Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért telik 6 Milliárd BKV...

Miért telik 6 Milliárd BKV utastájékoztatásra, amikor kórházakra, nagycsaládosok és a munkanélküliek is éheznek és nem jut nekik?

Figyelt kérdés

"A BKK vezérkara ünnepélyesen bekapcsolta az Astoriánál levő menetrendi kijelzőt, valamint 59 másikat még Budapest területén, így a 263 köztéri menetrendi információs kijelzőből 130 mutatja már, hogy mikor jön a busz."


" A főváros a 6,6 milliárdos projektre 4 milliárd forintos uniós támogatást kapott, a HÉV-ek bevonása még további egymilliárdba került volna. Tervek szerint néhány év múlva fejlesztenek majd azon a területen is."


[link]


Miért van az, hogy 6 milliárd Ft jut arra, hogy kiírják a megálló melletti kijelzőn amire kb senki sem figyel, hogy milyen klafa buszok vannak, amikor a korházakban nem jut alapvető műtétre pénz ?


Már most lehet tudni, hogy pár év múlva még x milliárd lesz beruházva a vonat meg hévek utastájékoztatására, az meg hogy a Nagycsaládosok éheznek ? Munkanélkülieknek nem jut minimálbéres közmunka sem, kb semnkit sem érdekel ?


ez miért van?


2014. febr. 21. 14:08
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Mert ezzel több millió ember napi közlekedését tudják segíteni? Vagy pontosan mit akarsz hallani?

Amúgy az általad felsorolt területeknek is adnak pénzt, nem is keveset.

2014. febr. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

" Munkanélkülieknek nem jut minimálbéres közmunka sem"


2010 óta nem minimálbéres a közmunka.

2014. febr. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha támogatod a buszmegálló projektet, kapsz zsebbe 10milliót, ha inkább a kórházaknak adnád a pénzt, nem kapsz semmit.

Melyiket választanád?

2014. febr. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én egyértelműen a korházakat támogatnám, mert nem vagyok ojan gerinctelen mint a politikusok ! :P
2014. febr. 21. 16:45
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Mert nekik nincs semmilyük, így annyit is érnek.
2014. febr. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Macungo ***** válasza:

Mit szeretnél, hogy mindenki aki nem dolgozik, kapjon az államtól 100 e Ft-ot hogy megéljen és ne legyen szegénység??? Aztán biztos dolgozna is itt valaki.. Egyébként más dolgozó emberek akik naponta közlekednek örülnek és segíti őket ez. Egyébként azért mert van szegény ember az országban már ne fejlesszünk semmit soha, akkor ott tartanánk mint Kuba..


A kórházakban meg nem tudom mi a baj, mert én voltam többször egy éve kórházban és nem vettem észre, hogy olyan rossz lenne a helyzet pl. a volt MÁV-ban... Inkább a szegény nővéreknek kéne egy továbbképzés emberségből, de egyébként jól felszerelt és pontosan elvégzett műtétek voltak és vizsgálatokra is naponta jártam oda várni kellett max. félórát, de szerintem ez is elviselhető... A vérvétel is havonta történt és az is elég gyorsan ment, úgyhogy munkából sem késtem általában..


A nagycsaládosok, meg a családi adókedvezményből igen jól jártak, úgy hogy én egy gyerek után kaptam havi 10.000 Ft-ot két gyerekre 20.000 havonta pedig nem túl sok fizum van, hát ha még jobban kap 149.000 Ft bruttónál többet keres egyikük és másikuk is dolgozik akkor bizony az 30-40 ezer forint havonta vagy annál is több.


Egyéb kedvezményekről tankönyv és közétkeztetés még nem is beszéltem, úgyhogy igazából nem tudom, hogy miről beszélsz...

2014. febr. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
5/ igazad van !.
2014. márc. 4. 19:35
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Itt nagyon sokan nincsenek tisztaban az Unios tamogatasok lehivasanak modjarol. Az Unio celiranyossan adja a penzt, amit utastajekoztatasra ad azt csak arra lehet felhasznalni, vagy semmire. Nem lehet korhazakra, nagycsaladosokra, szegenyekre forditani, arra vannak mas palyazatok. Minden orszagban vannak szegenyek, de a fejlesztes azert nem allhat le mert sokan vannak a raszorulok.
2014. márc. 5. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is egyből azt néztem, hogy a kérdező nemes egyszerűséggel elsiklott afelett, hogy az unió 4 milliárdot adott ERRE. Nem a Bözsi epe műtétére, nem a hajléktalan Sanyi bácsi ebédjére, nem lélegeztető gépre stb. ERRE adta.


Ez nem olyan, mint mikor anyád zsebpénzt ad szendvicsre, de te újságot veszel belőle és semmi gond nem lesz.

2014. márc. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!