Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok arról, hogy a...

Mit gondoltok arról, hogy a nagycsaládosok kapnak lakástámogatás?

Figyelt kérdés

Előre szólok, hogy én nem szorulok ilyesmire, saját erőből, hitel nélkül van lakásom.

Mégis mit szeretne a kormány? Kínát és Indiát akarja túlnépesíteni?? Mióta teljesítmény gyereket csinálni? Van, aki ezzel egyetért?


Cikk: [link]


2016. jan. 7. 16:51
 1/10 anonim ***** válasza:
2016. jan. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
32%

Azt gondolom, hogy a nagycsaládosok kapnak mindenféle kedvezményt. Ingyen tankönyvet, étkeztetést, 10milliós ingyen pénzt, adókedvezményt, családi pótlékot, stb...


Mi meg elmegyünk inkább külföldre, mert minket nem látnak itt szívesen.

:-(

2016. jan. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1-es: olvastam én is, de köszi! Hátha a többiek nem.

3, Úgy mondod a külföldön élést mintha büntetés lenne..

2016. jan. 7. 17:17
 4/10 anonim ***** válasza:

Baromság.

Inkább rendes fizetések kellenek.

2016. jan. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
44%

Hát igen!



Meglátszik a Magyar mentalitás.


Ha nincs támogatás az a baj - azért szitkozódunk.

Ha van támogatás akkor pedig azért.

2016. jan. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Inkább rendes fizetések kellenek."


Nyugaton az van, aztán azt se tudják mi az a gyerek.

2016. jan. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Engem nem izgat, érint.
2016. jan. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

# 6/7


azért kipróbálhatnánk...

2016. jan. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

de tudják, mi az a gyerek, csak már fejlettebb a világ, a nőknek is lehet munkájuk, és fejlett az orvostudomány is, nem halunk bele, ha 30 felett szülünk gyereket.

nagyanyáink idejében a nők még alig dolgoztak, 20 évesen már 2-3 gyerek megvolt, ez volt akkor a szokás.

most meg kitolódik, de azért kihalni nem fogunk. volt már, hogy sokkal nagyobb mértékben csökkent a népesség egy-egy járvány idején, aztán mégis többen lettünk idővel.

ma már fejlett annyira az orvostudomány, hogy ez ne történhessen meg. és ahogy mondani szokták újabban:

a 40 az új 30.

nem vagyunk elkésve, nem maradunk le semmiről.

egyébként pedig a mi életünk, ami testünk, a mi pénztárcánk - majd mi döntünk, jó?


gyereket csinálni NEM teljesítmény. még ha sokan így is gondolják. ettől rosszul vagyok. egy csomó kollégám el van ájulva magától, azt hiszi, ő már több, magasabb szinten van, mert neki gyereke van.

nem, emberileg ettől nem lett több. mindenki tudja a módját, mindenki képes rá, csak nem mindenkit érdekel a téma ugyanannyira, vagy vannak felelősségteljes emberek, akik nem segélyből akarnak gyereket nevelni, hanem inkább várnak még 5-10 évet, de akkor nem szűkölködnek.


a "saját erőből, hitel nélkül van lakásom" típusú ismerőseim esetében a saját erő anyucit-apucit jelenti.

jó dolog, ha tud segíteni a család, de azt ne mondd már nekem, hogy 18 éves korodtól te magad teremted elő a lakhatást, az ételt, mindent.

ez azt jelenti, hogy a 18. születésnapodra szülői segítség, örökség nélkül már megvolt az a több milliód, amiből lakást vettél?

ha igen, akkor ez a rész tárgytalan. ha nem, mert volt hol laknod, és a munkád révén összegyűjtötted a pénzt, akkor ügyes vagy, de ez sem nagy teljesítmény.

én is tudok rengeteget félretenni, ha biztosítják a lakhatásom és kapok enni. mert ezen kívül semmire nem is költök.

én egy fillér segítséget sem kaptam, és el kellett jönnöm otthonról. nekem van hitelem, mert másképp nem lenne hol laknom. de így elmondhatom magamról, hogy mindent saját erőből értem el. persze így kevesebb pénzem van és rosszabb körülmények között élek, mint mások, de ez van, ahol nincs segítség, ott nem lehet mit tenni.

ezért nem fogunk 3 gyereket bevállalni, és parancsszóra szülni.

2016. jan. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Támogatom, de azzal is számoljunk, hogy ezeket mind az adófizetőknek kell összedobálni!! Az ő vállukon is már elég nagy teher van!
2016. jan. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!