kerestem, majd 100, majd feltornáztam magam oda, hogy most már 200 ezer forintot hozok haza, és olyan 120 ezerből egyedül teljesen normálisan meg lehet élni. A 200 ezer azt jelenti, hogy egyedül élek albérletben, minden nap rendelem a kaját szó szerint, szóval még kenyeret se veszek, és emellett még havi 50-70 ezret elköltök mindenfélére.


Persze ha hülye vagy és 20 hitelt veszel fel, meg 3 doboz cigit elszívsz naponta elhiszem, hogy szarul megy neked, de erről senki más nem tehet csak is te.

2015. dec. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

ma 13:33


Igazad van, de hozzáfűznék egy-két dolgot!

1. A Nyugat-Európai átlagfizetések picit magasabbak, mint, amit írsz, azaz a kb 830 eurónál.

2. A 250000 Forint átlagfizetés jól hangzik, ezt lehet mutogatni, így nem is hazudunk, meg tudjuk, hogy az emberek úgysem veszik a fáradtságot, hogy úgy utánagondolkodjanak, ahogyan Te. A mai magyar társadalom erre nem képes, vagy egyszerűen nem hajlandó rá.

3. Vezetőink pontosan tudják, hogy mi a szitu, ne gondold, hogy buták!

4. Azt sem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy nettó, vagy bruttó összegekről beszélünk. Egy kulcsos adó van, tehát arányában a kisebb keresetűek többet adóznak egy esetlegesen szépnek tűnő bruttó összegből!

2015. dec. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Ja,megint jön egy okos,aki megmondja,hogy a szegények cigiznek.


Hát,barátom mellé lőttél,mert nem dohányzom,nem is iszok semmit.

Ha te havi 200 ezret megkeresel és ebből 50-70 ezret elszórsz,akkor te vagy a hülye,nem én.

De ez a fizetés akkor is átlag feletti.

Ha minden ember 24 éves korára ekkorát ugrana a ranglétrán,akkor senki nem tanulna semmit.

Gondolom nem egyetemi végzettséggel keresel ennyit,ugyanis,akkor még csak most lennél pályakezdő és most indulnál el a 70 ezres szinten.


A gond nem ezzel van,hanem,hogy elhiteted magaddal és másokkal,hogy aki nem keres 200 ezret az csak hülye lehet,mert cigire költi,és azt is hitelre veszi.


Ha havi 200 ezret keresnék,még abból sem rendeltetnék kaját magamnak,és étterembe sem mennék,mert még az sem egy kiemelkedően jó jövedelem,ha albérletben laksz.


Amit te csinálsz az pazarlás,és még te osztod az észt másoknak,hogy cigiznek:)

2015. dec. 8. 14:14
 8/26 A kérdező kommentje:

Természetesen átlag alatt én a mediánra gondoltam.

Azt hittem ez érthető.


persze bele lehet menni a részletekbe,de gondolom mindenki értette,hogy átlag alatt az "átlag ember" fizetésére gondoltam,nem arra az átlagra,amit felnyom a több milliót keresők bére.

2015. dec. 8. 14:18
 9/26 anonim ***** válasza:

Az átlag és a medián nem ugyanaz.


[link]

2015. dec. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

"A 200 ezer azt jelenti, hogy egyedül élek albérletben, minden nap rendelem a kaját szó szerint, szóval még kenyeret se veszek, és emellett még havi 50-70 ezret elköltök mindenfélére."


Mondjuk én biztos félretenném a helyedben azt az 50-70 ezret, mert életem végéig biztosan nem akarnék albérletben lakni!

2015. dec. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!