Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lett Magyarország az...

Hogy lett Magyarország az egyik legszegényebb és legrosszabb megélhetésű állam, egyenesen a leggazdagabból?

Figyelt kérdés
Mátyás Király idején Mo. volt a leggazdagabb állam Európában. Hol sikerült ennyire elrontanunk?
2015. dec. 30. 13:02
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
De Mátyás király idején alacsonyabb voltak az adók és az árak, így a legjobb megélhetésű állam volt mindenki számára, még a földműves 8-dik gyerekének is!
2015. dec. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
58%
Akármit bele lehet kalkulálni,a Föld lakosságának 2/3-a rosszabb körülmények között él.Csak kicsit szét kell nézni a világban.Persze európai viszonylatban,már más a helyzet.
2015. dec. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

"Akármit bele lehet kalkulálni,a Föld lakosságának 2/3-a rosszabb körülmények között él.Csak kicsit szét kell nézni a világban.Persze európai viszonylatban,már más a helyzet."

A kérdés ennél árnyaltabb. Valóban szerencsésebb lett volna úgy feltenni a Kérdezőnek, hogy miért süllyedünk nemzetközi összehasonlításban/világviszonylatban évszázadok óta. Másik oldalról kicsit úgyis érdemes lenne megvizsgálni a válaszod, hogy ha a világ minden országában a magyarországihoz hasonló 1,3-1,4 születésszám lenne, akkor hanyadikok lennénk..... háááát bőven az utolsó harmadban. A nélkülözés egyik fő okozója a szegényebb országok között a népességrobbanás.

2015. dec. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
90%
#11:Én úgy tudom,nem hogy alacsonyak nem voltak az adók,de Mátyás a többszörösére emelte azokat.Persze erre szükség is volt,például a hatalmas zsoldossereg(Fekete sereg) fenntartásához.Viszont megadóztatta a nemeseket is, ennek köszönhetően lett ő "Mátyás az igazságos".
2015. dec. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
#13:Nyilván ez is belejátszik,de azért az ázsiai és különösen az afrikai országok mindig is az európaiak mögött jártak.Viszont Kína pédául,a hatalmas népesség ellenére,feljebb tudott kapaszkodni.
2015. dec. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
És végülis a kérdező népességtől függetlenül,államokról beszél,ír.Így viszont eleve értelmezhetetlen a kérdés. Messze nem vagyunk a legrosszabb megélhetésű állam és talán az is túlzás,hogy bármikor is a leggazdagabbak lettünk volna.
2015. dec. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

"#13:Nyilván ez is belejátszik,de azért az ázsiai és különösen az afrikai országok mindig is az európaiak mögött jártak.Viszont Kína pédául,a hatalmas népesség ellenére,feljebb tudott kapaszkodni."


Ne felejtsd el a kínai 1 gyermekes családmodell évtizedeit, az okokba ez is belejátszott.


"És végülis a kérdező népességtől függetlenül,államokról beszél,ír.Így viszont eleve értelmezhetetlen a kérdés. Messze nem vagyunk a legrosszabb megélhetésű állam és talán az is túlzás,hogy bármikor is a leggazdagabbak lettünk volna."


Igen én is írtam, hogy nem szerencsés a kérdés megfogalmazása. Igazából azért kell örülnünk, hogy ilyen gazdasági környezetbe születtünk, mert itt alacsony és alacsony volt a szüetésszám. Ezért még kisebb volt az esélye, hogy ide, legalább ilyen fejlettségi szintre szülessünk.

(Nem tudom érthető-e, kicsit valószínűségszámítással próbáltam árnyalni, hogy szerencsésebbek vagyunk mint gondoljuk a születési helyünkkel.)

2015. dec. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Hát,hogy Kínában mekkora szerepe volt a javulásban az egy gyermekes családmodellnek,az idővel kiderül,mert ha minden igaz,épp mostanában "adták fel",mivel senki nem akart leánygyermeket.Gondolom,nem akarták megvárni,míg nagyon felbillen az egyensúly(nők-férfiak aránya).Azt mondjuk én is mindig úgy gondoltam,hogy nem jártunk olyan rosszul a születési helyünkkel,bár ha a népességcsökkenés nem áll meg,kerülhetünk még sokkal hátrább is az "országlistán".Csak mi nem a túlnépesedés,hanem az elöregedő társadalom miatt.
2015. dec. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Igen ez így van. Feltételezem Kínában azért adták fel, mert az első 1 gyermekesként megszületett generáció kezdi elérni a szülőképesség határát, így nagyon kevés már a szülőképes korú ember, ezért szülhetnek nyugodtan, nem fognak túlnépesedni. Abban nem értek csak egyet, hogyha hátrébb csúszunk a listán annak az elsődleges oka a nem minőségi oktatás lesz inkább, minthogy az alacsony létszám. Mert ha belegondolunk, rengetegen lettek korengedményes nyugdíjasok, túl sok az állami alkalmazott, végszükség esetén a mezőgazdaságot is tovább lehet iparosítani. A rosszabb minőségű termőföldek erdősítése után is kevesebb munkaerőre van szükség. Csak azért írtam, mert a rendszerben van munkaerőtartalék. Sok területén az országnak kilátástalan a munkanélküliség. Ott is először új munkahelyekre van szükség, mintsem népszaporulatra.
2015. dec. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

"De máshol nem ilyen magasak az árak és az adók. Szóval ha mindent belekalkulálunk, akkor Mo. a világ legrosszabb megélhetésű országai között van. Ez tény."


Érdekes "tényeket tudsz" A világ nagyobbik részén sokkal rosszabbul élnek emberek mint Magyarországon.

2015. dec. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!