Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy van merszük a munkáltatók...

Hogy van merszük a munkáltatóknak kiszúrni az ember szemét ilyen alacsony fizetésekkel?

Figyelt kérdés

Leárazások vannak a plázákban Budapesten. Vettem is jó pár boltban végre cuccot, köztük egy pólót a Van Graaf-ban egy pólót. A pénztárnál egy nő, aki mögött álltam vett jó néhány ruhát, köztük egy 9 ezres inget, de az egyik polóról is kiderült, hogy 9 ezer forint. 4 ezresnek hitte. Emiatt úgy döntött mégse kéri. Pedig előtte már bedugta a kártyáját, 30 ezer forintot kifizetett, beütötte a pin kódot, azután tudatosult benne, hogy 30 ezer az sok és akkor kérdezte meg az eladó hölgytől, hogy ez hogyan lett ilyen sok. Akkor derült ki, hogy az egyik póló 9 ezer. Na miután szólt az eladónak, hát az, kb. egy kb. 40-es hölgy baromi ideges lett, dühös, csapkodott is kicsit, aztán telefonált a javítás miatt, benne volt a mondanivalójában, hogy sűrgős. Mögöttem még 2 srác állt akik együtt voltak.


Szóval ez mérhetetlen flusztráció, düh, idegesség, látszott szerencsétlenen, hogy tele a f-sza, hogy havi 100 ezerért kell szarakodnia. Ez csak egy példa, ma történt, de rengeteg ilyet láttam már. Idegesek, zaklatottak, agresszívak az emberek, látszik, hogy tökük tele mindennel.


Felnőtt embereknek hogyan merik kiszúrn ilyen havi 100-al a szemét? Ráadásul akárhova mehet az ember kb., mindenütt ilyen 100 körüli fizetések vannak. Valakinek van gyros étterme, boltja, akármije, mindenki 100 körüli fizetéseket ad. Miért ilyen szemetek az emberek egymással? Nem is csak a politikusok szemetek, hanem minden ember sajnos.


És nem azért van, mert ez könnyen pótólható... Nyugaton sokkal többet keresnek az emberek, mekisek is, gyári melósok, mindenki... Hiába magasabbak az árak, akkor is sokkal vígabban él egy egyszerű dolgozó kint, mint idehaza. Tapasztalatból beszélek.


Nekem lenne akármi cégem, vállalkozásom, nem lenne pofám, szívem kiszúrni a dolgozóim szemét ilyen fizetésekkel. Inkább lemondanék az S 500-as Mercedes-ről, vennék helyette Skoda Super-B-t, meg stb. De egyszerűen szégyelném magam, rosszul aludnék, nem tudék nyugodt életet élni. Tavaly melóztam én is nyárimelóként és a szemét gyros étterem tulajdonos mindenkinek nyamvadt 500 forintos órabérrel szúrta ki a szemét. Szakácsoknak, pultosoknak, szórólaposokak. De nincs választás, mindenütt ilyen nyomorult fizetéseket osztogatnak csak szinte. 100 körülieket. Undorítónak tartom az ilyesmit. Ti nem? Ezekből a fizetésekből nem lehet csinálni semmit, nem elég semmire kb..



2015. júl. 2. 18:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%
Elmész egyéni vállalkozónak és annyit fizetsz az alkalmazottaidnak, hogy ihaj!
2015. júl. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
56%
A gazdag ember sokkal kapzsibb mint a szegény. Sokkal irigyebb, védi a sok pénzt, többet és többet akar. Egy olyan sztrájk kéne hogy egyetlen munkahelyre sem menne be senki az országban, ahol ilyen genyók (elég sok). És akkor elgondolkodnának, hogy hohó, nincs termelés, nem tudunk szállítani, kiesés ezerrel! Egyből megfejelnék a fizut pár tizessel többel.
2015. júl. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
62%
A munkáltatók jó része görény, abban érdekelt hogy NEKI minél nagyobb profitja legyen. Hogy a munkavállalói kárán, az őt nem érdekli, ha valaki otthagyja a céget, van másik ötszázmilliárd álláskereső, találnak majd olyat aki szaréhugyé' elvállalja. A dolgozó,adófizető embereket kivéve senkinek nem érdeke, hogy normális fizetések legyenek, amiből egy középosztály életszínvonalat fenn lehet tartani.
2015. júl. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
36%

Én jelenleg Ausztriában dolgozom, de Magyarországon lakom, így ismerem mindkét országban a helyzetet. Ha bemegyek Ausztriában egy boltba, oké, 10-20%-kal több lesz a végösszeg a kasszánál, de percekkel előbb is végzek, mert az eladó rendesen halad a munkájával és nem kell mindenhol órákig várni, míg a drága dolgozók harmincadszorra is elsóhajtják magukat egy perc alatt. Nemrég konkrétan vagy 4-5 percet álltam egyedül Magyarországon egy multinál a húspultnál, mert két eladó mellettem beszélgetett és valami hülyeséget ragasztgatott (nálunk ez 1 perces és 1 emberes munka). Párom egyik rokona hasonló multinál vezető, ő is folyton panaszkodik, hogy a munkások nem dolgoznak rendesen, csak lézengenek, lassúak, nem füllik a foguk semmihez. Én is multinál dolgozom, ha bemegyek a magyar, ugyanilyen üzletbe, az a véleményem, hogy meg is érdemeljük kint a 3x akkora fizetést, ugyanis legalább 3x annyit dolgozunk is, ha nem többet, nálunk nincs megállás.

Nem tudom, más helyeken milyen a helyzet, de én azt látom, hogy itthon sehol senki nem akar dolgozni, minden kézmozdítás mindenkinek nehezére esik, sehol nem kapok rendes szolgáltatást vagy terméket. Így nem is csoda, ha nem működnek a dolgok. Harmadannyi munkáért pedig harmadannyi fizetés is jár.

2015. júl. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nyugaton sokkal jobbak a fizetések.... Ugyanazért a munkáért máshol sokkal többet kapnak és sokkal jobban élnek. Kizárólag azért, mert nem Magyarországon melóznak. Szóval a magyar emberekkel van gond, hogy szemetek egyszerűen egymással. Külföldön ezt meg se lehetne tenni, nem is találna munkaerőt. A munkát lázasan kutató ember is pofán röhögné az ilyet.


Szegycsont te pedig ne legyél cinikus!

2015. júl. 2. 18:22
 6/13 A kérdező kommentje:
Azért dolgoznak, vagy éppen nem dolgoznak így ahogy leírtad, mert ilyen vacak fizetésért egyszerűen nem hajlandóak keményen dolgozni. Én is a meló 98%-át ellustultam és semmit se csináltam. A maradék 2 százalékban mellettem ment el, vagy éppen beszélgetett a főnök. Kizárólag a fizetés miatt voltam ilyen, nem akartam törni magamat ennyi pénzért. Lett volna legalább egy ezer forintos órabérem, teljesen máshogy álltam volna a melóhoz. De ezek a fizetések annyira kevesek, hogy nem is nagy veszteség, így persze nem ösztönzi az embereket, hogy jól dolgozzanak. Én is tapasztaltam, hogy külföldön máshogy mennek a dolgok. De ott jobb az életszinvonal, a fizetés, alapból jobb az élete az embereknek. Vidámak, boldogok. A magyarok pedig egy szörnyen szomorú nép, amit meg is lehet érteni.
2015. júl. 2. 18:26
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__693..

Amúgy meg a fa**nak kelted a feszkót feleslegesen, ezért neked fizetnek vagy mi a szar?

2015. júl. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem fizetnek, csak zavar, hogy ilyenek az emberek.
2015. júl. 2. 19:10
 9/13 Duenna ***** válasza:
46%

A rendszerváltás egyik legpusztítóbb ultraliberális mítosza, vagy inkább hiedelme éppen az volt, hogy a külföldi, döntően multinacionális tőkét úgy lehet „becsalogatni”, ha alacsony béreket és alacsony adókat nyújtunk számára. Van még egy követelmény is, ez a dereguláció, amelynek lényege, hogy alacsony legyen a szabályozási szint is, vagyis „szegény tőkét ne macerálják” mindenféle normákkal és előírásokkal, mert hisz az is költség, és van neki úgyis éppen elég baja. Az a tény, hogy most már harmincöt éve nem tudnak a magyar reálbérek „elszakadni” a hetvenes évek kádári „aranykorának” bérszínvonalától, arra utal, hogy ez a mítosz sikeresen rögzült, és továbbra is meghatározója társadalmi-gazdasági folyamatainknak. Ezért aztán a tőke ugyan „bejött”, nagyjából hetvenmilliárd euró értékben, az alacsony bérek vonzó hatása nyomán, ám a munkaerő meg egyre inkább „kimegy” az alacsony bérek taszító hatása nyomán.


Ez az összefüggés ékes bizonyítéka annak, hogy a gazdaságban is bármit megtehetünk, hisz az akaratunk szabad, ám itt sem kerülhetjük el a következmények menetrendszerű megérkezését. Mindez ráadásul ma már egyértelművé teszi, hogy a magyar társadalomnak összességében többe kerül a külföldi tőke működési feltételeinek rendszeres újratermelése, mint amennyi erőforrást a külföldi tőke „itt hagy” részben az általa kifizetett bérek, részben pedig az általa kifizetett adók formájában.


Ma a tőke azt mondja, hogy stagnálás van, ezért nem szabad bért emelni, pedig éppen azért van stagnálás, mert alacsonyak a bérek, és így nincs fogyasztás!

2015. júl. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Duenna ***** válasza:
53%
Egyszerűen arról van szó, hogy a globális tőke egy „külszíni fejtéssel letermelhető”, csodás hozamú „munkaerő-lelőhelyet” fedezett fel Ázsiában, amely ráadásul most már évtizedek óta kimeríthetetlennek tűnik. Így aztán azzal zsarolja az európai államokat és azok munkavállaló állampolgárait, hogy vagy vállalják a fokozatos elnyomorodást a tartósan csökkenő reálbérekkel, vagyis a „lassú halált”, vagy a tömeges munkanélküliséggel és anarchiával, polgárháborúval járó „gyors halál” lesz osztályrészük.
2015. júl. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!