Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lett volna abban az esetben...

Mi lett volna abban az esetben, ha 1956 után Magyarország két részre szakadt volna?

Figyelt kérdés

De, visszakapott volna néhány területet mindegyik országrészt, hogy területileg megegyezzen a 1,5x csonka Magyarországgal.

Nyugat-Magyarország:kapitalista

Kelet-Magyarország:kommunista


Gyakorlatilag Korea mintájára..

Tudom, hogy abszurdnak hangzik meg azt is tudom, hogy a történelemben nincsen olyan, hogy "Ha ez történt volna"

De valahogy mégis érdekesen hangzik. Én erősen a kapitalista részében laknék alapból az országnak.

De mondjuk Kelet-Magyarországnak VALÓSZÍNŰLEG mi lenne a szerepe az ukrán háborúban? Meg hasonló eseményekben


Nyugat-Magyarországi minimálbér:2000€/hó

Nym atlagos albérlet ára:600€/hó

Nym doboz cigaretta ára:2,5€/Marlboro

NYM valutája:Nyugat-Magyarországi Forint/Euró

NYM kereskedelmi partnerei:USA,EU,Japán,Dél-Korea,Skandináv államok,Szaúd-Arábia,Kína


KM:nem nagyon tudom úgy felmérni a fizetést,lakásárakat

KM egy doboz cigaretta ára:0,85€/doboz

KM valutája:Kelet-Magyarországi Forint

KM főbb kereskedelmi partnerei:Oroszország,Ukrajna,Fehéroroszország,Irán(semmi jelentősebb kommunizmusról nem tudok),Katar(ne csak nyugatnak legyen egy gazdag arab pajtása),Kína,Észak-Korea,Kuba(ráadásul közvetítő lenne NYM-gal is kávé/dohány/rum exporttal),Türkmenisztán,Törökország



2016. jan. 15. 18:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Akkor most világhatalom lennének.
2016. jan. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Melyik rész?
2016. jan. 15. 19:00
 3/10 anonim ***** válasza:
Szabolcs Szatmár bereg megye
2016. jan. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem akarok két ellentétet egymásra zúdítani meg semmit érő válaszokat sem
2016. jan. 15. 19:07
 5/10 anonim ***** válasza:
11%

Értem a kérdésed lényegét. Azt szeretnéd mondani hogy a kapitalizmus a dőzsölés a kommunizmus a nyomor formája. Tévedés ugyanis a szegény országok nélkül nincsenek gazdag országok mert valakinek dolgoznia is kell hogy a nyugati semmirekellők munka nélkül pazar lakásokban éljenek és hetente vegyenek új ruhát minden este húst egyenek egyebek. Ezeket mind a szegény országok termelik meg vagy azok akik olcsón tudnak dolgozni mint kína.


Tehát a kommunizmus egy katonai diktatúra volt ahol tervgazdaságokat csináltak ötéves tervekkel. Olyan mint amerikában a költségvetési terv piaci terv. Előre elszámolták hogy mi lesz. Amit persze mindig félreszámoltak vagyis nagyobb bevételt kevesebb kiadást.

A különbözetet meg papíron nem írták le így papíron mindenki jóllakott meg volt otthona a gyakorlatban meg nem. A lényeg hogy a kommunizmus katonai diktatúra volt míg a kapitalizmus pénzügyi diktatúra.

A lényege a kapitalista diktatúrának hogy vannak mintaállamok nem országok csak néhány nagyobb terület amit mutogatnak mint moszkva és itt az emberek jól élnek mint pekingben persze mint minden nagyvárosnak ennek is vannak gettói. A kapitalista diktatúrában azonban az állam nem vállal felelősséget névleg sem a társadalomért ezért gyakorlatilag semmit nem kapnak sem ellátást sem ételt. A kapitalista diktatúra a szegény országok munkájából a néhány mintaállamot fényűzésben tartja ahová a pénz kerül a többiek parlagon maradnak. A rendszerek abban megegyeznek hogy a társadalom 1% aki ténylegesen birtokolja a vagyon nagy részét a 99% pedig nekik dolgozik. A foglaljuk el a wall street et mozgalom amerikában elről szól a mi vagyunk a 99% a nevük.

Amúgy a mostani golden globe on dicaprio erről beszélt hogy nem kéne kifosztani a szegényeket. Abban az esetben viszont a nyugati mintaállamoknak nem lenne része ilyen lukszusban. A válság is azért tört ki mert túlköltekeztek. Gondolod hogy hatszázezer forintot anélkül kereshet mindenki hogy valaki ne lenne szegény aki ténylegesen megkeresi? Mivel túlköltekeztek ezért a világ többi részének meg kell termelni azt a pénzt az infláció nem véletlenül folyamatos és lineáris mivel a pénz amit költenek valójában nem létezik csak elhitetik hogy létezik viszont hogy valódi fedezete legyen ahhoz kell fizikai valami ez az olaj meg arany meg persze a hadsereg ami lerohanja az országot vagy megpróbálja bedönteni a gazdaságát aki ezzel ellenkezik

https://www.youtube.com/watch?v=CD_1KLmg-i0&feature=youtu.be

2016. jan. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem mondtam, hogy KM-be ne lennének gazdagok vagy ilyenek, de mégiscsak egy komolyabb kommunizmus lenne ott..
2016. jan. 15. 19:25
 7/10 A kérdező kommentje:

Értem, hogy mire akarsz kifejezni, de én alapból most független vagyok most ebben a helyzetben :)

Nyilván ez is csak a nevében lenne kommunizmus...

2016. jan. 15. 19:27
 8/10 anonim ***** válasza:
Hogyha magyarország nem lenne kapitalista mintaállam akkor makszimum ott tartana mint spanyolország vagy olaszország. A mintaállamok brüsszel lukszemburg dánia svájc helyzetébe kerülne akkor persze lehetséges lenne egy ilyen nyugat kelet nemetország szindróma szerintem viszont mivel túl közel van a határ nincs közte egy lengyelország ezert nem lenne mintaállam. A keleti része meg olyan lenne mint amilyen románia volt amúgy a tiszántúlt majdnem elcsatoltak.
2016. jan. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ugyan az lett volna, mint Koreában, a kapitalista Dél-Korea fejlett állam lett, míg Észak-Korea putri.
2016. jan. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi ez az írás, 40-es?
2016. jan. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!