Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak a Budapesten lakók...

Csak a Budapesten lakók írhatják alá/szavazhatnak az Olimpia elleni aláírásgyűjtésen/népszavazáson, vagy a vidékiek is?

Figyelt kérdés
Vidéken lakok én nagyon szívesen aláírnám én is ezt a megrendezés elleni kezdeményezést, de nem vagyok biztos benne, h mi is támogathatjuk.

2016. jan. 14. 17:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Jogszabályok szerint az aláírás gyűjtés nincs régióhoz kötve.
2016. jan. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Remélem, h így van, mert akk gond nélkül meglesz a szükséges számú aláírás a népszavazáshoz
2016. jan. 14. 17:22
 3/11 anonim ***** válasza:
71%
én is támogatnám, felesleges kiadás lenne
2016. jan. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%
Helyi népszavazáson csak az adott helyen élők vehetnek részt. Logikus.
2016. jan. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
de egy ilyen esemény, azért nem csak a budapestieket érinti, hanem az egész országot is, tehát ebben az esetben az lenne a logikus, ha minden Mo-n élő elmondhatná a véleményét róla
2016. jan. 14. 22:18
 6/11 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy így logikus, de helyi népszavazást akarnak kiírni jelenleg, amin csak a helyiek szavazhatnak. Ennek persze semmi értelme, mert az olimpia nem csak helyi szintű kérdés, de erre csak az a megoldás, hogy országos népszavazást kezdeményezne valaki.


Amúgy a helyi szintű kérdés is aggályos lehet bizonyos esetekben. Pl. a Városliget rendezésére rá lehet mondani, hogy helyi kérdés. De Budapesten nem csak a budapesti lakcímmel rendelkezők fordulnak meg nap mint nap, hiszen rengeteg az ingázó. Nekik miért nincs beleszólásuk a Városliget rendezésébe? És ezzel valamelyik peremkerületben élőnek miért van? Szóval ez nem mindig igazságos.

2016. jan. 15. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nyilván Sopronban sem lehet aláírást gyűjteni arról, hogy Nyíregyházán épüljön-e termálfürdő.


Főszabályként olimpiát város rendez és nem ország. Az adott város önkormányzata az illetékes.

Tehát Zalaegerszeg, Miskolc, Debrecen is pályázhat.

Ha a debreceniek nem akarnak debreceni olimpiát, akkor beszéljék meg Kósáékkal. A pestiek pedig Tarlóssal.

2016. jan. 15. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"Főszabályként olimpiát város rendez és nem ország. Az adott város önkormányzata az illetékes."


Kíváncsi vagyok, Budapest önkormányzata hogyan gazdálkodja ki a költségvetéséből az olimpia megrendezését. Hiszen helyi ügy, tehát külső segítség nélkül kellene megoldania. Mivel a BKK-BKV finanszírozást már évek óta akadozik, pedig az ennek a töredéke, valahogy van egy olyan érzésem, hogy erre sem lesz pénz.


Persze, ettől még tarthatnak helyi népszavazást a kérdésről. De ez olyan, mintha én megszavaztatnám a családban, hogy vegyünk-e magunknak egy repülőgépet. Lehet, hogy a szavazáson sikere lesz az olimpiának (meg a repülőgépnek), de hogy pénz honnan lesz rá, azt nem lehet igazán tudni.


Ha meg a kormány szeretne erre pénzt adni, az máris egy másik kérdés. Habár az tény, hogy ha a kormány akar valamit, abból népszavazás nem lesz, mert valami mondvacsinált indokkal úgyis elutasítják a beadványt.

2016. jan. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%

"Kíváncsi vagyok, Budapest önkormányzata hogyan gazdálkodja ki a költségvetéséből az olimpia megrendezését."


Hitelből, mint az összes többi.

Az amcsi olimpiák egyikét sem támogatta a szövetségi kormány, szóval mindent Atlantának és Los Angelesnek kellett önerőből és hitelekből megoldania.


Sydney, London még csak-csak elbírta, hogy egy időre eladósodik, de Budapest már belerokkanna.


Egyébként tök fölösleges az olimpián rugózni, aláírásokat gyűjteni, hiszen esélyünk sincs a rendezésre.

Próbálkozni meg lehet, az (szinte) ingyen van.

2016. jan. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

közben ma rátaláltam a kérdésem válaszára:

[link]

tehát, valóban csak a bp-iek szavazhatnak, de köszönöm mindenkinek a válaszát!

2016. jan. 15. 19:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!