Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az RTL egyértelmű lejárató...

Az RTL egyértelmű lejárató kampányt folytat a Jobbik ellen. Ez engem nem érdekel. De mi a garancia arra, hogy az ezek szerint függetlennek nem nevezhető csatorna, nem manipulál (t már) más pártok ellen is?

Figyelt kérdés

Kibújt a szög a zsákból?


Mert eddig nagyon figyeltek arra, hogy ne legyen feltűnő, hogy inkább a baloldal felé elhivatottak. Ugyanis nekik ez a legnagyobb, ugyanakkor az egyetlen fegyverük, a kincsük: a látszat, hogy függetlenek.


Mert amíg függetlennek látjuk őket, amíg a kétség sem merül fel bennünk, hogy nem azok, addig gondolkodás nélkül(!) hiteles hírforrásnak fogadjuk el őket.


Ami gyakorlatilag azt jelenti, hogy bármit el tudnak velünk hitetni - persze csak finoman -, bármilyen manipulációnak fel tudnak ültetni minket. Vakon bízunk bennük. (Ez azért igen nagy hatalom a kezükben.)


De csakis addig, amíg függetlennek és ezáltal hitelesnek látjuk őket. Ha elvesztik titkolt kincsüket, akkor elvesztik a fegyverüket is.


Onnantól kezdve mondhatnak nekünk bármit, erőlködhetnek, ahogy csak bírnak, egy szavukat sem fogjuk elhinni, de még azt sem amit kérdeznek.


Onnantól nem dőlünk be semmilyen trükknek, mint pl. amikor jól megvágott híreket csupán a megfelelő időben és a megfelelő sorrendben egymás mellé helyezve próbálnak meg manipulálni.


Úgy látom, eddig vigyáztak is nagyon erre a kincsre, tartották a mértéket, az arányokat.


Csakhogy itt van ez a Jobbik párt, akik konkrétan megmondták, hogy meg akarják őket szüntetni. És mintha az RTL nem tudná ezt kezelni.


Persze azért alkalmazták a "megfelelő hírt a megfelelő időben" elvet, tehát nem véletlenül három héttel a választások előtt jelentettek be egy amúgy kb. éves hírt.


De talán pont az idő szűkössége miatt, már valahogy nem tartja a mértéket, nincs ideje finoman csepegtetve manipulálni. Amit leadtak, egy pár perces jól megvágott anyagot, az számomra olyan volt, mintha hirtelen nyakon öntöttek volna.


Túlságosan öndicsőítőre, gyanúsan propagandisztikusra sikeredett, amellett, hogy Vona Gábort a blokk elején kb. valami jelentéktelen lúzernek állították be, aki valami üres csarnokban három gárdistának bejelenti, hogy porig rombolja az RTL Klubot:)


Ami után ugye kapásból feltűnt, hogy hiányzik a reakció. Hogy legalább az a három gárdista, mit szólt hozzá, vagy valami...


"Na ne gondolkozzunk egy kicsit!"


Itt van ez a jelentéktelennek tűnő fickó, össze-vissza fenyegetőzik, senkit nem érdekel, erre az RTL fogja magát és másfél percen keresztül - amennyi időt ritkán szánnak jelentéktelen hírekre -, el kezdi propagálni önnön nagyszerűségét, fontosságát, jelentőségét. Hogy is van ez?:)


Most akkor jelentéktelen Vona Gábor fenyegetése, vagy nem? Ha jelentéktelen, ha senkit nem érdekel, akkor miért csaptak ekkora csinnadrattát? Minek?


Úgyhogy utána is néztem, hát kiderült, hogy azon a gyűlésen legalább ezren voltak és igencsak megtapsolták Vona Gábor bejelentését. Jaaaaa, hogy nem csak 3 szem gárdista volt jelen?


Amúgy találtam még hasonló videókat a YouTube-on, ahol nem tudom éppen hányan voltak jelen Vona Gábor RTL Klubot bezárató szándékának kijelentésén, de elég hangosan megtapsolták. Tehát nem olyan kis lágyan, visszafogottan, mint a nyugdíjasok Gyurcsányt az "évértékelő" beszédjén, minden második mondata után.


Úgy tűnik mégsem olyan jelentéktelen ez a Vona Gábor, mint ahogy az RTL megpróbálta beállítani? Jól gondoltam, hogy ha annyira jelentéktelen a Jobbik bejelentése, akkor mi a fenének kellett olyan erős propagandát tolniuk utána saját magukról, mi a fenének kellett bizonygatniuk, hogy rájuk mekkora szükség van és, hogy ők mennyire jelentősek?


Úgy tűnik tényleg kibújt a szög a zsákból. Ezek után egy szavát sem hiszem el az RTL-nek.


És itt most nem a Jobbikról van szó, hanem arról, hogy manipulálják a nénikéjüket az objektivitás, a függetlenség és a hitelesség köpönyege mögül! Miféle demokrácia ez? Először megmondják mi legyen a véleményem, aztán vannak olyan kedvesek és meg is kérdezik? És mégis mióta csinálják ezt?


2010. márc. 24. 01:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
66%
Nem létezik független média...de nyugi, csak a menekülő patkányok vijjogását hallod. Majd megszűnik ez is...
2010. márc. 24. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Emellett az RTL viselkedéséből azt szűröm le, hogy lehet, hogy tényleg sokkal jobban áll a Jobbik, mint ahogyan azt a közvélemény kutatások mutatják, különben mi a fenének viselkednek, úgy mint akik félnek? A Fidesz szavazókat meg folyamatosan altatják, ezzel az "úgyis mi nyerünk" hozzáállással. Kicsit rosszabb idő lesz és senki nem fog elmenni, csak a jobbikosok, egyedül ők elszántak:)
2010. márc. 24. 01:53
 3/19 anonim ***** válasza:
66%

első ismét...


szerintem ez a verzió hitelesebbre sikeredett mint a szutyok klub féle verzió:


http://www.youtube.com/watch?v=a3hNlom7AXI&feature=player_em..

2010. márc. 24. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Hát igen, mondjuk, hogy a kettő között lenne hiteles. Tehát ez a videó is manipulál, csak éppen jogosan, azután miután az övéké is erősen propaganda jellegű volt... Nagyon ki vagyok akadva, nem esik jól ez a felismerés, hogy ki tudja mióta milyen módszerekkel hazudnak.
2010. márc. 24. 02:20
 5/19 anonim ***** válasza:

A Jobbik nagyon jol all, es naprol napra a kezükre jatszanak az ilyen elferditett hirekkel, mert az elnyomottsag szimpatiat kelt. Most mar joval lehagytak az mszp-t es kezdik beerni a fideszt. A media valoban manipulal, független-olyan nem letezik csak nem mindegy hogy valaki ezt nyiltan vallalja (echo, hirtv) vagy alattomos modon "függetlenkent" hazudik vagy eltusol hireket. Es többek között ezt is meg szeretne szüntetni a Jobbik!

Szebb jövöt!

2010. márc. 24. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
12%
Persze hogy azt csinálja, ha én lennék az igazgató akkor én is ezt tenném. Mivel nagyonokos Vona Gabi azt mondta hogy lerombolná. Majd hirdetem a programját nem?
2010. márc. 24. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
9%
A Jobbik ezzel a szólásszabadságot akarja megszüntetni.Ha ők nyomhatják a hülye szövegeiket,meghamisíthatják a történelmet,akkor miért ne tehetné meg ezt más média is?Nem köteles senki hallgatni vagy nézni egyetlen adót sem.
2010. márc. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
44%

A válasz írója 44%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 06:46


Nálad a pont, teljesen igazad van, ezek után nem tudom mit várt, hogy dicsőíteni fogja? A Jobbik ezzel ezt érte el, de azt se felejtsük el,hogy van, aki(k)nek hiányoznának, ugyanis nagy a nézettségük. Most azoknak legyen rossz, mert egy párt úgy gondolja, hogy nem idevalók? Hát akkor ne tessék nézni. Mi ez, ha nem az emberek véleményének teljes semmibe vétele?

2010. márc. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
39%
Előző voltam, és 8.00 -nak is teljes mértékben igaza van!!!
2010. márc. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Értem mire gondoltok, bár ha jobban utána néztek semmi köze a szólásszabadság sértéséhez annak ami a Jobbik szándéka, ez egy tipikus félreinformált álláspont, na nem azért, hogy védjem, de így van.


Ez olyan mintha azt mondanátok, hogy sérült a szólásszabadság, amikor eltüntették a Sláger Rádiót, pedig mennyien szerették!


De engem itt inkább az zavar, hogy az RTL hazudik nekem, értitek, az most mindegy, hogy a Jobbikkal kapcsolatban, de hazudik! Miért kell ferdíteni?


A másik, hogy valaki írta, hogy "mit várok, hogy majd beolvassák a programjukat?". Figyelj, ez egy nagyon szélsőséges érvelés, úgyhogy nem. Szerinted van a "BEMUTATJÁK A PROGRAMOT" és a "HAZUDUNK, CSÚSZTATUNK, FERDÍTÜNK, MANIPULÁLUNK"? Szerinted ez a kettő lehetőség van, komolyan???


Azt várom, hogy ha már függetlennek és hitelesnek mutatják magukat, akkor legyenek is azok. Nem kell bemutatni a programjukat nyilván, de nem kell hazudni sem! És nem a Jobbik miatt, hanem miattunk, mert nekünk hazudnak, nem a Jobbiknak, nekünk, értitek? És ha hazudnak egyszer, akkor hazudnak, vagy már hazudtak is másszor is, ettől félek!

2010. márc. 24. 09:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!