Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért csinálja ezt a kormány...

Miért csinálja ezt a kormány a Déli pályaudvarral?

Figyelt kérdés

Nem értem, miért kell lebontani a Vérmező park meghosszabbítása végett, miért pont a Déli esett választásra...


[link]



2016. jan. 2. 15:33
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Ha a Keletit vagy a Nyugatit bontaná le, nem sok haszna lenne a Vérmező meghosszabbításánál.
2016. jan. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én előbb a Keleföldi-pályaudvar épületével foglalkoznék, egyrészt csoda hogy még egyben van, másrészt hányadék ami körülötte van szemétdomb.
2016. jan. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

*Kelenföldi-pályaudvar

Bocs, elírtam...

2016. jan. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Én egész Büdöspestet lebombáznám és nem lenne vita.
2016. jan. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%

Korábban mindig azon ment a hiszti, hogy miért nem bontják el, most meg azon hogy miért akarják.


Bizonyos szempontból lenne értelme, felszabadulna 1-2 elég nagy, értékes városi terület. Ebben az esetben az a félő, hogy szokásos módon baromságokat építenének oda, és a vasúti területeket felváltanák tök üres lakóparkok, tök üres irodák, és szép lassan lepukkanna ugyanúgy.


Ráadásul elég sok tároló vágánya van, azt Kelenföldön is ki kellene építeni, viszont Kelenföld előnyösebb fekvésű.


Jelenleg mondjuk Kelenföld is elég sivár, félkész Putri. A főépületéhez senki nem akar hozzá nyúlni, hagyják lerohadni, és várják hogy bontható legyen.


Szerintem mondjuk lehetne egy köztes megoldás is.


Megmaradna valamilyen szinten a Déli, de átalakítva, kevesebb vágánnyal, a föld alatt vezetve, közvetlen átszállás biztosításával a metró felé, így kinyerhető lenne a felszíni terület. A fő forgalmat pedig Kelenföld venné át, további fejlesztésekkel.


Amúgy meg amíg nincs bezárva, addig legalább lehet milliókat költeni "tanulmányokra" meg "koncepciókra", ez is üzlet valakinek.

2016. jan. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 tothp ***** válasza:
66%
Tudtommal a pályaudvarra vezető alagút a kritikus. Hiába nagy, csak ezen keresztül lehet megközelíteni. Valószínüleg ésszerű megoldás lenne a vasútforgalmat ki"szorítani" kelenföldre, az értékes felszabaduló telkeket megfelelően felfejleszteni, a metró meghosszabításával (akár a meglévő nagyvasúti vágányok helyén, a felszínen) az utasforgalmat a pályaudvarig megteremteni.
2016. jan. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

"Én egész Büdöspestet lebombáznám és nem lenne vita."


És ezt követően Mucsaröcsögén éhen is halnátok. Vagy ennétek a mezei egeret, amíg van.

2016. jan. 3. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
93%

Az a gond az egésszel, hogy valószínűleg a végére az lenne a dologból, hogy valami totál értelmetlen és szükségtelen dolgot építenének a helyére, ezzel is tömve pár ember zsebét aki érdekelt az ügyben.


Arról nem beszélve, hogy Kelenföld azért közel sem alkalmas arra, hogy folyamatosan ellássa ezt a szerepet a jelenlegi állapotában... szóval akkor oda mennyit szánnak, hogy azt is átalakítsák megfelelően?


Ha tényleg lebontják akkor csak megint sikeresen bemutatkozott a " vezetőség ", a legnagyobb poén az lenne, ha épülne egy új stadion helyette.



"És ezt követően Mucsaröcsögén éhen is halnátok. Vagy ennétek a mezei egeret, amíg van."



Erre meg annyi, hogy a falvaknak sok szüksége nincs BP-re, amit boltba megkapsz húst, tojást stb, azt bizony házkörül is " elő lehet állítani ", ellenben BP xarban lenne ha hirtelen nem kerülne a boltokba friss húst, vagy épp péksütemény stb.

2016. jan. 3. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 tothp ***** válasza:
38%

7-es!

Amaz bunkó volt. ezért nem is bonyolódnék bele nagyon, de azért ott sem halnának éhen ez esetben. ott egy dolog van ami emitt nincs: élelmiszertermelés (már ami megmaradt)

2016. jan. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Úgy tűnik, tényleg komolyan gondolta ez az elmeháborodott pöffeteg cigó mini-diktátor!


[link]

2016. jan. 4. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!