Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti értitek ezt?

Ti értitek ezt?

Figyelt kérdés

Felfedeztem a baloldaliaknál, liberálisoknál egy hatalmas önellentmondást és gondoltam felteszek róla ide egy kérdést hát ha tudtok rá valami logikus magyarázatot adni.



Nem tudom észrevettétek e de én gyakran láttam Gyk-n meg egyéb más fórumokon is, hogy sok balliberális azzal támadja a nemzeti oldalt( szélsőjobb, hungaristák, jobbikosok stb.), hogy ők szellemi fogyatékosok, frusztráltak, lelki nyomorékok stb.

Mondok egy példát: itt Gyk-n azt írta egy liberális, hogy „a Jobbikra csak a szellemi fogyatékosok szavaznak”


Vagy egy másik példa: „frusztrált, kissebségi komplexusos pszichés zavarral küzdő lelki nyomorékok. Ez tökéletesen jellemzi a szélsőjobbosokat"

Voltak akik azt írták Himmlerre meg a többi náci vezetőre, hogy azért lettek ilyenek mert valami lelki traumájuk volt és frusztráltak lettek.


Ilyen és ehhez hasonlókkal szidja sok liberális a nemzeti oldalt vagy azzal, hogy esetleg nem kaptak szeretet meg figyelmet a szüleiktől és ezért gyűlölködnek.


És itt jön a furcsa csavar: A liberálisok szokták mindig azt mondani, hogy el kell fogadni mindenkit olyannak amilyen, nem szabad kirekeszteni senkit és gyakran mondják, hogy a fogyatékos, lelki beteg embereket is el kell fogadni segíteni kell nekik stb.(félre értés ne essék semmi bajom a fogyatékosokkal)


Ha előszeretettel védik az ilyen embereket és azt mondják ,hogy mindenki fogadja el őket akkor miért hozzák fel támadó érvként ezeket a dolgokat ( hogy frusztráltak, lelki sérültek, fogyatékosok stb.) a jobbosok ellen?


Meg ha már itt tartunk, tehát szerintetek kedves balliberálisok mindenki aki lelki egészséges ember liberális vagy baloldali?

Aki nemzeti érzelmű vagy szélsőjobbos az mind frusztrált, lelki sérült?

Akkor ki a kirekesztő?


Meg azért is sántít ez az érvelés, mert ők a nácik bűneiként szokták elkönyvelni a fogyatékos emberek üldözését aztán utána ezzel szidják őket.


https://www.youtube.com/watch?v=XsuBx6YxqgI


Na hát kb ennyi én erre nem tudok mit mondani szerintem óriási ellentmondás ez a balliberálisoknak.


Ti szerintetek van erre valami logikus magyarázat?


A kérdés nem provokáció és nem akarok általánosítani csak észrevettem, hogy sok liberális kommentelő szidta ezzel a jobbosokat.


Előre is köszönöm a válaszaitokat!



2015. dec. 28. 18:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
Liberális vagy nem liberális, attól még magyar és szerintem mi magyarunk szeretünk gyűlölködni, hiába fogják ezt most sokan lepontozni, attól még szerintem mindenki ezt tapasztalja.
2015. dec. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Túl sok logikát vársz tőlük. Egyszerűen sok esetben nincs más érvük: aki nem velük ért egyet, az csak beteg ember lehet. A baloldali, a liberális mind emelkedett, reneszánsz elme, aki jobbos, pedig megkeseredett, sikertelen, frusztrált személyiség.


Én is olvastam már itt liberális hozzászólót, aki leírta: értelmes, felvilágosult ember csakis balliberális lehet. És kész.


Nem láttak még két - három fogú, volt munkásőr "orbáncigányozó" honpolgárt valami baloldali rendezvényen.

2015. dec. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ezen kívül sajnos minden oldalt fel lehet úgy bontani, hogy értelmesebbek és kevésbé azok. Az értelmesebbekkel lehet vitát folytatni, érveket felsorakoztatni, majd meghallgatni az ellenérveket. Ezzel szembe a kevésbé értelmesebb, ha megtudja, hogy nem azon az oldalon vagyok amelyiken ő, akkor egyből kezd szidni. Igazából ez a fő különbség nem a politikai oldalak.
2015. dec. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Hülyék mindenhol vannak, csak liberóéknál ez párosul felsőbbrendűségérzettel, a semmire persze, és a "szólásszabi" alatti primitív fröcsögésükkel, gyűlölködésükkel (ami ráadásul ugye addig tartana csak amíg nekik lehet).
2015. dec. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Itt 1-es és 3-as. Én baloldali vagyok, mégis letudtam ülni jobboldali ismerőssel beszélgetni, megvitatni ezt meg azt. Simán tudtunk mind a ketten értelmesen érveket hozni vagy ellenérveket, anélkül, hogy lenáciztam volna és ő se nevezett hazaárulónak vagy zsidónak, mert tudtuk egymásról, hogy nem igaz.

Amúgy nem szabad elfelejteni, hogy nem egy esetben az jobboldalon se mindig normálisan állnak hozzá a dolgokhoz, hanem mikor kiderül, hogy balos vagy egyből hazaáruló, zsidó vagy kommunista vagy csak azért, mert máshogy gondolkozol.

2015. dec. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
55%

Mióta Fidesz van a hatalmon, divat lett a "liberókat" szidni, mocskolni.

De a Fidesz kormányt, Orbán diktátort úgy éltetik, mint Észak-Korea Kim Dzsong Un-t.

2015. dec. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Először is,miből gondolod,hogy ők mind baloldaliak,liberálisok?Én például nemegyszer tapasztaltam,hogy a Fidesz-pártiak ugyanilyen stílusban támadják a jobbikosokat és fordítva.De mindettől függetlenül, balról jobbra és jobbról balra is folyamatos az anyázás, mocskolódás.Sok emberből ezt hozza ki a politika.
2015. dec. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm mindenkinek a válaszát!


Kedves utolsó!


"Először is,miből gondolod,hogy ők mind baloldaliak,liberálisok?"


Mert egy két kivételtől eltekintva szinte minden ilyen kommentben bevallották magukról ,hogy liberálisok( igaz lehet vannak köztük fideszesek is)

A kérdésem konkrétan azért a balliberálisokra vonatkozik, mert úgy vélem nagy ellentmondásba estek ezek a kommentelők, a kérdésben leírtam, hogy miért.

2015. dec. 28. 19:23
 9/16 anonim ***** válasza:
Egyszer próbálj meg úgy érvelni értelmesen, hogy sokan csak ragadják azt a rész, hogy "liberális vagyok" és onnantól kezdve mindennek elhordanak, ha ilyet többször is tapasztalsz, akkor egy idő után majd unod, hogy senkit nem érdekel, hogy te mit gondolsz, azért mert másként gondolkozol mint ők ezért megbélyegeznek. Aztán egyszer csak eljutsz arra a szintre, hogy belefáradsz és egyszerűbb érvek helyet te is megbélyegzed őket, ekkor rájössz, hogy ez sokkal egyszerűbb, mint hosszú érvéket írni. Innentől kezdve te se csinálsz majd mást. Mondjuk ironikus szerintem, hogy a jobboldalikat nem nagyon kérik számon, hogy sokan az érvek helyett csak leszólnak másokat és megbélyegeznek alaptalanul, mintha ez ma természetes lenne.
2015. dec. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
62%
Bár én is elég sokszor olvasgatom a Gyk-t és a hasonló kommentelős oldalakat,én sokkal inkább azt tapasztalom,hogy aki a Fideszt kritizálja,az rögtön "mocskos ballibsi",aki meg esetleg a Jobbikot, az többnyire zsidó,cionista,stb.Viszont olyannal ritkán,hogy valaki bejelenti,hogy ő balliberális,majd utána gyengeelméjűzi,stb. az "ellenoldalt",bár nyilván van ilyen is.
2015. dec. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!