Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért meglehető...

Magyarországon miért meglehetősen alacsony az átlagéletkor az Európai Unió átlagához képest?

Figyelt kérdés
[link]

2016. jan. 12. 12:51
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A Magyarok sokat dohányoznak és sok alkoholt fogyasztanak.


Azon a mentalitáson kellene változtatni, hogy - ha valaki felnőtt korábban fut vagy kerékpározik azt a magyar társadalom kissé "zi-zi"-nek tekinti.



A nyugati emberek jóval többet mozognak, sportolnak.


Saját tapasztalatból tudom - 42 éves vagyok és KB-14-15 éves korom óta kerékpározom. A szűk környezetem már megszokta de ha egy új ismerős vagy idegen meghallja, hogy én még 42 évesen (főképen nyáron) naponta több órát kerékpározom (napi 30 kilométer a minimum de nyáron vannak 100 kilométer feletti napi teljesítések is)és még mellette három műszakban minimálbéren dolgozom, akkor szó szerint hülyének néznek a többség legyint mert azt gondolják nem nőt be a fejem lágya, hogy még 42 évesen is intenzíven kerékpározom ami sokak szerint gyerekeknek való.



Az egyik nő ismerősömet aki naponta fút 34 évesen "futó bolond"-nak titulálja a környezete - csak azért mert képes reggel 6-kor 7-kor felébredni csak azért, hogy 2-órát futhasson.



Nos ezen a hozzáálláson kellene főleg változtatni a többségnek és nem különcnek nézni azt aki közép vagy idős korában is sportol.


Többet kellene mozognia mindenkinek.

2016. jan. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Sajnos az ilyen emberek buták.

Pont hogy felnőtt korban kellene többet sportolni.

20-22 éves kor után az ember megáll a fejlődésben,és már nem lehet büntetlenül annyi kalóriát bevinni,mint addig.


Sokan addig figyelnek magukra még párt találnak,utána úgy vannak vele,hogy a többség is elhízott,hát mit számít.

Dohányzással akarnak lefogyni.

Elég gáz.

2016. jan. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a sok dohányzó alkoholista és a szegényes, egészségtelen táplálékon élő sok-sok ember rontja az átlagot. Azért van remény, mert pl. a mi falunkba Pozsonyból sok szlovák költözött , néhányan rendszeresen futnak közülük, ez a látvány megszokottá vált a falusiak körében és néhány helybeli asszonyság is elkezdett futni. A legviccesebb az volt amikor egy szlovák szexbomba "szörfruhában" kocogott és több helyi alkesz biciklivel követte. Mondjuk ez egy olyan falu ahol bármit meg lehet tenni és semmin sem csodálkoznak az emberek.
2016. jan. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!