Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok miért nem robbantot...

A magyarok miért nem robbantottak ki egy függetlenségi háborút, ahogyan a törökök?

Figyelt kérdés
Kizavarták Anatóliából az antantot, és elérték, hogy a törökök lakta területek Törökországé legyenek.

2016. jan. 3. 15:12
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Ez egy remek kérdés, ezen én is gondolkodtam már.
2016. jan. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Azt is lehetne kérdezni, hogy minek írták alá egyáltalán a Trianoni-szerződést, amikor látták, hogy mennyire inkorrekt.
2016. jan. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
18%
De konkrétan hogyan,ki ellen?Kergessünk ki minden külföldi céget,tőkét?És aztán hogyan tovább?Vagy a határontúli maghyarokra gondolsz?Üzenjünk hadat Romániának,Szlovákiának,Szerbiának és Ukrajnának?Nem világod mire gondolsz és hogyan gondolod a kivitelezést.Kifejthetnéd egy kicsit.
2016. jan. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
30%
#2: Mert Horthy Miklós kiküldte Benárd Ágost és Drasche-Lázár Alfrédet hogy aláírják. De tudjuk hogy miért engedte Horthy hogy aláírják, mert egy hazaáruló elmebeteg tengerésztiszt volt. Még a Németek is kiröhögték az agybeteg Horthyt aki vagánykodott még akkor is mikor már nem volt tengerünk. Tengertiszt tenger nélkül. Nem értem miért mehetett el élve az országból...
2016. jan. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi ehelyett egy kommunista forradalmat robbantottunk ki, amit senki nem támogathatott akkoriban. Ez lett a vesztünk.
2016. jan. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%

"#2: Mert Horthy Miklós kiküldte Benárd Ágost és Drasche-Lázár Alfrédet hogy aláírják. De tudjuk hogy miért engedte Horthy hogy aláírják, mert egy hazaáruló elmebeteg tengerésztiszt volt. Még a Németek is kiröhögték az agybeteg Horthyt aki vagánykodott még akkor is mikor már nem volt tengerünk. Tengertiszt tenger nélkül. Nem értem miért mehetett el élve az országból..."



Bzmeg te akkora történelmi analfabéta vagy, hogy egyszerűen besírtam a hozzászólásodon :D

2016. jan. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Leginkább mikor és mivel? Az elmúlt évszázadokban csak sodródtunk az árral, még a Románok is elfoglalták a fél országot.
2016. jan. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2016. jan. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Gondolom mert kényszerhelyzet volt és így "muszájból".

Amúgy meg egy lázadással a maradék legyengült országot is szétszedte volna valószínűleg a kedves "entrente" (vagyis inkább jöttek volna a rabló szerbek, románok, satöbbi, és még több jutott volna nekik).

2016. jan. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A románok, szerbek, csehek nevetséges erőkkel, lényegében ellenállás nélkül szállták meg az országot. Egy 3-400 ezer fős hadsereget simán ki lehetett volna állítani, aztán kiverni az ellenséget az országból, utána pedig ki kellett volna vágni a hazaáruló román és szerb kisebbséget is, menjenek a Kárpátokon és a Száván túlra. Sajnos nekünk egy Musztafa Kemál helyett egy idióta Károlyi Mihály jutott csak.
2016. jan. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!