Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A most 30-as és 40-es korosztá...

A most 30-as és 40-es korosztálynak miből lesz nyugdíja 30év múlva Magyarországon?

Figyelt kérdés
Kell óvintézkedéseket tennem ezügyben?

2015. dec. 11. 16:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
55%
Jobb ha elkezdesz pénzt félrerakni öreg korodra, lehetőleg Magyarországtól minél távolabb lévő bankba.
2015. dec. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
98%

Jó esetben valami segélyféle lesz, ami arra talán elég, hogy ne halj éhen. De az is csak akkor, ha nem minimálbérre voltál bejelentve egész életedben.


Minél előbb kezdj el takarékoskodni, félretenni, más út nincs.

2015. dec. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
79%
Vagy választasz olyan munkát, amit nyugdíjasként is tudsz csinálni. A jelenlegi kormány egyre inkább arra nevel, hogy ne hagyatkozzunk nagyon az államra (ld. oktatás, egészségügy stb.)
2015. dec. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
52%
Abból lesz nyugdíja, amit megspórol magának vagy amit a gyerekei össze tudnak neki dobni. Az "állambácsi mindent megold, én csak élek bele a nagyvilágba" világnak vége, magadnak kell megoldanod mindent.
2015. dec. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Természetesen nem lesz nyugdíjam.

,,ha nem minimàlbérre vagy bejelentve":)

Édes vagy:)

Gondoltam màr rà hogy néha kéne venni aranyat,aztàn leàsni a kertbe.Bankba meg ilyen takarékszàmlàra rakni lehetne pénzt de nem bízom bennük.Még màsfél év és màr van 5 német évem ami beszàmít.67éves koromig kell dolgozzak mint kiderült,és ha 3000euro bruttóval szàmolunk akkor kapok majd havi 600-800között.Feltéve ha kint élem le az életem.

3000???:)))

Annyiért hagyom magam és még élvezném is:(

Vagy majd a migràcsok kitermelik a nyugdíjamat mi?

2015. dec. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Sztem a jelenlegi kormány pont arra nevel, hogy majd az állam mindent megold. De arra szorít hogy magadnak kelljen megoldania. Pl. minden kezd állami lenni. Akik maguk kezdtek nyugdíjpénztárba félretenni, azokat ettől megfosztották... De nem lesz elég TB kassza befizetés tehát kell hogy spórolj, mégha el is vették a pénzed 2010-11-ben.
2015. dec. 11. 17:15
 7/21 anonim ***** válasza:
16%
van más út, Jobbik kormánynak hívják.
2015. dec. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%
Ja, a Jobbik megsokszorozná a gyerekszám függvényében a nők nyugdíját. Miből? ...
2015. dec. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de ugy néz ki senkit se nagyon érdekel a jövő, csak a FIDESZ meg a Gyurcsány.
2015. dec. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
45%
Aztán mi a francból rakjak félre mikor megélni is keserves mi?
2015. dec. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!