Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi ez az "Ákos-ügy"?

Mi ez az "Ákos-ügy"?

Figyelt kérdés

Teljesen lemaradtam, valaki elmagyarázná tömören, hogy mi történt? Vagy miért lett ez ilyen felkapott téma?

Bocsánat, hogy itt kérdezem, de nem akarok 20 cikket elolvasni erről, amiből lehet, hogy ki se derül semmi.



2015. dec. 17. 22:06
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
63%

"Nem tudom, hogy azóta mi van vele."


Hithű Fidesz szimpatizáns lett, minden rendezvényükön ott van, a Fideszes nagyvállalatok kötelezően szponzorálják (aki nem azt ezek szerint megbüntetik), az MTVA 5 másodperces szpotjainak szerezte a hangját több százmillió forintért. (amiket hallasz amikor pl egy mtva logó megfordul a tévében, vagy a rádióbemondó hangja előtti kis plüm-plümm) Azóta mint fidesz-ember éli a milliárdosok nyugodt életét.

2015. dec. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
36%

"Természetesnek veszitek,hogy mi többet adózunk,mint ti"


A melegek többet adóznak? Magyarázd meg, nem értem.

2015. dec. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 Pro Patria ***** válasza:
51%

"Természetesnek veszitek,hogy mi többet adózunk,mint ti"

- Erre én is felvontam a szemöldökömet.

2015. dec. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
92%

"Az apát nem kellene mánháslónak nézni,aki csak dolgozzon,amíg nő az otthon kényelmében gyereket "nevel".


Töltöttél már el otthon éveket a 4 fal között csak a pelenkákkal? Én 5 évig voltam itthon, és majdnem belebolondultam, és hidd el, hogy a legtöbb nő így van ezzel. Ezt nem a nő kényelmének találták ki, hanem mert a szocializmusban kötelező volt a 100 % foglalkozatottság, és így 3 évig nem kellett a nőket benyomni valami kamu állásba. Egyik jól működő gazdaságban sincs ez így, de azóta sem mertek hozzányúlni, mert akkor közfelháborodás van. De nem azért van belőle felháborodás, mert a nők annyira nem akarnak visszamenni dolgozni, hanem azért, mert jelenleg Magyarországon a bölcsődés korú gyerekek 10 %-ának van bölcsődei férőhelye. Az Alföldön még óvoda sincs, ott a gyerekek 7 éves koráig otthon vannak a nők. Szerinted egy egészséges állapot bármelyik családnak?!


Egyébként már bocs, de az a gyerek, akit a nő nagy kényelmesen otthon nevelget, az a tied is. Már ha találsz olyan szerencsétlen nőt, aki vállal neked gyereket.

2015. dec. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
42%

És egyébként a GYED-et az állam fizeti, nem a férj.

Bocs az offért,de már sokan leírták előttem a választ.

Nem gondoltam róla, hogy ennyire meggondolatlan, vagy ostoba, vagy nem is tudom értelmezni, hogy ezt miért csinálta. Sok női rajongója volt pedig, én is szerettem, de lemegy a fenébe.

De hogy még a Kormány szerint is neki van igaza! Hát akkor emeljék duplájára minden férfi fizetését, aztán akkor majd el tudják tartani egyedül is a családot.

2015. dec. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
79%

"A melegek többet adóznak? Magyarázd meg, nem értem."


Mivel a melegek nem fogadhatnak örökbe gyereket,így nekik esélyük sincs arra,hogy adókedvezményben részesüljenek.

Nem kapnak az államtól ingyen lakást,amit most terveznek,meg semmiféle juttatást.


Ha örökíteni akarok valamit illetéket kell fizetnem.

Még a heterónak a gyerekére való örökítéskor nem kell illetéket fizetnie,pl.


Szóval egy meleg párnak nem döntés kérdése,hogy akar e gyereket,és részesül e adókedvezményben,hanem eleve kizárják ebből!

A sok családi pótlékot pedig az egyedülálló,gyermektelen emberek béréből vonják le.

2015. dec. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
Én karrierépitő nő vagyok, művészi pályán, egyelőre egyáltalán nem foglalkoztat a gyerekvállalás,nem a hivatástudat miatt, egyszerűen nem vágyom rá, ha vmilyen gyári munkám lenne,ahol nem tudom megvalositani magam, és párkapcsolatom, azt hiszem,akkor sem akarnék.Jelenleg biztos nem, de mostanában többször elgondolkodtam, hogy mi lesz, ha később sem. Emellett meghallgattam a teljes interjút és nem ütköztem meg Ákos szavain úgy, ahogy sokan a közösségi oldalakon és fórumokon. Érdekes ez, van olyan egyetemet végzett barátnőm, akinek kisgyereke van, blogot ir erről és minden 2. posztban kifejti, hogy egész életében anya akart lenni, nem akart karriert, pedig tehetséges lány (szinművészetire járt). Szóval ő annak a nőnek a prototipusa, amilyenekről Ákos beszél, mégis veszettül fel van háborodva az ügyön, én szöges ellentéte vagyok, mégsem háboritott fel. 3-szor néztem meg az ominózus részt, először azt gonodltam, hogy kiforgatják a szavait, mert némileg félreérthetően fogalmazott, másodszor meg is ugyanezt, azt hozzátéve, hogy ebből nem derül ugyan ki számomra, hogy ő himsoviniszta lenne-e, de ha valamilyen szinten az lenn, az sem érdekel, nem lett ettől kevesebb a szememben . Egészségére, ez az ő véleménye, szive-joga elmondani, azt sem gondolom, hogy politizált volna, ez nem aktuálpolitikai kérdés (nem értem, miért mondják, hogy ne politizáljon egy zenész, sztem _ebben az interjuban nem tette_, persze tudom, hogy jobboldali beállitottságu, de nem aktuálpolitikai kérdésről nyilatkozott). akkor más inkább szociológiai, életvezetési téma. Természetesen a magánéletben, ha valóban némileg soviniszta (lenne), nem tudnám páromként elfogadni a véleményét. Ha nem individuális szinten,hanem társadalmin nézem, akkor igaza van abban, hogy felhozta a témát, hisz a magyar nagyon erősen fogy és igen, ez is egy olyan probléma, ami ellen lépéseket kellene tenni. Azt tegyük hozzá, hogy a saját élettepasztalataitol és életutjátöl senki nem tud elvonatkoztatni, neki 5 gyereke született, még jó, hogy a felesége nekik szentelte az életét, ennyi gyerekkel máshogy nem lehet. Ha számukra valóban igy lett teljes az élet (nem látok a fejükbe), akkor ez erősen benne van abban, hogy többek között miért van ezen az állásponton. Azt, hogy a magyar nőket gyerekszülésre kötelezné a szavaival vagy beleszólna az életükbe és hogy mit kezdjenek a testükkel, azt nem gondolom, sokan belehallják az interjuba, én nem.
2015. dec. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
0%

"Mivel a melegek nem fogadhatnak örökbe gyereket"


Szerencsére - tegyem hozzá.


"így nekik esélyük sincs arra,hogy adókedvezményben részesüljenek"


Hát sajna, a gyerekcsinálásnak van egy bevált ősi módja. Ha ez a melegeknek nem megy, az sajnálatos, de erről nem a többségi társadalom tehet.


"Nem kapnak az államtól ingyen lakást,amit most terveznek,meg semmiféle juttatást."


De egy okot mondj már, hogy a melegeket minek kellene juttatásokkal támogatni! A gyerek felnőttként munkavállalóvá, adófizetővé válik, fenntartja a társadalom folyamatosságát, neki is lesz gyereke és így tovább. Ezt a folyamatot egy valamire való államvezetés támogatja. Ezek a gyerekek fogják nagy valószínűséggel megtermelni a te nyugdíjadat is, még egy meleg is érdekelt valahol abban, hogy egy ország korfája ne torzuljon el olyan mértékben, hogy felboruljon a nyugdíjrendszer.


Egyébként nekem ugyan csak egy gyerekem van, de annyira azért nem érzem agyontámogatva magam, mi több, ma ebben az országban a gyerekvállalás sajnos sok pár számára a szerényebb életet és a lemondást jelenti.


"Ha örökíteni akarok valamit illetéket kell fizetnem.

Még a heterónak a gyerekére való örökítéskor nem kell illetéket fizetnie"


Hát már csak természetes, mi ezzel a gond?


"Szóval egy meleg párnak nem döntés kérdése,hogy akar e gyereket,és részesül e adókedvezményben,hanem eleve kizárják ebből!"


A Jóisten zárta ki őket, mikor melegként születtek meg. A többségi társadalom erről nem tehet, ők szaporodnak, a melegek meg meghalnak utódok nélkül. Ez szomorú, de erről senki nem tehet.


"A sok családi pótlékot pedig az egyedülálló,gyermektelen emberek béréből vonják le."


Igen, vannak adók. Ezt elvonják az emberektől és - jó esetben - különféle hasznos célokra, támogatásokra fordítják. Egy fogyó országban teljesen természetes, hogy ösztönzik a gyerekvállalást. De hogy a meleg párok támogatása mennyiben válna hasznára a társadalomnak, azt valahogy nem sikerül felfognom.

2015. dec. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:

""A sok családi pótlékot pedig az egyedülálló,gyermektelen emberek béréből vonják le." "


A legtöbb ponton egyetértek Makival. Talán erre az egyre az a válasz hogy mindenki béréből ugyanannyi adót vonnak le, és abból fizetik. Nincs gyerekesek adója és gyermektelenek adója. Én kb 30-50.000Ft adót fizetek minden hónapban, akár úgy is veheted hogy ebből fizetik vissza a csp-t. Még mindig befizető maradok úgyis, hogy két majdani adófizető polgárt tartok el.

2015. dec. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 kovpet ***** válasza:
HakapesziM: szerinted miért jobb a gyereknek az árvaházban?
2015. dec. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!