Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Itt a politika témában értelme...

Itt a politika témában értelmes ellenérv helyett miért lepontozással fejezik ki egyet nem értésüket az emberek?

Figyelt kérdés
2015. dec. 20. 22:42
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Mégis mit gondolsz? Mert ellenérvet kitalálni és megfogalmazni hosszú és fárasztó, míg megnyomni egy gombot könnyű.

(Megjegyzem, én soha nem használom a pontozó rendszert)

2015. dec. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mert X oldal szavazói utálják Y oldal szavazóit.
2015. dec. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%
Mert fölösleges. Az életben nem fogsz meggyőzni itt egy hithű pártnyaloncot legyen az jobb vagy baloldali, a többiek meg tudják maguktól, őket nem kell meggyőzni. Ilyeneknek minek érvelni? "Nem vagyok fideszes, de vitya jól csinál mindent, ferinek meg a durva mamáját mert csak", "Nem vagyok baloldali, de ferkó szent, vitya meg a patásördög", "Nem vagyok náci, de mindenki dögöljön meg kezdve a zsidókkal, meg a cigányokkal, meg a pirézekkel"...
2015. dec. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
52%

Javaslok valamit: nézd meg, milyen szöveg íródik ki, amikor az egérmutatót a kezek fölé húzod!


Hasznos, Félig-meddig hasznos, Nem hasznos


Ha jól belegondolsz, ezek az "értékelések" nem rólad szólnak, nem a Te válaszodról szólnak. Arról szólnak, hogy a kattintó személy számára a válasz "Hasznos", "Félig-meddig hasznos", vagy "Nem hasznos".

"Hasznos" lehet számomra egy válasz akkor pl., ha még nem ismertem, amit a válaszoló megfogalmazott. Lehet, hogy azért "Nem hasznos" számomra a válasz, mert már ismertem, nem ad új információt. Ha "Nem hasznos"-nak ítélem a választ, attól még tök jó, és igaz lehet, de számomra nem jelent újdonságot, ezért nem hasznos. Nem jár számomra haszonnal, mert nem hordoz új ismeretet.


Ki kellene lépni ebből az úgy tűnik hallgatólagos közös megegyezéssé vált értelmezésből, hogy ha pl. 18%-ra "lepontoztak", akkor a személyemről mondtak lesújtó véleményt - nem, a kattintóknak átlagban 18%-nyira volt hasznos a válaszom.


Na, értelmezzük át ezen a módon a "lepontozást"? Szerintem mindenki lelkének jobbat tenne! :)

2015. dec. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Jeffrey Spender ***** válasza:
6%
Mit éreznek, élnek át a lepontozók, miközben szorgosan nyomkodják a piros kezet ? Úgy érzik, hogy helyre állt a világ rendje ?
2015. dec. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!