Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek miért van az hogy...

Szerintetek miért van az hogy a gyerekek többsége digitálisan analfabéta? Valaha ez meg fog változni?

Figyelt kérdés
[link]
2015. dec. 11. 19:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Gyerekek, most komolyan, szándékosan futtok bele ekkora pofonokba? :-D

Most a 79%-os kolléga írt oltári nagy butaságot...

Kezdjük a TB-nél! A szociális alapon kiállított TB igazolás egy évre érvényes de megújítható, szerencsére fiatalok esetén az esetek többségében erre nincs szükség, mert az egy év alatt létesítenek valamilyen nappali hallgatói vagy tanulói jogviszonyt (jogi értelemben a kettő nem ugyanaz, tanuló az aki közoktatásban vesz részt, hallgató az aki felsőoktatásban)

A jelenlegi rendeleti és törvényi szabályozás értelmében 25 éves életkorig lehet nappali tanulói és bármeddig lehet nappali hallgatói jogviszonyt létesíteni.

Tegyük fel, hogy valaki idén felvételizett gimnáziumból felsőoktatásba, de nem vették föl sehová nappalira. Neki mint álláskeresőnek -igazából ez a munkanélküli csak átcimkézve- nagy valószínűséggel jár a szociális alapú TB egy évre, ebben az időszakban bőven létesíthet nappali jogviszonyt akárhol! Közép ill. felső középfokú képzések bárki számára elérhetők és igazából mindenkit felvesznek, akinek van érettségije.

Továbbá vannak főiskolák és egyetemek által meghirdetetett felsőfokú szakképzések is, ez gyakorlatilag olyan mint az egyetem, csak nem három év, hanem általában kettő és nincs szakdolgozat meg záróvizsga, csak egy kisebb beszámoló a négy szemeszter után. Itt a felvételi követlmény bármely két érettségi tárgy eredménye. Magyarán szólva a két legjobban sikerült érettségijét nézik felvételikor. Ide azért művészet nem bejutni.

Amire célozni akarok, hogy egy rosszul sikerül érettségi még közel sem a világvége meg nem feltétlen Mcjob a vége.

2015. dec. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ez tök szép és jó. Aki kritizálta a válaszomat: Csakhogy én se vagyok öreg (25), és képzeld amikor kikerültem a gimiből senki se mondta, hogy tb-t kellene fizetnem vagy bemenni regisztrálni magam, vagy akármi más, még ha ilyen egyszerű is dolog. Leérettségiztem és ott álltam mint egy tuskó, mert nem tudtam a nagyvilágról semmit se és képzeld nem én voltam az egyetlen.
2015. dec. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

23:52-eshez csatlakozok én is. én 23 vagyok, és mikor otthagytam a nappali oktatást, átmentem estibe, fogalmam sem volt, hogy olyankor már be kellene tb-t fizetni...egyszer elmentem orvoshoz, mert egyébként sem járok sűrűn, és akkor derült ki, hogy nem vagyok biztosított...bementem nav-hoz, és fizethettem ki visszamenőlegesen 40ezret.


ez pontosan így van, suliból úgy kerül ki az átlagfiatal, hogy sem a pénzügyekhez, sem akár a munkajoghoz nem ért, sokan azt sem tudják, mi az, hogy határozott vagy határozatlan munkaszerződés, vagy hogy melyik esetben hogyan lehet/kell felmondani stb.



de hogy konkrétan a kérdésre válaszoljak, az én példám egy igazán szimbólikus dolog. Hódmezővásárhelyi Kossuth Zsuzsanna Műszaki Szakközép. Országos szinten is az egyik legfelszereltebb és legelismertebb iskola volt.

Összevonták a Gregus Máté mezőgazdasági sulival, akkor lett műszaki, mezőgazdasági szakközép, és szépen lassan az évek alatt leépült, ma már ismét Gregus Máté mezőgazdasági szakközépnek hívják. 7-8 év alatt úgy tűnt el az ország egyik legértékesebb műszaki iskolája, mintha nem is létezett volna.


Maga az oktatás is kevésbé színvonalas, ahogy azt már más is írta. Sok informatikatanár van úgy, hogy a diákkal együtt tanul, mert volt ugyan egy alaptudása, amit megtanult, de ez meg alapból is egy fejlődő ág. Kijön az új Windows, új Office, keresgélik, hogy mi hol van benne, ilyesmi dologok...illetve szintén, amit más is írt, azok a feladatok, amikkel gyakorolnak, egy kezdő szint, pláne ha a gyerek nincs is motiválva. Kiadja a tanár a feladatot, vár egy 10-15 percet, majd elkezdi kérdezni a megoldást, és ha valakinek nem sikerült, hát megoldják közösen. Na ná, hogy akkor senki nem dolgozik, inkább megy órán a facebook és egyebek...


Tanítani kellene a biztonságos internetezést is, rengeteg, nagyon buta fiatal van, akitől nagyon könnyű adatot, belépési azonosítót lopni(tudom, próbáltam...), mert egy mezei informatikatanár ehhez sem tud olyan mélyen érteni, hogy akár erről is essen szó.

Sorolhatnám még a dolgokat, de így is hosszú már.

2015. dec. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
*vagyis nem befizetni a tb-t, hanem bejelenteni...
2015. dec. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Hát kedves fiatalok, 23-25 évesek; hogy lehet az, hogy a szülőktől, ismerősöktől, volt osztálytársaktól sem hallottátok a tb-fizetést?


Minden másban el kell ismerni, hogy már 16-18 évesen felelős felnőttek a fiatalok, de a felnőttek életének a konkrét összetevői nem érdeklik őket? Mit lehet akkor csinálni?

Mindenki arról szerez infot, ami érdekli, mit kéne az iskolának, a környezetnek csinálni, hogy érdekelje a fiatalokat pl. a tb fizetés? Meg más "unalmas" dolgok?

2016. jan. 1. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!