Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok, hogy a nyugdíjas...

Támogatnátok, hogy a nyugdíjasoknak ne járjon ingyen egészségügyi ellátás?

Figyelt kérdés
Magyarországon már így is túl magas a várható élettartam, sokáig fizetik nekik a nyugdíjat. Így megoldható lenne a nyugdíjas probléma, két hatalmas tétellel (eü ellátás, sok évnyi nyugdíj) kevesebb a költségvetésben.
2015. dec. 29. 01:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
58%

Így sem jár, csak akkor ha 7 hónapos várólistát végigvár vagy akkor ha csupán napi kommunikáció szükségleteit éli ki a háziorvosánál. Ennek kivédésére a vizitdíj visszavezetését támogatnám.

De pl. nagymamámnak most volt lézeres szemműtéte, és mivel CSAK 45 ezret adott borítékban hálapénznek, ezért utolsónak hívták be...

2015. dec. 29. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%

ma 01:13

úristen utolsónak hívták be :D tudod ki adott volna 45ezer ft-t, én egy fillért sem szoktam orvosoknak adni, mégis ellátnak, nem tudom ti hova jártok orvosokhoz :O

a háziorvosom pedig tökéletesen elvégzi a feladatát, várólisták tényleg vannak, de inkább várólista legyen, mint hogy a 120 ezer ft-s elég alacsony fizetésem szinvonalának megfelelő ellátást kaphassak csak.. Nézz utána nyugaton a mamádnak nem 45ezer ft hálapénzt kellett volna eyg lézeres szemműtét miatt fizetnie, hanem vagy atom gazdag és nagyon jó biztosítása meg nyugdíja van, vagy annyiba került volna a szemműtéte, amiből kisebb lakásba kellett volna költöznie hogy fedezni tudja.. tudod mit? én inkább a sor végigvárását választom :)

2015. dec. 29. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
34%

Vagy akkor már oltsuk le őket, ha teljesen leépültek, nem?

Ki akar egy szobanövény szintjén élni?

2015. dec. 29. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
67%

"a háziorvosom pedig tökéletesen elvégzi a feladatát"


El.

Minden szép, minden jó, minden nagyon ragyogó.

2015. dec. 29. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%

"tudod mit? én inkább a sor végigvárását választom :)"


Én meg inkább azt választom, hogy legyenek normális fizetések, amikhez egészségesen aránylik az egészségügyi ellátás költsége és ne legyen hálapénz.

De mondjuk én igényes ember vagyok, nem úgy, mint egyesek.

2015. dec. 29. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
44%

#2


Helyileg az incidens Debrecenben történt, de amúgy szinte kötelező hálapénzt fizetni, mert különben az életben nem látnak el, mindenkit eléd tesznek. Ennél a 45 ezernél mindenki többet fizetett, a nővér sző szerint szedte be a borítékokat a várakozó betegektől. Mi csórik vagyunk, szóval csak ennyire tellett, ezért került az utolsó helyre...

2015. dec. 29. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
85%

Most komolyan az a kérdés, hogy támogatnánk-e a nyugdíjasok életszínvonalának csökkentését, élettartamuk lerövidítését?

A nyugdíjasok nagy része 35-40 év munkaviszony után megkapja a valamikori fizetése töredékét, 10-15 évig.

A gyerekei támogatják, oké... de mi van, ha nincsenek gyerekei? Akkor rohadjon meg a 70 éves néni?

És mi van azokkal, akiknek vannak gyerekei, unokái, de magukat sem tudják eltartani?

Mi is leszünk nyugdíjasak.

És gondolom nem egy padon, vagy egy metró aluljáróban megfagyva akarunk meghalni 40 év munkaviszony után.

Vagy azt hallani, hogy a 40 éves munkád nem ér ingyen ellátást, nyugdíjat!?

Magyarországon elég alacsony az átlagéletkor a legtöbb európai országhoz képest.

Magyarországon lenne pénz... tudtátok, hogy a magyar külföldi működőtőke-export a GDP százalékában a 8. a világon? Európai országokon kívül kívül csak Hongkong, A Kajmán-szigetek és Brit-Virgin-szigetek, illetve (érdekesmód) Libéria előzi meg? 3 gyakorlatilag nem is független állam, csak autonóm...

Persze ez csak a %-os arányt illeti.

Ez sok mindent elárul... nem Magyarországba fektetnek a magyarok...

2015. dec. 29. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Duenna ***** válasza:
59%
A nyugdíjasok több egészségügyi hozzájárulást fizettek be a munkaviszonyuk után, mint eddig te, kérdező! Akkor miért is ne járna nekik "ingyenes" egészségügyi ellátás? Mert neked nem jár? Teljesen ostoba a kérdésed és a hozzáfűzött mondatod.
2015. dec. 29. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Remélem ezt nem gondolod komolyan.

Tudod mit kívánok neked!?

35 évesen menj rokkantnyugdíjba.

És úgy gondolkozz el a kérdéseden.

2015. dec. 29. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 homo ludensz ***** válasza:
76%
Kedves barátom aki felvetette ezt a lehetőséget majd az évek ahogy telnek feletted és hol itt fáj hol ott majd gondolj vissza a most feltett kérdésedre. A kevéske nyugdíjadból ha egyáltalán megéred majd kiváltod a gyógyszereidet és enned is kellene valamit hogy ne zörögjenek benned a tabletták. Télvíz idején néha tüzet is illik rakni de nem sorolom... Amikor megszűnik a szobanövény vegetációd és ott büdösödsz majd valakinek el is kell kaparni. Szerintem még időben válaszd ki hogy hol szeretnél feküdni és míg erődből telik ásd ki a gödröd jó kényelmesre,bőre. A gondolataid viszont már most szennyezik a környezetet ezért naponta igyál egy korty hipót.
2015. dec. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!