Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Amíg el nem kezdtek a liberáli...

Amíg el nem kezdtek a liberális gyűlöletkeltő oldalak uszítani Hóman Bálint ellen, addig a gyűlölködők hallották egyáltalán a nevét bárhol is?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon erősen az a meggyőződésem, hogy a válasz nem.


Aki nem tudná, a zsidó-törvényeket muszájból kellettmeghozni, egyfajta gesztusként Németország felé. Ha nem tettül volna meg, akkor már akkor megszálltak volna minket. Akkor hiába lett volna Horthy, Ő sem tudta volna megmenteni azt a sok zsidót.


2015. dec. 8. 17:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Aki járt történelemórán az hallott róla biztosan. (Igaz ehhez középiskola minimum kell.)
2015. dec. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%

Ezek az oldalak csak összemosnak mindent. A zsidó törvényekkel kapcsolatban azért érdemes azt megjegyezni, hogy abban a korban teljesen mást jelentett az antiszemitizmus, mint ma. Pl. az, hogy zsidó ne házasodjon kereszténnyel egy elfogadott nézet volt és nem nagyon akart ki rajta senki. És a mi zsidótörvényeinknél egyébként sokkal meredekebb törvények voltak más országokban (pl. USA-ban a feketék ellen), csak arról senki nem beszél.

Nem vagyunk mi sem szentek, és a két világháború közötti politikai életben is voltak nem sok megbecsülést érdemlő politikusok, viszont Horthyt vagy Hómant démonizálni, ahogy azt ezek neoliberális oldalak teszik, egy kicsit nevetséges és szakmailag sem megalapozott.

2015. dec. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%
Mintha ugyanez lett volna Nyirő József esetében is, akiről hazugságokat kezdtek terjeszteni anélkül, hogy akár két mondatot is olvastak volna tőle. Vagy tudták volna a nevét.
2015. dec. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
32%

"(XXIV. p.) Hogy izmaeliták és zsidók tisztséget ne viseljenek. Pénzváltó, kamara-ispánok, só-kamarások és vámosok, országunkbéli nemesek legyenek. Izmaeliták és zsidók ne lehessenek."

[link]


Mivel történelemtudásod a nullával egyenlő, felhívom figyelmed ama tényre, hogy zsidótörvényeket még soha senkinek sem gesztusként kellett meghoznia Németország felé, hanem a zsidó faj népirtó tevékenysége miatt. Ha ezen törvényeket nem hozzák meg, a zsidó faj úgy irtotta volna ki a magyarságot, ahogyan annak idején a kánaánitákat.

2015. dec. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
43%
Ma is szükség lenne zsidótörvényekre, már csak azért is, hogy a zsidók által alkalmazott íratlan gójtörvényeket ellensúlyozzuk. Ugyanis ők ahol csak lehet, egymást nevezik ki, egymást hozzák helyzetbe.
2015. dec. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem sem tudták kicsoda.
2015. dec. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Wass Albertről is azt hazudozták, hogy csurig van rasszizmussal és egyéb uszító dologgal az összes műve. Elolvastam tőle 5 könyvet, de semmi ilyen dolgot nem tapasztaltam.
2015. dec. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
49%
Na igen, a negatív reklám is reklám. A libsi gyűlöletkampány nélkül nem jutott volna eszembe Nyirő József vagy Tormay Cécile könyveinek esélyt adni, pedig azt kell mondjam, hogy nagyon jók.
2015. dec. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azért a Numerus clausus 1920-ban,az első zsidótörvény 1938-ban,a második 1939-ben,a harmadik 1941-ben született.Bizonyos tekintetben,Horthy megelőzte Hitlert. Hóman meg a nyilas hatalomátvétel után is szerepet vállalt,sőt együtt menekült Szálaisékkal.Horthyt meg azért enyhe túlzás zsidómentőként beállítani.Ennek ellenére sem mondom,hogy szó sem lehet Hóman szoborról, de azért vitatni lehet a létjogosultságát.
2015. dec. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 MolotovPunk ***** válasza:
51%

Én biztos,hogy nem állítanék Hóman Bálint emlékére szobrot...Utolsó válaszoló teljesen megírta azt előttem,amit írtam volna,miért Nem.

Nem érdemli meg.

2015. dec. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!