Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kommunizmusban a romák is...

A kommunizmusban a romák is dolgoztak gyárakban stb és semmi probléma nem volt velük. Akkor most mégis miért nem tudják kezelni a romák problémáját?

Figyelt kérdés
Sokan úgy emlegetik a magyarországi kommunizmus végét mint a cigányság egyik legnagyobb tragédiáját, hogy ők a legnagyobb vesztesei a rendszerváltásnak.
2015. dec. 10. 12:32
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
75%
9: Nem tudom, te melyik országban élsz, de Magyarországon lassan már a magyarok sem végzik el a 8 általánost. (Vagy papiron elvégzik, de kikerülve alig tudnak olvasni)
2015. dec. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
0%

Nem tehetek róla, hogy a neked tetsző szóbeszédet elfogadod ténynek, onnantól meg nem vagy hajlandó felfogni semmit...


Alap meg középfokú oktatás kb csak arra jó, hogy az átlag kitalálja mit akar magával csinálni. Nincs szakmád? Tudom sajnálni.

Csak azt nem tudom akkor miért pofázol...

2015. dec. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim válasza:
95%

A kommunizmusban nem volt választásunk, ha nem dolgoztunk, akkor közveszélyes munkakerül

őnek hívtak és a rendőr bácsik elvittek, aztán lett munkánk... Manapság van választás... Mellesleg ha munkaadó lennék, és választhatnék magyar és *** cigány közt, a magyart választanám természetesen, a francnak sem hiányzik, hogy a szememet is kilopják..

2015. dec. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim válasza:
97%
Azt hozzátenném, volt rengeteg olyan szakma, amiket főleg cigányok műveltek... Pl vályogvetés... Olyan vályogházak, amiket cigányok építettek állnak 150-200 éve is... Én is egy ilyen vályogházban lakom 110éves... És megfelelő karbantartás mellett még legalább ennyit állni is fog szerintem... De a mai jogszabályok ezeket a szakmákat ellehetetlenítették... Jelenleg tudtommal 1-2 ember foglalkozik vájogház építéssel az országban és az ő házaikra sem szeretnek a biztosítók biztosítást kötni...
2015. dec. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
0%

'Jelenleg tudtommal 1-2 ember foglalkozik vájogház építéssel az országban és az ő házaikra sem szeretnek a biztosítók biztosítást kötni...'


Mi az oka ennek az ellenszenvnek?

2015. dec. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
24%

Nem a jogszabályok lehetetlenítik el, hanem egyszerűen már nem elég termelékeny ilyesmivel foglalkozni, és a jövőben még kevésbé lesz az. Adott szakterületen kell nagyon érteni hozzá, és a szakterületek csak aprózódnak. Láttál már te mostanában épült korszerű házat? Még akár fapadosat is?!


Ilyen magyar sajátosság, hogy az örökkévalóságnak akarnak építkezni, aztán drágán jön ki... Könnyűszerkezetes egyszintes ház jó hőszigeteléssel, semmi extra sokkal jobban megéri, és tőlünk nyugatabbra főleg ilyen a jellemző a nem olyan tehetősek között.

2015. dec. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

A KMK-t már leírták, egyébként az tény, hogy a rendőrök sem bántak kesztyűs kézzel velük (mással se), akkoriban senki nem kérte számon, hogy miért vérző arccal, törött karral viszik be a delikvenst, a rasszizmus, kisebbségek hátrányos megkülönböztetése pedig nem volt téma.

Annyi történt integrációs kísérletként, hogy sok helyen felszámolták a putrisorokat, betelepítették a romákat jellemzően a városok közepére, régi, kisajátított házakba vagy lakótelepekre, no meg munkára voltak kötelezve, mint mindenki. Az más kérdés, hogy ez mekkora sikerrel járt. Így lett népes kolónia pl. a nyugat-magyarországi megyeszékhelyeken, ahol addig csak mutatóba (vagy még úgy se) volt roma.

2015. dec. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim válasza:
100%

Sajnos láttam elég házat, kőműves vagyok :D

Egyre többen zöldek, egyre több embert érdekelnek újra a hagyományos építési módszerek, vályog, szalmaház, de egyszerűen nem kapsz rájuk építési engedélyt... Hiába a korszerű kidolgozás, nem kapsz rá engedélyt, mert a jogszabályok nem tekintik építő anyagnak. Egy könnyűszerkezetes "semmi extra" ház felépítése sok esetben semmivel nem kerül kevesebbe, mint egy tégla ház, így aztán szinte mindenki téglából építkezik.

2015. dec. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Nem éltek normális körülmények között. Csak akkor senki sem szólalt fel az érdekeikben. Ők meg nem mertek.

Okoztak gondot. Csak akkor nem szabadott ezt kommunikálni.

Amelyik faluban megjelentek nagyobb számban, ott szépen költöztek el a szomszédok. Nem véletlenül.

2015. dec. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
0%

én meg gépészmérnök...

a könnyűszerkezetes mindennel együtt 120k/m^2, téglaház 160nál kezdődik, és akkor az még nem is olyan jó

2015. dec. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!