Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyesek miért érvelnek ilyen...

Egyesek miért érvelnek ilyen gyenge érvvel azért, hogy "nincs is szegénység ma Magyarországon? "

Figyelt kérdés

A jómódú emberek azzal jönnek,hogy nincs is szegénység,mert sok embernek van autója,a plázák dugig vannak,és az éttermek is.Meg minden embernek "lapos" tv-je van.


Attól,még hogy 100 ember elmegy egy étterembe vacsorázni heti 2-szer,attól még a 100 emberre jut 10000 akik SOHA nem mennek étterembe.

Attól,mert egy parkolóban van 10 nyugati autó,attól még 100 másik embernek autója sincs.

Attól,mert az ember egy redvás "lapos" tv-t hitel vesznek meg,mivel már régi tv-t nem is gyártanak,attól még szegénység van.

Pont ez mutatja,hogy vannak,akik még egy retkes porszívót is részletre vesznek.


Komolyan ennyire ostobák vagy csak hülyének akarják nézni az embereket?

Ők a rendszer nyerteseit látják,akik élvezik az életet,és ebből vonnak le aránybeli következtetést a társadalom egészére.


2015. dec. 8. 12:59
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

"A mélyszegények hiába sírnak, mert kapnak családit, segélyt,a gyerekek a suliban ingyen esznek, sokan kapnak szociális lakást, A baj a dolgozó néppel van, akik éppen annyit keresnek, mint amit az ingyenélők kapnak, nem tudnak lakást venni, fejlődni stb."


nem csak gyerekek élnek mélyszegénységben.

a gyerekeket legalább az állam támogatja.

a felnőttek szemben viszont fasiszta törvény működik.

2015. dec. 8. 16:46
 22/26 A kérdező kommentje:

Kedves 19-es.


Ezzel nem értek egyet.

Minek létezik az állam,ha nekik semmi felelősségük nincs?


Miért vesznek fel annyian milliós fizetéseket az adófizetők pénzén,ha "nem az ő feladatuk".


Az,hogy mire költik el az adófizetők pénzét,igenis számít.


Ez a "képezd magad" szöveg elég unalmas.


Az embernek kb 100 szakmát kellene tanulnia,hogy biztonságban legyen.Erre egy élet kevés.


Az ember nem tanulhat egész életében.Van akinek 3-4 szakmája van,és azzal sem tud elhelyezkedni.


Az,hogy mire van igény folyton változik.


Inkább azzal van a baj,hogy baj van az oktatással.

18 évet töltünk azzal,hogy tanuljuk a semmit.


Az élet dolgairól pedig semmit nem tanítanak az iskolapadban,csak hogy X költő mikor született,aminek semmi értelme.


Ez a versenyre épülő világ azt eredményezte,hogy mindenhová a legjobb kell.


"Büdös a munka"-Hát nem tudom mire gondolsz,az ilyen összeszerelő gyárakra,ahol max 2-3 évig bírják az emberek,és mindig van üresedés?

Na vajon miért?Mert az emberi testet nem arra találták ki,hogy 40 évig egy gyárban 8-12 órában dolgozzon.


Értem én,hogy tanulni kell,de mi a garancia arra,hogy amit tanultál,annak hasznát is fogod venni?


De ha már ilyen kevés érteémiségre van szükség akkor miért nem fizetik mg jobban a kétkezű munkát,vagy miért nem csökkentik a munkaidőt,hogy lehessen is bírni hosszútávon?


Utána meg sírnak az emberek,hogy rossz az emberek egészségállapota,rossza az egészségügy,stb.


Eleve ha nem ilyen kizsákmánylásra épülne a rendszer,akkor nem lennének ilyen gondok.


Az állam feldata legalább annyi lenne,hogy nem rúg még bele mégjobban az elesettekbe,és nem őket sarcolja,adóztatja,ahol tudja,azért,hogy másoknak még jobb legyen.

2015. dec. 8. 16:55
 23/26 anonim ***** válasza:
Igazából elég laikus vagy, a gyári munkák 90%-a nagyjából annyira nehéz, mint a burger flipperek élete a mekiben.
2015. dec. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
A kérdés jó.Nekem például sosem volt se kocsim,se "lapos" tv-m,étteremben pedig talán háromszor ha voltam,az elmúlt 20évben.És ezzel együtt,nem vagyok elégedetlen,mert látom, hogy vannak nálam sokkal szegényebbes is.
2015. dec. 9. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

19-es vagyok.


"Ezzel nem értek egyet.

Minek létezik az állam,ha nekik semmi felelősségük nincs? "


Nem ezt írtam. Nagyon is sok felelősségük vagy és meghatározó szerepük a gazdasági környezet kialakításában, de a munkahelyeket nem ők teremtik!


Miért vesznek fel annyian milliós fizetéseket az adófizetők pénzén,ha "nem az ő feladatuk".


Ugyanazt tudom mondani, mint az előbb, nem értetted amit írtam.


"Az,hogy mire költik el az adófizetők pénzét,igenis számít. "


Persze, hogy számít, ezt nem is tagadtam. Ez egy nagyon fontos kérdés, hogy a befizetett adóinkból mennyit kapunk vissza valamilyen formában.


"Ez a "képezd magad" szöveg elég unalmas. "


Hát igen ez az alapvető baj sajnos, Pedig elég sok problémát okoz. Én ismerek személyesen is olyat, aki nem volt hajlandó munkanélküliként képezni magát, előtte egy elég piacképtelen szakmát szerzett és azóta se tudott elhelyezkedni. Na most várhat élete végéig, ha akar felőlem. De nem általánosítok, tudom, hogy nem mindenki ilyen, de sok ilyen van!


"Az embernek kb 100 szakmát kellene tanulnia,hogy biztonságban legyen.Erre egy élet kevés."


Egy bőven elég, csak jól kell érteni hozzá, jól kell csinálni! No meg szeretni!


"Az ember nem tanulhat egész életében.Van akinek 3-4 szakmája van,és azzal sem tud elhelyezkedni. "


Ez igaz, de sok olyan szakma van, ahol az embernek gyakorlatilag végig képeznie kell magát!


"Az,hogy mire van igény folyton változik."


Igen , de azért keddről szerdára nem. Meg sok olyan szakma van, amire folyamatosan van igény! Pláne ha valaki jól csinálja és híre megy!


"Inkább azzal van a baj,hogy baj van az oktatással.

18 évet töltünk azzal,hogy tanuljuk a semmit.


Az élet dolgairól pedig semmit nem tanítanak az iskolapadban,csak hogy X költő mikor született,aminek semmi értelme. "


Az iskola alapműveltséget tanít! Aztán lehet szakmát tanulni, vagy továbbtanulni! Élet dolgai? Igen, lehetne gyakorlatiasabban is tanítani, meg kevesebbet...ezzel egyetértek.


"Ez a versenyre épülő világ azt eredményezte,hogy mindenhová a legjobb kell."


Nyilván! Rábíznád a munkát egy olyan kőművesre, akiről köztudott, hogy pancser? Na ugye. Te is a jobbat választanád!


"Büdös a munka"-Hát nem tudom mire gondolsz,az ilyen összeszerelő gyárakra,ahol max 2-3 évig bírják az emberek,és mindig van üresedés?

Na vajon miért?Mert az emberi testet nem arra találták ki,hogy 40 évig egy gyárban 8-12 órában dolgozzon. "


Nem, nem az összeszerelő gyárakra gondolok, hanem arra, hogy valaki évekig jár a munkaügyi központba és egymás után passzolja le a neki felajánlott munkákat és utána rí, hogy nem tud megélni, meg nem gondoskodik róla az állam.


"Értem én,hogy tanulni kell,de mi a garancia arra,hogy amit tanultál,annak hasznát is fogod venni? "


Ez igaz, erre semmi garancia nincs. De ha valaki semmit nem tud, akkor semmi esély nincs. Annyit lehet tenni az ügy érdekében, hogy az illető nem olyan szakmát tanul ki, amiből már telített a munkaerőpiac, mert akkor nyilván nagyon nehezen fog tudni elhelyezkedni.


"De ha már ilyen kevés érteémiségre van szükség akkor miért nem fizetik mg jobban a kétkezű munkát,vagy miért nem csökkentik a munkaidőt,hogy lehessen is bírni hosszútávon?"


Nincs kevesebb értelmiségire szükség és elég sok olyan kétkezi munka van, amit ha tényleg jól csinál valaki, akkor simán kereshet annyit, mint egy diplomás.


"Utána meg sírnak az emberek,hogy rossz az emberek egészségállapota,rossza az egészségügy,stb."


Erre nem nagyon tudok mit mondani. Az egészségügynek egészen más jellegű problémái vannak jelenleg.


"Eleve ha nem ilyen kizsákmánylásra épülne a rendszer,akkor nem lennének ilyen gondok. "



Az állam feldata legalább annyi lenne,hogy nem rúg még bele mégjobban az elesettekbe,és nem őket sarcolja,adóztatja,ahol tudja,azért,hogy másoknak még jobb legyen."


Ez kivételesen egy olyan terület, ahol nem csak, sőt szerintem kisebb részben hibás az állam. Az más dolog, hogy mindenki szereti az államot hibáztatni.

2015. dec. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

1-2 hete volt a híradóban az ország gyermekeinek éhezéséről egy hír, amiben a "szakértő" azt merte mondani, hogy az a gyermek akinek nem függő, vagyis drogos vagy alkoholista szülei vannak az kap napi legalább 2 szelet vajaskenyeret és nem éhezik. Ez a kijelentés nálam kicsit kicsapta a biztosítékot.


Az a két szelet kenyér fedezi az uzsonnát és a tízórait. A reggeli, ebéd, vacsora pedig sehol nincs. Hogy a főtt kajáról, és a valódi tápértékkel rendelkező ételekről ne is beszéljünk...

Nem csak mennyiségileg, de minőségileg is éhezik az a gyerek aki csak ennyi ételt kap huzamosabb ideig.


Ha már leadják a szakértő nyilatkozatát, legalább egy olyan nyilatkozzon akinek a kijelentéseit nem tudja megcáfolni, egy biológiát tanult kisiskolás.

2015. dec. 13. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!