Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon most van...

Magyarországon most van mikronemzet?

Figyelt kérdés
Mikronemzet: olyan nemzetközileg nem elismert országok, országrészek, melyek rendszerint kis területűek, szuverenitását csak az őket kikiáltó kis csoport ismeri el vagyis egy olyan kicsi állam, amit egyetlen ország sem ismer el. Ilyen volt például a Röszkei Közkormányzóság. A kérdésem az, hogy most 2015-ben van-e mikronemzet Magyarországon?
2015. dec. 27. 19:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként volt vésztői köztársaság is.

Személy szerint, a szobám egy különálló állam.

Vannak szabályok, van zászló is.

Elég pici a terület, de elmondhatom róla, hogy annak én vagyok a diktátora.


Komolyra fordítva: nem hiszem hogy valaki foglalkozna ilyesmivel Magyarországon.

2015. dec. 28. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nincs.

Szerintem ez a mikronemzet fogalom elég pontatlan. Én azt nevezném mikronemzetnek, aminek van saját nyelve, vagy kultúrája, hagyományai. De azt nem, aki csak kikiálltja a függetlenségét X területen aztán szevasz.

Ez a Liberland is csak amiatt létezik, mert egy olyan területre tette az a cseh hapsi, amire jelenleg pont nem tart igényt senki, egy fennálló területi vita miatt. Horvátország a jelenlegi határt tartja elfogadhatónak, ekkor az a terület Szerbiáé (és amúgy is Szerbiához tartozik). Szerbia viszont a Duna vonalát tekinti a jogos és igazságos határnak, ekkor az a kis terület Horvátországhoz kerülne. Attól még az a terület Szerbiához tartozik, csak illegálisan kisajátították.


Ilyen értelemben vett mikronemzet nem létezik Magyarországon, nem is létezett.

Kis életű, köztársaságok viszont léteztek Magyarország területén, ilyen volt a Vendvidéki Köztársaság, a Lajtabánság meg a Baranya-Bajai szerb magyar köztársaság.

2015. dec. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ezt nemrég találtam. Nem tudom, ez mennyire komoly.


[link]

2015. dec. 28. 22:09
 4/4 anonim válasza:

Persze hogy van! Az MMBS Rangi Köztársaság. látogatható is akár Molossia.


[link]


[link]

2022. okt. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!